evropea.com - форум за паническо разстройство
Май 19, 2022, 08:02:23 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

Картички за Нова година

Начало   Forum   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
* Посетители
Dot Online Guests : 3
Dot Online Users : 0
Dot Hidden Users : 0
Dot Total Users : 3

Рекламите

* НОВИНИ ЗА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КАК РОДИТЕЛИТЕ ДА ПРЕДПАЗЯТ ДЕЦАТА СИ ОТ РАЗВИТИЕТО НА СТРАХОВЕ
//-->

* АРТТЕРАПИЯ НА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КОИ ХОРА СА ПРЕДРАЗПОЛОЖЕНИ КЪМ ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

Спонсорирана връзка

Реклама

* Последно  мнение от форума
xx Re:Умора в слънчевия сплит
[Паническо разстройство]
Ari
Февруари 23, 2021, 06:26:18

Спонсорирани връзки

Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 19
  Изпечатай  
Автор Тема: Всичко за лекарствата при ПР  (Прочетена 68889 пъти)
Ralkuna
Newbie
*

Рейтинг: 0
Неактивен Неактивен

Публикации: 16

Профил
« Отговор #135 -: Октомври 04, 2011, 09:07:05 »

Аз сега съм при друго пси...моята е в отпуск..Започнах отново лечение с медикаменти..Предписаха ми Стимулотон и Флуанксол...Ще пиша как се чувствам от тях....
Активен
skorpi
Hero Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 1629

Профил
« Отговор #136 -: Октомври 05, 2011, 04:16:56 »

След една година почивка от лекарства отново ги започнах. В момента съм на Стрезам 1 т. вечер и Золофт 1/2 от 0.5 мг сутрин. Много е рано да кажа кое как действа, от Стрезама се чувствам добре, много ми намалява физическите оплаквания и ми понася като препарат, Золофт ми е първи ден и не съм усетила нищо. 5-хидрокситриптофана не го понесох, иначе ми се искаше само с него да мина, вместо АД, ама явно няма да стане тоя път така.
Има нещо обаче, което ме притеснява. В листовката на Золофт пише, че не трябва да се пие с успокоителни и за пример е посочен Диазепам, Стрезам също е транквилизатор и се питам може ли изобщо да се прави такава комбинация? Естествено, че лекар ми го изписа, обаче все пак виждам противоречие и исках да знам някой пил ли е двата препарата едновременно? Благодаря.
Активен

Животът не е чакане бурята да отмине, той е да се научиш да танцуваш под дъжда!
Cristo
Sr. Member

Рейтинг: 1
Неактивен Неактивен

Публикации: 256

Victory

Профил
« Отговор #137 -: Октомври 05, 2011, 08:20:31 »

Скорпи, убедих се, че ти си умно момиче!! Wink Много си чела, много си наясно с науката психиатрия. Разбира се че пиеш правилните лекарства - антидепресант + транквилизатор. Но транквилизатора се пие по схема - няколко дози в денонощие /пример 1/4 сутрин, 1/4 обед и 1/2 вечер/. Това е така, за да обхване 24 часа от денонощието, до като започне да действува антидепресанта.
Знаеш много неща, знаеш, че "Чудото" няма да стане веднага, така, че имай търпение, ще се оправиш, ще станеш "жизнена", весела каквато си била някога. Искрено ти желая успех, търпение и ... ЛЮБОВ  !!
Активен
skorpi
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #138 -: Октомври 05, 2011, 09:32:41 »

Ей, тоя Кристо голям ентусиаст на тема лекарства Grin
Знам най-вече кога мога и кога не мога да контролирам положението. Всъщност, да се предприемат мерки също си е поемане на контрола. Както и да е. Всеки сам дозрява за собствените си решения. Аз не съм открила топлата вода, просто за да се започне едно такова сериозно лекарство, са нужни определени условия, за да се случи. Когато обстоятелствата те притиснат до стената, намираш начин да реализираш дългоотлаганите си решения. Стрезам започнах с половинка вечер, в момента съм на една таблетка вечер. Може да се пият до 3 за едно денонощие. Дали ако почна да ги деля на 2 половинки, сутрин и вечер, ще е по-добре? Засега изкарах деня със Золофта, в смисъл, че поне не проявих алергия, което за мен си е похвално.  Grin Иначе беше доста тежък ден, дано следващите са по-добри. Smiley
Кристо, Стрезам е на капсули, как да го деля на такива четвъртинки, то отвътре е прах... достатъчно сложно ми беше да раздробя Золофта на четвъртинки, предвид размера му.  Grin Grin
« Последна редакция: Октомври 05, 2011, 09:36:32 от skorpi » Активен

queenmaya23
Full Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 176

Профил
« Отговор #139 -: Октомври 05, 2011, 11:03:57 »

Skorpi
Те за пример са дали да  не се комбинира с Диазепам, но той е от групата на бензодеазепиновите препарати, а ти вземаш Стрезам, който е транквилизатор. Така, че не би трябвало да имаш проблем.
Успех!
Активен
skorpi
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #140 -: Октомври 05, 2011, 11:25:15 »

Изрично пише транквилизатори и Диазепам е в скоби - говоря за листовката на лекарството ми, а не тази в Интернет - те доста се различават. Моята е дъъъълга колкото чаршаф и на средата се отказах да я чета, но това беше в първата половина. Както и да е. Пия ги нещата, само че Стрезам вече ще е сутрин и вечер половинка или в по-висока доза при необходимост.  Wink
Активен

queenmaya23
Full Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 176

Профил
« Отговор #141 -: Октомври 05, 2011, 11:28:34 »

Е незнам, Диазепам със сигурност е бензодеазепин, а не транквилант, понякога стават и печатни грешки, но щом лекар ти го е писал го пий. Дет се вика, човек незнае от какво може да се оправи Cheesy
Активен
skorpi
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #142 -: Октомври 05, 2011, 11:36:20 »

Хаха, нали Grin
Активен

Ralkuna
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #143 -: Октомври 06, 2011, 11:04:07 »

Някой може ли да ми каже,защо по дяволите в листовкатаа на Флуанксона има страничен ефект "Внезапна смърт" ужас..колкото съм панирана още повече........
Активен
track
Hero Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 1892

Профил
« Отговор #144 -: Октомври 06, 2011, 11:07:05 »

Smiley
« Последна редакция: Ноември 08, 2011, 04:18:31 от track » Активен
skorpi
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #145 -: Октомври 06, 2011, 12:54:28 »

Ралкуна, и аз го четох това онзи ден, а между другото в Интернет на Золофт са изредени доста така, по-безобидни реакции, докато в оригиналната листовка майко мила, то толкова неща са, че не знам дали по принцип има толкова болести Grin
Аз вече наполовината се бях прежалила, така че викам кво да ги чета и останалите. ЯЯЯ да се оправят, и Аулин съм пила, и кво ли не, а там дали си чела за какво става въпрос? Както при повечето болкоуспокоителни. Един Нурофен да вземеш, е страшна работа, но си го вземам. Писна ми и и да се чудя кое с кое може да се комбинира, едно време по същия начин се бях впрегнала и за противозачатъчните, където един антибиотик не можеш да изпиеш, да му се не види. То по същия начин и месо с картофи не се яде, ама аз пък си ям и съм жива все още.  Grin И си ги мешам като стой, та гледай. Айдеееее, да го *****, тия странични реакции не са за мене. Пък и да са, кво мога да направя? Пий си ги и си свиркай.

Абе, я някой от по-опитните да ми разясни кога ще спрат да ме гърчат тъпите странични ефекти и ще добият ли нещата по-човешки вид, че сега съм като изцеден лимон и поне няколко пъти по-зле, отколкото като не пия нищо... от друга страна вечно бързам да хвърлям лекарствата и не изчаквам да настъпи подобрението. Този път съм решила да се мъча, затова - кажете, колко още ми остава до заветното спокойствие. Ама не само да го получа него, ами и стомахът и всичко др да ми се успокои, че сега е някакъв ад. АД!
« Последна редакция: Октомври 06, 2011, 03:38:08 от skorpi » Активен

Ralkuna
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #146 -: Октомври 06, 2011, 07:21:55 »

Към две седмици предполагам..аз от няколко дни пия отново лекарства и съм като патка по улиците,чак ми става смешно...но искам да подчертая ПО УЛИЦИТЕ..това означава че все пак навън..дори и пред нас на лафче с някой...Cheesy Първия път като пих лекарства страничните ефекти бяха само седмица ако не и по малко и после пей сърце...Smiley
Активен
skorpi
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #147 -: Октомври 06, 2011, 07:29:01 »

Супер! Абе и аз гледам да не се залежавам, но откровено ми е много зле. И то меко казано...
Активен

Ralkuna
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #148 -: Октомври 06, 2011, 08:25:11 »

Aз бях спряла кафето,колата...Днес излезнах като пич пих и кола и кафе и викам,а да видим сега ще има или няма кризи,и нямаше..... Grin Много ми е замаено,едва си държа очите отворени,едва ходя..на бавни малки крачки...ама пусти инат навън да съм... Grin
Активен
Cristo
Sr. Member

Рейтинг: 1
Неактивен Неактивен

Публикации: 256

Victory

Профил
« Отговор #149 -: Октомври 06, 2011, 08:33:31 »

Абе, я някой от по-опитните да ми разясни кога ще спрат да ме гърчат тъпите странични ефекти и ще добият ли нещата по-човешки вид, че сега съм като изцеден лимон и поне няколко пъти по-зле, отколкото като не пия нищо... от друга страна вечно бързам да хвърлям лекарствата и не изчаквам да настъпи подобрението. Този път съм решила да се мъча, затова - кажете, колко още ми остава до заветното спокойствие. Ама не само да го получа него, ами и стомахът и всичко др да ми се успокои, че сега е някакъв ад. АД!
Скорпи, знаеш, че ефективността на АД започва след 20-тия ден. Понякога и по-дълго е времето, когато стигнеш "максимума" на страничните ефекти, след което започва подобряването.
Не бързай със спирането на АД. Умна си, за това не прави глупости, а имай търпението до започване на подобряване на състоянието ти.
Лекарствата се пият по схема. Започва се с малки дози, постепенно покачване, задържане на максималната доза, постепенно сперане. Това е схемата за лечение.
Бензодиазепини са: Диазепам, Медазепам, Клоназепам /ривотрил/, Стрезам и други... Информация има доста.
Моите познати дами най-добрпе се повлияват от комбинацията Ципралекс + Ривотрил /по схема/.
Не се самолекувай, защото можеш да сбъркаш.
Колкото хора са посещавали добър психиатър-психотерапевт, винаги са излизали от кризата.
Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 19
  Изпечатай  

Отиди на:  

Реклами

* EU Directive

* Сподели във Facebook
Споделете

* ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО 2017

* Следвайте ни във Фейсбук

* МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА
    hyperlink МАГНИТНИТЕ БУРИ СЕГА
МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА

* ХОРОСКОПИ 2017
    hyperlink
ХОРОСКОПИ НА ВСИЧКИ ЗОДИИ ЗА 2017

* КОГА ЛЕКАРЯТ ЩЕ ВИ ПОСТАВИ ДИАГНОЗА "ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО"?

* ЗАЩО ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА НЯМА ДА ПОЛУЧИТЕ ИНФАРКТ?

* КАК ДА РАЗБЕРА КАКВА Е ПРИЧИНАТА ЗА ПАНИЧЕСКОТО МИ РАЗСТРОЙСТВО?

ЛАБИРИНТИТЪТ Е ВИНОВНИК ЗА ПАНИЧЕСКОТО РАЗСТРОЙСТВО

КАКВО Е СОЦИАЛНА ФОБИЯ?

* ХИПОГЛИКЕМИЯ ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА