evropea.com - форум за паническо разстройство
Януари 18, 2022, 08:47:45 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

Картички за Нова година

Начало   Forum   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
* Посетители
Dot Online Guests : 5
Dot Online Users : 0
Dot Hidden Users : 0
Dot Total Users : 5

Рекламите

* НОВИНИ ЗА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КАК РОДИТЕЛИТЕ ДА ПРЕДПАЗЯТ ДЕЦАТА СИ ОТ РАЗВИТИЕТО НА СТРАХОВЕ
//-->

* АРТТЕРАПИЯ НА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КОИ ХОРА СА ПРЕДРАЗПОЛОЖЕНИ КЪМ ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

Спонсорирана връзка

Реклама

* Последно  мнение от форума
xx Re:Умора в слънчевия сплит
[Паническо разстройство]
Ari
Февруари 23, 2021, 06:26:18

Спонсорирани връзки

Страници: 1 ... 3 4 [5] 6
  Изпечатай  
Автор Тема: Всички тук имат ли тези проблеми?  (Прочетена 8779 пъти)
Mari
Sr. Member

Рейтинг: 0
Неактивен Неактивен

Публикации: 464

" Усмихвай се.Това е безплатна терапия.

Профил
« Отговор #60 -: Октомври 10, 2010, 10:29:20 »

Защо да е несериозно това което прави dolcetopolina? Huh? Напротив това ми звучи много по сериозно от това да се тъпчеш с АД. Това е нейния начин за справяне с ПР. И повярвай много по ефикаен е Wink.
Активен
reni1506
Full Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 162

Профил Ел. поща
« Отговор #61 -: Октомври 11, 2010, 12:43:23 »

Аз съм била около година на АД и мога да кажа,че ефекта след спирането им е 0.А от както започнах повече релакс и промяна на светогледа(това включва мноооого неща),само за няколко месеца и имаше резултат.Наистина,ако някой ми беше казал в началото,че това е пътят към изцелението,щях да му кажа,че въобще не разбира от ПР и едва ли някога е изпитвал симптомите на ПА.Естествено имах и период,в който не вярвах,но в крайна сметка реших да се доверя на сляпо...и без това няма на къде да става по-зле.Сега си признавам,че не съм много постоянна,но поне повярвах и осъзнах що за чудо е ПР и каква му е мисията Smiley))
Активен
skorpi
Hero Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 1629

Профил
« Отговор #62 -: Октомври 11, 2010, 09:40:21 »

Цитат
Сега си признавам,че не съм много постоянна,но поне повярвах и осъзнах що за чудо е ПР и каква му е мисията

И какво по-точно осъзна? Smiley
Активен

Животът не е чакане бурята да отмине, той е да се научиш да танцуваш под дъжда!
dolcetopolina
Sr. Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 386

Профил
« Отговор #63 -: Октомври 11, 2010, 10:27:44 »

Извинявай, но това е несериозно.... Звучи като подигравка към хората, които наистина страдат от Паническо разстройство....

Сори, че ще ти напиша малко остър отговор, но сама си го заслужи.
Само на мен недей ми казвай, че се подигравам с хората с ПА, защото ако ти ракажа историята друга песен ще запееш...
Това, че съм разбрала какво ми има след 15 години мъка и тревоги се опитвам да си помогна без да ставам парцал и роб на хапчета. За мен е пълно щастие, че мога да си помогна по този начин след като природата ни съдейства...това си е мой начин и не ме кори ако обичаш. Не го налагам на никой, но след като е начин просто го предлагам...и не съм първата, отиди попитай който психолог искаш за този метод да видим какво ще ти каже.
Не приемай отговора ми като заяждане, лек и хубав ден Kiss
Ааааааааа, забравих : АЗ НЕ СЕ СТРАХУВАМ ОТ ПА А ТО СЕ СТРАХУВА ОТ МЕН!!!
Активен
reni1506
Full Member

Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #64 -: Октомври 11, 2010, 05:18:38 »

Ами не съм открила топлата вода..тук всички го знаят.Просто преди си мислех,че ПР е болест и след като изпия предписаните ми хапчета,ще ми мине...и наистина това правех-просто чаках деня,в който се събуждам и нищо ми няма.Да,ама не...Още повече ,че се срамувах от това,че е болест на психиката..нали се сещате-клонях към лудите.Сега вече не се срамувам от ПА,приемам я за нещо нормално.На кой не му прилошава по улиците,от жегата,от задушни и тесни пространства?На някой повече,на друг по-малко...явно аз съм от първите.Понякога ПА ми донася страхове,друг път я игнорирам от раз... не го правя на трагедия.Незнам ,съвсем различно е-преди след всяка ПА изпадах в отчаяние,че "тази болест" още не си е отишла.А сега знам,че ги има ПА и ще продължи да ги има.Въпроса е да са с по-малка симтоматика.Симтомите наистина намалят своята сила,но честно казано незнам точно от какво.Доста неща промених и явно всичко дава отражение.
Нищо ново не казах,но на мен такова анализиране ми носи утеха и спокойствие.
Активен
vesi2003
Sr. Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 313

Профил
« Отговор #65 -: Октомври 11, 2010, 09:46:36 »

И аз мисля като теб reni,приели сме си състоянието и за това ПА. са по леки,или по точно ние се справяме с тях.Свикнали сме с положението си.
Активен
straxlivka
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 11

Профил
« Отговор #66 -: Октомври 14, 2010, 09:11:56 »

Извинявай, но това е несериозно.... Звучи като подигравка към хората, които наистина страдат от Паническо разстройство....

Сори, че ще ти напиша малко остър отговор, но сама си го заслужи.
Само на мен недей ми казвай, че се подигравам с хората с ПА, защото ако ти ракажа историята друга песен ще запееш...
Това, че съм разбрала какво ми има след 15 години мъка и тревоги се опитвам да си помогна без да ставам парцал и роб на хапчета. За мен е пълно щастие, че мога да си помогна по този начин след като природата ни съдейства...това си е мой начин и не ме кори ако обичаш. Не го налагам на никой, но след като е начин просто го предлагам...и не съм първата, отиди попитай който психолог искаш за този метод да видим какво ще ти каже.
Не приемай отговора ми като заяждане, лек и хубав ден Kiss
Ааааааааа, забравих : АЗ НЕ СЕ СТРАХУВАМ ОТ ПА А ТО СЕ СТРАХУВА ОТ МЕН!!!
Виж, не го приемай така, защото съм права.... " Сутрин ходене по росната трева.... "  това ми звучи като поезия..... Не вярвам някои да се е излекувал с ходена по росната трева, моля те....
Активен
vesi2003
Sr. Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 313

Профил
« Отговор #67 -: Октомври 14, 2010, 09:43:13 »

Всеки си има някакъв метод на справяне с ПА.Когато атаките се засилят при мен започва едно силно стягане в гърдите и сърцебиене,изпотяване(все едно горя),изтръпване на цялото лице.В  такъв момент не мога да си помисля за релаксиращите методи,които dolcetopolina използва.Тя сигурно се чувства добре от тях,но аз лично това с росата мога да го направя,когато се чувствам добре и изкам да се отпусна,супер ще е,но не и при криза.
Активен
toni_d
Full Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 197

Профил Ел. поща
« Отговор #68 -: Октомври 14, 2010, 11:16:33 »

когато се притесня нещо прекалено отивам в банятта и пускам студена вода, забравям да мисля, хамо ли да се притеснявам
Активен
Mari
Sr. Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #69 -: Октомври 14, 2010, 11:47:27 »

Grin Grin Grin.Ах,умният ми той!
Активен
skorpi
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #70 -: Октомври 14, 2010, 04:55:42 »

toni, мн ясно, че ще си взимаш студен душ при толкова горещи мацки във форума Grin
Активен

Mari
Sr. Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #71 -: Октомври 14, 2010, 08:25:01 »

Grin,Ей изплашихме го пак!
Активен
reni1506
Full Member

Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #72 -: Октомври 15, 2010, 08:54:48 »

Моето мнение е,че ходенето по "росна трева"(и другите релаксиращи техники) не може да помогне при криза,но спомага за цялостното успокояване на организма,което всъщност е основата за справяне на ПР като цяло.Това е като друг начин на възприемане на живота.Всеки обича тези глезотийки,но ги правим много рядко.А трябва да станат част от ежедневието .Отначало на сила,а после стават обичайно състояние.Мен ме бяха посъветвали да си давам 2-3 пъти на ден по 10-15мин.,време ,в което насилствено да спирам да мисля за ежедневните проблеми и да се отпускам.Мислех,че е лесно,но всъщност се оказа доста трудно...Обаче като се свикне,после е толкова лесно.Целта е организма да свикне да работи на по-спокоен режим и  това дава отражение на ПР.
Активен
skorpi
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #73 -: Октомври 15, 2010, 10:04:03 »

Много съм съгласна с Рени. Усилията трябва да се насочват не само в посока овладяване на криза, а превенция на психиката като цяло, за да няма следващи "кризи"... а това се прави чрез системно прилагане на различни методи за релаксация - дали ще отидеш на почивка, ще се отдадеш на любимо занимание или просто ще притвориш очи и ще мислиш за нещо хубаво, всеки избира това, което го кара да се чувства добре. Защото няма как да сме постоянно под напрежение и да очакваме, че сме ОК. Аз преди фобията смятах, че съм всесилна и не се нуждая от почивка, че тя е за старите хора, те да си почиват, да спят. Да релаксират. Аз бях шило, исках да съм активна 24 часа в денонощието и наистина бях. Докато не се докарах до страшно изтощение и не се наложи да преосмисля цялостно ритъма и начина си на живот. Като не стане с добро, става с лошо Wink
Колкото до прословутия серотонин, за да поддържаме нивата му високи, трябва редовно да си доставяме удоволствие (е, това не ви ли допада? Cheesy), като гледаме любимо филмче, смеем се, слушаме музика, ядем сладичко (шоколад), правим секс, радваме се на живота... Когато се прави редовно, и самата ни нагласа се променя. Всичко става по-лесно и приятно. Страхът се стопява. Щастливи сме.  Smiley Черните мисли и притесненията отиват на боклука. Нямаме нужда от тях. Обратно - вечното недоволство за всяка дреболия, черногледството, апатията, те ни дърпат назад. Почернят и хубавото в живота ни. Защо? По-добре ли ще стане? За себе си избрах да виждам доброто и красивото. Вие както искате. А общуването с природата винаги е помагало и ще помага. На тези, които знаят как да й се зарадват.
« Последна редакция: Октомври 15, 2010, 10:11:33 от skorpi » Активен

toni_d
Full Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 197

Профил Ел. поща
« Отговор #74 -: Октомври 15, 2010, 03:13:37 »

не наистина сте много готини и сладки как се опитвате да се преборите с всякакви методи, като ви опознае човек много симпатични ставате, толкова сте чувствителни и разними и как се засягате от всичко и се защитавате. като цяло всички сте страшно уникални и индивидуални, и страшно еднакви, много готини, но трябва да разберете ,че сте чувствителни и хората ще ви нараняват и не да изпадате в кризи а да се калите както физически така и ментално
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6
  Изпечатай  

Отиди на:  

Реклами

* EU Directive

* Сподели във Facebook
Споделете

* ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО 2017

* Следвайте ни във Фейсбук

* МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА
    hyperlink МАГНИТНИТЕ БУРИ СЕГА
МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА

* ХОРОСКОПИ 2017
    hyperlink
ХОРОСКОПИ НА ВСИЧКИ ЗОДИИ ЗА 2017

* КОГА ЛЕКАРЯТ ЩЕ ВИ ПОСТАВИ ДИАГНОЗА "ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО"?

* ЗАЩО ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА НЯМА ДА ПОЛУЧИТЕ ИНФАРКТ?

* КАК ДА РАЗБЕРА КАКВА Е ПРИЧИНАТА ЗА ПАНИЧЕСКОТО МИ РАЗСТРОЙСТВО?

ЛАБИРИНТИТЪТ Е ВИНОВНИК ЗА ПАНИЧЕСКОТО РАЗСТРОЙСТВО

КАКВО Е СОЦИАЛНА ФОБИЯ?

* ХИПОГЛИКЕМИЯ ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА