evropea.com - форум за паническо разстройство
Август 15, 2022, 04:36:55 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

Картички за Нова година

Начало   Forum   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
* Посетители
Dot Online Guests : 4
Dot Online Users : 0
Dot Hidden Users : 0
Dot Total Users : 4

Рекламите

* НОВИНИ ЗА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КАК РОДИТЕЛИТЕ ДА ПРЕДПАЗЯТ ДЕЦАТА СИ ОТ РАЗВИТИЕТО НА СТРАХОВЕ
//-->

* АРТТЕРАПИЯ НА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КОИ ХОРА СА ПРЕДРАЗПОЛОЖЕНИ КЪМ ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

Спонсорирана връзка

Реклама

* Последно  мнение от форума
xx Re:Умора в слънчевия сплит
[Паническо разстройство]
Ari
Февруари 23, 2021, 06:26:18

Спонсорирани връзки

Страници: [1] 2
  Изпечатай  
Автор Тема: Излекувах се от паническо разстройство  (Прочетена 24600 пъти)
kasanena
Full Member

Рейтинг: 2
Неактивен Неактивен

Публикации: 123

Профил
« -: Април 13, 2009, 09:46:32 »

Здравейте виртуални приятели. Иска ми се да ви вдъхна малко кураж. Имах паническо разсторйство близо 11 години, но от няколко години мисля, че се справих с него - не получавам панически атаки. Пих доста лекарства но от тях имах само временни подобрения. Опитах се да видя при какви ситуации получавам ПА. Разбрах че това са ситуации, когато се чувствам несигурна и съм изморена много физически и психически. Постарах се да "щадя" себе си. Какво имам пред вид? Когато се почувствам,  че навлизам във фаза пренапрежение спирах да се занимавам с каквото и да е. Това по отношение на психическото напрежение. Фобиите, които бях развила ги преодолях като постепенно се оставях на местата, които ми причиняваха страх. И те лека- полека отминаха. Сега пак отвреме-навреме изпитвам напрежение, но не преминава в панически атаки. Забравих да кажа, че започнах да реагирам по-спонтанно, не скривах емоциите си. Нещо ако ме дразнеше си го казвах, преди отбягвах споровете, сега вече не се страхувам да отстоявам мнението си. Не се отчайвайте, страхът е продолим!
Активен
poopo
Jr. Member
**

Рейтинг: 0
Неактивен Неактивен

Публикации: 67

Профил
« Отговор #1 -: Април 17, 2009, 10:07:19 »

Напълно ти вярвам. Всеки може да се справи с това, за всеки начинът е различен разбира се. Важното е да го поискаш. Защото има и хора, на които им е удобно да се крият зад ПР.Так те обясняват своите неудачи.
Активен

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш - това значи да те е страх и въпреки това да имаш воля да продължиш.
dnil
Full Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 101

Върнах си живота

Профил
« Отговор #2 -: Април 27, 2009, 10:34:01 »

Дай Боже всекиму твоето постижение, та дори и по-скоро. Аз имам ПР само от около 5 месеца, а вече имам и напредък с овладяването. знам, че човек може да се справи дори само за няколко месеца. Сигурна съм, че съвсем скоро пак ще пиша в тази тема, че съм забравила какво са пристъпи.
Активен

Който търси - намира!
Който желае - постига!
Mari
Sr. Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 464

" Усмихвай се.Това е безплатна терапия.

Профил
« Отговор #3 -: Май 02, 2009, 08:22:25 »

ЗДРАВЕЙТЕ НА ВСИЧКИ ИЗЛЕКУВАНИ!И АЗ СИ МИСЛЕХ ЧЕ СЪМ СЕ ИЗЛЕКУВАЛА...НО "ЧУДОВИЩЕТО"СЕ ВЪРНА СЛЕД 11 ГОДИНИ.И ТО С ПЪЛНА СИЛА,ВСЕ ЕДНО МИ Е ЗА ПЪРВИ ПЪТ.И СЕГА ВСИЧКО ОТНАЧАЛО...ХАПЧЕТА ,СТРАХОВЕ И Т.Н.ДАНО НА ВАС НЕ ВИ СЕ СЛУЧИ.
Активен
didkata
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 15

Профил
« Отговор #4 -: Май 10, 2009, 02:02:10 »

zdraveite otnovo...pak vi pisha no tozi put za da vduhna malko kuraj na tezi koito vse oshte mislqt che nemogat da se izlekuvat...stranno neznam zashto naposledak vse po malko zapochnah da mislq za PR...znam che go imam no veche vse edno pritrupnah,sviknah...hodih po lekari ama na tqh im pisna da mi obqsnqvat 4e nishto mi nqma i nakraq razbrah che nqma smisal zashtoto naistina mi nqma nishto na zdraveto...hodih na psihoanalitik i naistina mi pomogna da se spravq s tezi ataki,kaza mi kak da se spravqm s tqh i naistina pomaga...iskam da spomena obache che ne sam se izlekuvala napulno smisal ot vreme na vreme me spoletqvat nqkoi po loshi misli no sa za kratko i ne sum poluchavala kriza dosta odavna koeto za men e dobre...ot vreme na vreme imam surcebiene,zaduhvam se no ne obrushtam vnimanie...razberete sami trqbva da si vnushite che ima nachin da se opravite,zashtoto tozi ad e neponosim...az po edno vreme se bqh otchaqla ot jivota napravo misleh che nqma nikakav shans da se izlekuvam no nqkaksi namerih sila i kuraj da produlja napred...i pak kazvam stava mnogo bavno i trudno no ima podobrenie...opitaite da si pomognete sami...az sum na 17 i izjivqh dosta krizi i momenti koito ostanaha v suznanieto mi i chesto se seshtam za tqh no povqrvah v sebe si i che moga da se opravq i bez antidepresanti i dr neshta...opitaite da si pomognete sami na sebe si shte vidite che shte ima podobrenie...uspeh i samo napred...povtarqite si gore glavata i vsichko shte se opravi...pozdravi na vsichki
Активен
dnil
Full Member

Неактивен Неактивен

Върнах си живота

Профил
« Отговор #5 -: Юни 17, 2009, 12:34:43 »

Здравейте! Както писах малко по-горе с надежда да пиша скоро пак в тази тема и ето ме Cheesy
Момичета и момчета - забравих за ПА, забравих какво е това очакване на ПА, забравих стрес, забравих лошите мисли!!! И всичко това само за няколко седмици. Не вярвах, че мога, не вярвах, че някога ще се почувствам отново човек, но ето ме коренно различна. Преодолях страха си. Изпитвам понякога лека тревожност както kasanena, но до там. Започвам да си мисля хубави неща и всичко отшумява. Толкова съм щастлива. Няма по-голямо щастлие от това да си преодолял ПА. Всичко наистина е в нас. Прочетете "Тайната" на Ронда Бърн. Тя преобърна нещата при мен. Ще влизам рядко тук и ще чета само тази тема. Успех!!!!!!!!
« Последна редакция: Юни 17, 2009, 01:10:44 от dnil » Активен

Който търси - намира!
Който желае - постига!
Boyana
Jr. Member
**

Неактивен Неактивен

Публикации: 90

Профил
« Отговор #6 -: Юни 18, 2009, 10:32:17 »

dnil, поздрави за успеха от мен! Моля те разкажи, как го постигна, дай повече подробности!Всички съфорумци ще бъдат доволни да научат повече детайли за начина ти на преодоляване!!
Активен
stela77
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 41

Профил Ел. поща
« Отговор #7 -: Юни 18, 2009, 12:48:24 »

Да наистина ще ти е от полза да разберем как да преодоляваме паниката
Активен

преди всичко бъди себе си
dnil
Full Member

Неактивен Неактивен

Върнах си живота

Профил
« Отговор #8 -: Юни 18, 2009, 05:25:01 »

Милички аз успях по начина, по който доста хора са споменали из темите - самовнушение и самоконтрол. Още със събуждането си сутрин започнах да подреждам деня си по начина по който искам да премине. Това включва всички любими за мен неща. започнах да правя каквото си поискам и това, което не ми харесваше просто го игнорирах. Докато стана, измия зъбите си, облека се и докато пия кафето си непрекъснато повтарях, че ме очаква един прекрасен ден. Затварях очи за 10 минути и се абстрахирах от АБСОЛЮТНО всякакви мисли. Представях си единствено собствения си образ - щастлив (една усмивка) - един вид медитация. Като настъпеше вечер (болното ми време) си припомнях любимите неща, паля цигара, сипвам си чаша вино и отново затварям очи с усмивка и си повтарям колко добре се чувствам. Припомням си най-хубавите моменти в живота ми и започвам да мечтая. В началото не се получаваше. ПА изчезваше за секунди и после отново нахлуваше, отново започвах да мисля, не се отказвах и не си казах, че това няма да ми помогне. Бях твърда...Отне ми часове в повтаряне колко добре се чувствам, в началото без успех, но след упоритост от около 2 седмици накрая просто се почувствах добре и ПА просто не се появи. Дори се бях улисала в приказки и по едно време погледнах часовника - 23.30. Опулих се и не можех да повярвам, че дори не ми се замая главата. Нямаше и помен от ПА. В мига в който си казах това нещо ПА се опита отново да се върне при мен....Това вече беше последното доказателство за мен, че просто АЗ контролирам всичко с мисленето си и ПА повече и не дойде. Вече дори не ми се вие свят.
Както споменах и по-горе, обаче беше изключително трудно и в началото просто невярвах, че мога да се оправя без психоаналитик и хапчета и докато си мислех това не се и оправих. В мига в който си повярвах ама ИСТИНСКИ, всичко се преобърна. МОЛЯ ВИ ПРОЧЕТЕТЕ КНИГАТА "ТАЙНАТА" НА РОНДА БЪРН. Четете я всяка вечер или сутрин. Повярвайте и ще се оправите.
Насреща съм ако имате още въпроси.
Активен

Който търси - намира!
Който желае - постига!
poopo
Jr. Member
**

Неактивен Неактивен

Публикации: 67

Профил
« Отговор #9 -: Юни 18, 2009, 08:32:16 »

Браво момиче, невероятна си.И аз се опитах тук да покажа на определена група хора, най-новата безлекарствена методика за справяне с ПР, която се базира точно на медитацията и самовнушението, но май нямам успех.Може би тук е мястото и аз да споделя, че след три месеца работа, паническото разстройство е напълно преодоляно.Върнах се към стария си начин на живот и съм много щастлива и горда от себе си.И сега когато вляза в подобни форуми, понякога ми става смешно (гадно от моя страна като се има в предвид че до преди няколко месеца се тресях от същите страхове), но в същото време съчувствам на всички тези хора защото знам как страдат - от собствената си глава - и най-искренно искам да помогна. Но нали знаеш - насила можеш да вземеш, но насила не можеш да дадеш............Може би ще го осъзнаят, но това е лично решение.
Активен

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш - това значи да те е страх и въпреки това да имаш воля да продължиш.
dnil
Full Member

Неактивен Неактивен

Върнах си живота

Профил
« Отговор #10 -: Юни 18, 2009, 09:40:53 »

poopo толкова се радвам за теб!!!! Наистина е много трудно да се повярва, че това е начина. Аз също не вярвах и дори се дразнех на хората, които ми казваха "Не го мисли" или "Просто мисли за нещо друго". Виках си "Боже, тия са луди да мислят, че това се оправя току така", а като започнах със самовнушението и мадетацията и в началото не се получаваше. Първо си казвах "Ето, не става...това е глупост", но все пак бях упорта и СТАНА. Хайде искам и нови попълнения. Ако знаете сега как се радвам на живота.......
Активен

Който търси - намира!
Който желае - постига!
Student_21
Full Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 199

Профил Ел. поща
« Отговор #11 -: Декември 05, 2010, 06:32:15 »

Една от причините да се въртим в омагьосания кръг на ПР е че ние се самопограмираме. Когато авторката е спряла да го прави,ефектът е бил налице. Поздравления.
Активен
dolcetopolina
Sr. Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 386

Профил
« Отговор #12 -: Декември 06, 2010, 02:52:43 »

Да, и аз наскоро се опитах да кажа на една форумка, че винаги без лекарства съм се справяла, но тя ми кза, че съм се подигравала с болните от ПА.
При мен беше изчезнало 9 години, но от една година пак дойде...но ето, че без хапчета, но благодарение на форума и форумки постигам добри резултати. Има дни когато пак се шашкам и панирвам...и както всички вас, но гледам да се лекувам с мисли.
Активен
skorpi
Hero Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 1629

Профил
« Отговор #13 -: Декември 06, 2010, 06:44:18 »

Всеки се справя както си прецени. Тук сме да си споделяме опита, не да го натрапваме. Това че аз съм избрала сега да ходя на психотерапия и друго не правя в момента, си е мое решение, може и да не е най-правилното. Но съм си го взела и си го следвам. Така е и с лекарствата. Всеки разполага със собствения си живот и смятам, че усеща кое е добре за него и кое не. Правете каквото ви дойде отвътре, а кой какво казал и помислил, мн важно  Smiley Wink
Активен

Животът не е чакане бурята да отмине, той е да се научиш да танцуваш под дъжда!
vesi2003
Sr. Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 313

Профил
« Отговор #14 -: Декември 06, 2010, 08:39:31 »

Всеки трябва да намери неговия си начин на лечение и успокоение,въпреки че заболяването ни е едно.Всичко е много идентично.
Активен
Страници: [1] 2
  Изпечатай  

Отиди на:  

Реклами

* EU Directive

* Сподели във Facebook
Споделете

* ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО 2017

* Следвайте ни във Фейсбук

* МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА
    hyperlink МАГНИТНИТЕ БУРИ СЕГА
МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА

* ХОРОСКОПИ 2017
    hyperlink
ХОРОСКОПИ НА ВСИЧКИ ЗОДИИ ЗА 2017

* КОГА ЛЕКАРЯТ ЩЕ ВИ ПОСТАВИ ДИАГНОЗА "ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО"?

* ЗАЩО ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА НЯМА ДА ПОЛУЧИТЕ ИНФАРКТ?

* КАК ДА РАЗБЕРА КАКВА Е ПРИЧИНАТА ЗА ПАНИЧЕСКОТО МИ РАЗСТРОЙСТВО?

ЛАБИРИНТИТЪТ Е ВИНОВНИК ЗА ПАНИЧЕСКОТО РАЗСТРОЙСТВО

КАКВО Е СОЦИАЛНА ФОБИЯ?

* ХИПОГЛИКЕМИЯ ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА