evropea.com - форум за паническо разстройство
Октомври 26, 2021, 09:52:22 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

Картички за Нова година

Начало   Forum   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
* Посетители
Dot Online Guests : 5
Dot Online Users : 0
Dot Hidden Users : 0
Dot Total Users : 5

Рекламите

* НОВИНИ ЗА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КАК РОДИТЕЛИТЕ ДА ПРЕДПАЗЯТ ДЕЦАТА СИ ОТ РАЗВИТИЕТО НА СТРАХОВЕ
//-->

* АРТТЕРАПИЯ НА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КОИ ХОРА СА ПРЕДРАЗПОЛОЖЕНИ КЪМ ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

Спонсорирана връзка

Реклама

* Последно  мнение от форума
xx Re:Умора в слънчевия сплит
[Паническо разстройство]
Ari
Февруари 23, 2021, 06:26:18

Спонсорирани връзки

Страници: [1] 2
  Изпечатай  
Автор Тема: Говорим за всякакви други проблеми, освен телесните симптоми.  (Прочетена 3460 пъти)
t.todorov
Hero Member

Рейтинг: 25
Неактивен Неактивен

Публикации: 2258

Профил WWW Ел. поща
« -: Септември 14, 2010, 11:32:24 »

Отварям тази тема, като пространство в което да се споделят всички общочовешки проблеми с които се сблъсква всеки и как ги преодолява.
Това могат да бъдат проблеми, или трудности в професионалната реализация, в контакта и взаимоотношенията с близки, роднини, познати, непознати, аудитории, шефове, подчинени, партньори, деца, съпрузи, родители и др. без значение на минало, настояще и бъдеще.
Не на последно място, как всеки вижда своето бъдеще, какъв е смисъла, който намира в сегашното си положение и какви фантазии има за бъдещето.
Най-важното - от какво, което му вреди, е готов да се откаже за да се излекува.
Темата ми хрумна от факта, че има доволно много теми, в които безмислено се обменят   " успешни"  лекарствени схеми и подробни описания на физическите симптоми, които са далеч по-маловажни за справянето с тази проблематика, отколкото ежедневието и дълбинната  психологическа проблематика.
Заповядайте  Smiley
« Последна редакция: Септември 14, 2010, 11:47:56 от t.todorov » Активен

http://ttodorov.alle.bg
delicacy
Sr. Member

Рейтинг: 0
Неактивен Неактивен

Публикации: 454

Профил
« Отговор #1 -: Септември 15, 2010, 12:00:14 »

Моите основни проблеми са свързани с факта, че нямам задоволителна връзка. Това ми е основния проблем в живота, които ме измъчва и нямам отговор за него.
Активен
skorpi
Hero Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 1629

Профил
« Отговор #2 -: Септември 15, 2010, 01:12:07 »

Хубава тема Cheesy
По въпроса с лекарствата съм съгласна, че всичко ни се върти около тях, което измества същинското трайно справяне с проблема, към което би трябвало да се стремим.
А то според мен се крие не само в осъзнаването на първопричините, а в промяна (при това съществена) в мисленето и начина ни на живот.
Сега конкретно за мен: в момента всичко ми е наопаки, така че основно се стремя да оцелея, въпреки обстоятелствата. Служебните ми проблеми като че ли са най-водещите, но ситуацията стана прекалено непоносима, така че скоро сигурно ще има промяна, каквато и да е тя. Другият ми проблем е в личен план и той е свързан с липсата на партньор, любов, секс, и пр. нормални неща, от които всеки човек има нужда.
Най-натоварващото и ограничаващо ме обаче си остава агорафобията, заради която съм принудена да живея в изолация и се чувствам непълноценна.
Като цяло мога да определя с 2 думи случващото се с мен: самота и отхвърляне. Това чувствам. Изоставена от всичко и всички, много неуверена в бъдещето си. Смисълът от това си положение вероятно ще го открия по-късно. Иначе мечтая за съвсем нормални неща: по отношение на близкото бъдеще да мога да излизам нормално без да се страхувам така силно, както сега, за да изчезне това чувство на зависимост и безпомощност (то не че имам от кого да завися...) В далечното бъдеще си мечтая да имам семейство - мъж, деца... работа, на която да не ме тормозят толкова, а да ме стимулират да давам най-доброто от себе си. Искам да живея спокойно, нищо друго.
Активен

Животът не е чакане бурята да отмине, той е да се научиш да танцуваш под дъжда!
bebe
Гост
« Отговор #3 -: Септември 15, 2010, 02:13:54 »

Отварям тази тема, като пространство в което да се споделят всички общочовешки проблеми с които се сблъсква всеки и как ги преодолява.
Това могат да бъдат проблеми, или трудности в професионалната реализация, в контакта и взаимоотношенията с близки, роднини, познати, непознати, аудитории, шефове, подчинени, партньори, деца, съпрузи, родители и др. без значение на минало, настояще и бъдеще.
Не на последно място, как всеки вижда своето бъдеще, какъв е смисъла, който намира в сегашното си положение и какви фантазии има за бъдещето.
Темата ми хрумна от факта, че има доволно много теми, в които безмислено се обменят   " успешни"  лекарствени схеми и подробни описания на физическите симптоми, които са далеч по-маловажни за справянето с тази проблематика, отколкото ежедневието и дълбинната  психологическа проблематика.
Заповядайте  Smiley
                                                                                                   Добър,ден на всички! Абе,Тоше,имам те като син,защото мойта дъщеря е почти колкото теб,защо мислиш ,че е безмислено да споделяме,,успешни,, лекарствени схеми и защо да са маловажни...Нали затова е форума и всеки може да сподели,какво чувства,какво го боли,какво му липсва...Така ни олеква ,като знаем ,че не сме само аз или тя,той.....Ще бъда радостна и щастлива,ако ти и твоята практика-като терапевт,помогнат на такива като нас! С най-добри чувства,като твоя майка,която би се гордяла с такъв син :-*Проблемите са наистина много,и всеки ги има,те са около нас ,в нас,но ние не можем да избягаме или да си заровим главата в пясъка....Всеки има съдба,орис,писано и ще се молим и ще се мъчим да бъдем по-добре-желая го на всички от сърце Kiss Kiss Kiss Kiss
Активен
t.todorov
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #4 -: Септември 15, 2010, 10:24:54 »

Аз мисля, че разликата във възрастта не е повод за каквато и да била "майчинска" проекция, но ако така ви е по-лесно да споделите, нямам нищо против  Wink
За лекарствата проблема със споделянето е този, че те са със строго индивидуално действие и въпроси като: " пиете ли ксанакс и колко често?" например, са наистина безмислени. Това може да се обсъжда само с психиатър, а другото вятър работа.
Втората и по-важна причина за тази тема е всъщност това, че след толкова дебати се предполага една психологична зрялост /не възрастова/ за причините на проблематиката ПР. Те се крият обикновено в житейските микро и макро "недоразумения" в далечното минало, които резонират и в близкото минало, и настояще.
По този повод поставих темата.

Активен

skorpi
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #5 -: Септември 15, 2010, 10:31:58 »

Тоше, аз не мога да съм ти майка, в най-добрия случай сестра Grin, ама пак вкара сериозните термини и ще си останеш неразбран. Много скоро ще ти споделя микро и макро недоразуменията в миналото и настоящето (като вкарам някои промени) - на един въпрос пропуснах да ти отговоря и веднага се поправям (понеже обичам да съм изчерпателна):

Цитат
- От всичко, от което бих могла и съм установила със сигурност, че ми вреди действително. В момента точно това се опитвам да направя. Ако успея, или ще ми мине, или поне ще съм малко по-добре.  Wink
« Последна редакция: Септември 15, 2010, 10:34:38 от skorpi » Активен

t.todorov
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #6 -: Септември 15, 2010, 10:56:06 »

Казвай кой е термина и го обяснявам. Макро травми означава големи травми, а микро стравми са малки, но дълго време повтарящи се.
Активен

skorpi
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #7 -: Септември 15, 2010, 11:36:55 »

Със сигурност имам и от двата вида. Аз съм много травмирана Undecided Wink
Иначе по темата вече казах каквото имах.
Активен

reni1506
Full Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 162

Профил Ел. поща
« Отговор #8 -: Септември 16, 2010, 01:33:07 »

При мен проблема е че не съм реализирана професионално-все още не съм намерила себе си.Пробвала съм като започвам работа с различни професии,но веднага се оттегчавам.Но не такова капризно оттегчение,а направо се задушавам-усещам че мястото ми не е там...Толкова съм несигурна в това отношение-направо незнам коя съм.Но от друга страна в това отношение ПР ми идва като пръв приятел-близките ми знаят,че не се чувствам добре и въобще не ми дават зор да работя(а аз пък въобще..)Има нещо,което обичам да правя,но то пак е свързано със стоене във вкъщи,а и не е много обещаващо като средство за изкарване на прехрана.
Другият ми проблем е,че откакто съм с ПР,си хапвам повечко.Качила съм доста килца,но пък си казвам:"Не стига,че ми е зле,заради ПР,ами и гладна да стоя."И така си намирам оправдание,за да не се огранича и да си пооправя фигурата.
И така като се замислих,май има още доста неща,които се крият зад ПР....
Активен
reni1506
Full Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 162

Профил Ел. поща
« Отговор #9 -: Септември 16, 2010, 03:19:10 »

Сещам се още,че по принцип трудно поемам отговорности.Сега пък-въобще.По тази причина не изкарах и шофьорска книжка.Имам желание,но сама да се набутам между шамарите-не.Седнах вкъщи и изучих правилника за движение.Сега решавам листовки без проблем,но... до там.И причината казвам,че е ПР,но всъщност май не е...просто съм нерешителна.
Карам я по течението ден за ден и ще видим до къде ще я докарам.
Активен
bebe
Гост
« Отговор #10 -: Септември 16, 2010, 07:47:41 »

Аз мисля, че разликата във възрастта не е повод за каквато и да била "майчинска" проекция, но ако така ви е по-лесно да споделите, нямам нищо против  Wink
За лекарствата проблема със споделянето е този, че те са със строго индивидуално действие и въпроси като: " пиете ли ксанакс и колко често?" например, са наистина безмислени. Това може да се обсъжда само с психиатър, а другото вятър работа.
Втората и по-важна причина за тази тема е всъщност това, че след толкова дебати се предполага една психологична зрялост /не възрастова/ за причините на проблематиката ПР. Те се крият обикновено в житейските микро и макро "недоразумения" в далечното минало, които резонират и в близкото минало, и настояще.
По този повод поставих темата.

Извинявам ,се ,че си позволих да се обърна към Вас с майчински чуства и на име ТОШЕ.И така Т.Тодоров всички тук ще остареем и всеки има своите проблеми и оплаквания,един по-рано,другпо-късно! Да прав сте ,че житейските микро и макро,,недоразумения,, в далечното минало,които резонират и в близкото минало,и настояще.Но имам въпрос,какъв е смисъла на всичко това,дали е терапия или нещо друго,като всичко се връща с нова сила? Благодаря ВИ
Активен
skorpi
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #11 -: Септември 16, 2010, 11:08:40 »

Цитат
Извинявам ,се ,че си позволих да се обърна към Вас с майчински чуства и на име ТОШЕ.

Е стига де, тамън се зарадвах, че най-после сме разчупили леда и сме смалили дистанцията.  Undecided Поне мен това ме предразполага...

Рени, откри ли си вторичните ползи, аз в поста ти виждам поне 2 Wink
Може би се страхуваш да се захванеш с определена професия или да се погрижиш за фигурата си, за да не се провалиш, а ПР е удобно извинение да не го правиш? Помисли какво те спира. И не е задължително да се провалиш.
Активен

skorpi
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #12 -: Септември 16, 2010, 02:16:02 »

Сетих се за още нещо, което искам да се промени - да си стана сама шеф. Далечната ми глобална идея е да имам собствен бизнес, но на този етап краткосрочната ми цел е да постигна повече самостоятелност и независимост, като се освободя от постоянния надзор и сама си стана шеф и се самоорганизирам. Достатъчно съм дисциплинирана, за да го постигна. А някой ден се надявам да имам и екип.
Явно за мен е важно да бъда не само успешна, но и да се чувствам свободна. Тогава може би ще отпаднат и собствените ми ограничения (под формата на фобии).
Активен

i5core
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 17

Профил
« Отговор #13 -: Септември 16, 2010, 05:29:07 »

Много философски подкарахте темата - мисля че няма да е до там полезна, г-н Тодоров както винаги пише на висок стил и със сигурност няма да бъде разбран, трудно може да му се хвани мисълта, и ми трябваше 3 пъти да прочета съдържанието на първия му пост за да разбера какво иска да каже, също тъка пак в негов стил говори общи приказки без да има някаква прозрачност за разрешаване на точно определени наши проблеми.

По темата - засега ще изчакам още няколко гледни точки и може да драсна някой ред.
Активен
дидо
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 33

ONLY GOD CAN JUDGE ME

Профил Ел. поща
« Отговор #14 -: Септември 16, 2010, 07:09:21 »

Здравейте,а защо трябва да има някаква причина или травма хората се разболяват от най различни неща ние сме болни от това.Според мен нещата са по прости веднъж ни е станало лошо в следствие на преумора,алкохол(като при мен)или нещо друго и след това страх просто сме се уплашили........лошото е че не знам как да разкарам страха.Всеки път започва със страх че ще ми стане много лошо като предишния път и така и става,защо трябва да има някакви дълбоки макро и микро проблеми
Активен
Страници: [1] 2
  Изпечатай  

Отиди на:  

Реклами

* EU Directive

* Сподели във Facebook
Споделете

* ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО 2017

* Следвайте ни във Фейсбук

* МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА
    hyperlink МАГНИТНИТЕ БУРИ СЕГА
МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА

* ХОРОСКОПИ 2017
    hyperlink
ХОРОСКОПИ НА ВСИЧКИ ЗОДИИ ЗА 2017

* КОГА ЛЕКАРЯТ ЩЕ ВИ ПОСТАВИ ДИАГНОЗА "ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО"?

* ЗАЩО ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА НЯМА ДА ПОЛУЧИТЕ ИНФАРКТ?

* КАК ДА РАЗБЕРА КАКВА Е ПРИЧИНАТА ЗА ПАНИЧЕСКОТО МИ РАЗСТРОЙСТВО?

ЛАБИРИНТИТЪТ Е ВИНОВНИК ЗА ПАНИЧЕСКОТО РАЗСТРОЙСТВО

КАКВО Е СОЦИАЛНА ФОБИЯ?

* ХИПОГЛИКЕМИЯ ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА