evropea.com - форум за паническо разстройство
Май 23, 2022, 04:51:40 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

Картички за Нова година

Начало   Forum   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
* Посетители
Dot Online Guests : 1
Dot Online Users : 0
Dot Hidden Users : 0
Dot Total Users : 1

Рекламите

* НОВИНИ ЗА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КАК РОДИТЕЛИТЕ ДА ПРЕДПАЗЯТ ДЕЦАТА СИ ОТ РАЗВИТИЕТО НА СТРАХОВЕ
//-->

* АРТТЕРАПИЯ НА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КОИ ХОРА СА ПРЕДРАЗПОЛОЖЕНИ КЪМ ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

Спонсорирана връзка

Реклама

* Последно  мнение от форума
xx Re:Умора в слънчевия сплит
[Паническо разстройство]
Ari
Февруари 23, 2021, 06:26:18

Спонсорирани връзки

Страници: 1 2 3 [4]
  Изпечатай  
Автор Тема: Как да приемем симптомите, за да изчезнат?  (Прочетена 7548 пъти)
skorpi
Hero Member

Рейтинг: 0
Неактивен Неактивен

Публикации: 1629

Профил
« Отговор #45 -: Ноември 21, 2010, 02:53:37 »

Д-р Чеширков? Ти сигурен ли си, че говориш за ТЕС? То не е въпросът да се тупаш, а да го правиш както трябва. Много зависи и точно как ще си построиш Декларациите и НФ. Затова си има и курс. Авторът на книгата е Иван Петърнишки, а ако си минал през негово обучение, няма как да не усетиш нищо... и какво общо имат билките и добавките с останалите неща? Всичко е индивидуално. Не можеш да казваш на хората "Правете това, вместо онова" - показваш им какви възможности има, пък нека те си преценят..
Активен

Животът не е чакане бурята да отмине, той е да се научиш да танцуваш под дъжда!
brinko
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 12

Профил Ел. поща
« Отговор #46 -: Ноември 21, 2010, 07:58:22 »

виж сега вземи поразрови малко из нета и 4ети внимателно  писах кои ми иа прати после казвам мое мнение и не карам никои да пие или да прави каквото и да било ако си нервна или кавото и да е нее тук миастото да се сопва6 опитвам се да помогна всеки има мнение несам навредил на никои и вие на мене така 4е по спокоино skorpi тук свме да си помафгаме не за спорове и изблици Kiss
Активен
skorpi
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #47 -: Ноември 21, 2010, 09:06:19 »

ОО, нещо си в грешка, изобщо няма никакви спорове и изблици, така като ме гледаш аз доста по-отдавна съм тук и знам мн добре защо съм във форума. В нета няма какво да ровя, едва ли е останало нещо, което не съм прочела. Искам да знам, ти напълно ли се излекува само и единствено с билки? И то с тези, които препоръчваш? Питам защото досега не ми е известен такъв тука и ако си първият, ще е добре да се знае.  Wink
И колко време отне, за да подействат? Пиеш ли ги все още и ако да, какво става като ги спреш? Запазва ли се ефектът?  Хайде, щом искаш да си полезен, помогни ни с информация.
Активен

brinko
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 12

Профил Ел. поща
« Отговор #48 -: Ноември 22, 2010, 09:54:22 »

оххх много мразиа да пи6а а и не ми се отдава хихихи ами пих ги 4 месеца и половина апсолиутно вси4ко ис4езна единствено от време на времв ми ска4а пулса максимум 110 е това се полу4ава както си стоиа и апсолиутно ни6то друго но това неми се виарва да е от ПА.поневе ме даржи така кам 2 до 4 4аса ми това е др. не се се6там бе пи6и на скаипа но след осем 4е тук на кирилица и пи6а кофти ако те интересува не6то пове4е 6те ти кажа апсолиутно вси4ко лека ве4ер за сега
Активен
skorpi
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #49 -: Ноември 23, 2010, 12:00:00 »

ОК. Благодаря!
Активен

delicacy
Sr. Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 454

Профил
« Отговор #50 -: Ноември 24, 2010, 10:43:36 »

Симптомите намаляват, ако човек всеки ден се излага на ситуацията, която го стресира най-много. В един момент свикваш с нея и лека полека неприятните усещания изчезват. Според мен това е най-сигурния начин да се справиш с неприятните усещания. Поне опитът ми досега показва това.
Активен
Student_21
Full Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 199

Профил Ел. поща
« Отговор #51 -: Ноември 24, 2010, 11:34:45 »

Моят също. Освен това съм разговарял с много излекувани и всичките споделят това мнение. Ако си направите труда да прочетете в интернет за лечение на ПР, ще ви направи впечатление че навсякъде се препоръчва когнитивно-поведенческа терапия, както и постепенното излагане на дразнителите, които предизвикват стресови ситуации. При необходимост може да се включи и медикаментозна терапия, но аз лично съм против нея, защото не се знае от къде идва подобрението - дали от нея или от терапията.
Активен
skorpi
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #52 -: Ноември 24, 2010, 11:36:43 »

delicacy, предполагам, че говориш за десенсибилизация, която е част от поведенческата стратегия - аз също съм за, обаче за мен това си е половин справяне. Нещо мн основно се губи - един проблем отвътре остава нерешен. ОК - да речем, че даден обект вече няма да ме притеснява толкова, обаче след време ще се появи друг, по-плашещ или нещо друго ще се случи, които може и привидно да няма общо с предишните симптоми... Според мен най-лесният път да приемеш симптомите е, когато ги "разкриеш" и видиш какво стои зад тях, какво точно символизират за конкретния човек. Тогава като ги получиш, ще знаеш, че нито си луд, нито са абсурдни,  а че психиката ти си знае работата и е избрала най-щадящия начин да те предпази и да се съхрани в дългосрочен план. Така изчезва самообвинението за абсурдните страхове, а оттам съответно чувството за вина и автоагресията - просто нещата получават обяснението, което толкова отчаяно сме търсили. В края на този процес е мн вероятно да се чувстваме благодарни, че ни се е случило това, а не нещо друго, по-лошо. Знам, че мислите, че по-лошо от това няма. Обаче има... Wink
Активен

delicacy
Sr. Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #53 -: Ноември 24, 2010, 06:04:53 »

Скорпи, вече зная, че страхът ми е вследствие едно стресово преживяване. И този страх вече е осъзнат.Когато се окажа в подобна ситуация, като преживяната, ми се "напомня" да се пазя:)))
Активен
skorpi
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #54 -: Ноември 24, 2010, 06:20:50 »

Цитат
Скорпи, вече зная, че страхът ми е вследствие едно стресово преживяване. И този страх вече е осъзнат.Когато се окажа в подобна ситуация, като преживяната, ми се "напомня" да се пазя:)))

Това е друго нещо Cheesy
А ти "изработи" ли си друг начин да се "пазиш", освен страха? Huh?
Активен

delicacy
Sr. Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #55 -: Ноември 25, 2010, 10:39:11 »

Скорпи, освен страха и отбягващото поведение, което имах от коли, таксита и ситуации, от които не можех да изчезвам по най-бързия начин, друга защита не бях си изграждала Wink 
Активен
skorpi
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #56 -: Ноември 25, 2010, 10:59:06 »

Друго имах предвид. Ако страхът ти те е пазил от нещо, с какво си го заменила, за да изчезне той, но все още да си в безопасност? Защото все нещо си променила, за да те пусне Huh?
Активен

delicacy
Sr. Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #57 -: Ноември 25, 2010, 04:00:30 »

Скорпи, в първия момент бях готова да ти отговоря, че нищо не съм променила около себе си, но като се замислих, ще кажа, че може би усещането ми за сигурност и за контрол в живота ми започнах да променям.Може би това има съществено значение за усещането ми към света като цяло. Много "може би-та" се събраха, но това ми е спонтанния анализ Cheesy
Активен
skorpi
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #58 -: Ноември 25, 2010, 05:21:36 »

А моят спонтанен анализ е, че си променила външните обстоятелства (които за добро или лошо са временни и се променят). Това е доста лъжлива патерица, от опит ти го казвам. Аз прекарах няколко години в ремисия с една такава патерица Wink Знаеш какво стана, когато тя изведнъж изчезна. Отидоха си с нея и чувството за сигурност, и за контрол. Изводите оставям на теб.
Активен

delicacy
Sr. Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #59 -: Ноември 27, 2010, 10:32:22 »

Скорпи, стремя се да търся опора в себе си, даже, бих казала, че се научих да се опирам изцяло на това, което съм и това, което мога. Не използвам външни обстоятелства. Ако това може да се нарече промяна, значи такава промяна съм извършила Wink
Активен
Страници: 1 2 3 [4]
  Изпечатай  

Отиди на:  

Реклами

* EU Directive

* Сподели във Facebook
Споделете

* ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО 2017

* Следвайте ни във Фейсбук

* МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА
    hyperlink МАГНИТНИТЕ БУРИ СЕГА
МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА

* ХОРОСКОПИ 2017
    hyperlink
ХОРОСКОПИ НА ВСИЧКИ ЗОДИИ ЗА 2017

* КОГА ЛЕКАРЯТ ЩЕ ВИ ПОСТАВИ ДИАГНОЗА "ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО"?

* ЗАЩО ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА НЯМА ДА ПОЛУЧИТЕ ИНФАРКТ?

* КАК ДА РАЗБЕРА КАКВА Е ПРИЧИНАТА ЗА ПАНИЧЕСКОТО МИ РАЗСТРОЙСТВО?

ЛАБИРИНТИТЪТ Е ВИНОВНИК ЗА ПАНИЧЕСКОТО РАЗСТРОЙСТВО

КАКВО Е СОЦИАЛНА ФОБИЯ?

* ХИПОГЛИКЕМИЯ ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА