evropea.com - форум за паническо разстройство
Юли 03, 2022, 08:49:02 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

Картички за Нова година

Начало   Forum   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
* Посетители
Dot Online Guests : 3
Dot Online Users : 0
Dot Hidden Users : 0
Dot Total Users : 3

Рекламите

* НОВИНИ ЗА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КАК РОДИТЕЛИТЕ ДА ПРЕДПАЗЯТ ДЕЦАТА СИ ОТ РАЗВИТИЕТО НА СТРАХОВЕ
//-->

* АРТТЕРАПИЯ НА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КОИ ХОРА СА ПРЕДРАЗПОЛОЖЕНИ КЪМ ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

Спонсорирана връзка

Реклама

* Последно  мнение от форума
xx Re:Умора в слънчевия сплит
[Паническо разстройство]
Ari
Февруари 23, 2021, 06:26:18

Спонсорирани връзки

Страници: 1 2 [3] 4
  Изпечатай  
Автор Тема: Как да приемем симптомите, за да изчезнат?  (Прочетена 7644 пъти)
дидо
Newbie
*

Рейтинг: 0
Неактивен Неактивен

Публикации: 33

ONLY GOD CAN JUDGE ME

Профил Ел. поща
« Отговор #30 -: Септември 20, 2010, 04:32:07 »

Здравейте,при мен филма е голям взимам ципрелекс по 2 сутрин и съм ок няма пристъпи,обаче почнах да пия доста а след пиене на другия ден е уникален кошмар.Страх ме е да не се отровя но въпреки това го правя като почна да пия немога да се спра....незнам какво да правя снощи пих много и сега се чуствам много зле тая вечер няма да се спи.
Активен
portmonnaie
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 21

Профил
« Отговор #31 -: Септември 20, 2010, 04:40:06 »

Диди, приятелю. Ако до преди около 2 седмици си започнал да взимаш ципралекс и то в такива дози може просто да е така в началото.Психиатъра ми каза да не се притеснявам, ако паническите атаки зачестят или ми стане по-зле.До 2 седмици всичко ще се оправи.Затова на мен ми ги предписа плавно по четвъртинка,по половинка накрая по цяло.В лекарското предписание също пише даже , че може да ти минават мисли за самоубийство и т.н. Освен това пише, че алкохол не е желателно да се приема, защото му засилвало действието или нещо такова.Затова те съветвам полека с пиенето! Smiley
Активен
дидо
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 33

ONLY GOD CAN JUDGE ME

Профил Ел. поща
« Отговор #32 -: Септември 20, 2010, 04:45:02 »

Взимам го от година и половина но пак почнах да пия и  то доста.... страх ме е
Активен
Mari
Sr. Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 464

" Усмихвай се.Това е безплатна терапия.

Профил
« Отговор #33 -: Септември 20, 2010, 05:01:16 »

При всички АД ,алкохола е забранен! Абе ,Дидо ти да се самоубиеш ли искаш? Спирай ципралекса и пий само алкохол като не можеш да се спреш.Така поне е по безопасно!

Активен
bebe
Гост
« Отговор #34 -: Септември 20, 2010, 05:51:27 »

Взимам го от година и половина но пак почнах да пия и  то доста.... страх ме е
  От какво те е страх? От АД,от страха,от пиенето? И какво стана,всичко се завъртя и не можеш да се откажеш  Cry Кое по-сладко,алкохола или живота или и двете? Сам трябва да решиш Sad Embarrassed
Активен
Student_21
Full Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 199

Профил Ел. поща
« Отговор #35 -: Октомври 07, 2010, 12:59:57 »

Понеже в съседната тема засегнахме въпроса за приемането на ПР, ето статията, която имам впредвид:

http://www.evropea.com/medicina/zyohsageyand-iyoyuyashidsyashd-nyon-ayo-yae-dyadfdasp-dsh-hezh0.html
Активен
Шашмагюл
Hero Member

Рейтинг: -16
Неактивен Неактивен

Публикации: 2962

Профил
« Отговор #36 -: Октомври 07, 2010, 05:44:19 »

-
« Последна редакция: Декември 23, 2012, 04:33:08 от DG » Активен

Гледам на карти,кафе,виждам аурата,летя през простраството и времето,хвърям боб,лея куршум,ТЕС-ам.
Нека Силата бъде с нас!
Cheesy
Бъди оптимист! Дори в психиатрията!
"г-жа DG" АПРОПО, ПО - ДОБРЕ ДЯВОЛИТА ЖЕНА, ОТКОЛКОТО БОЖЕСТВЕНО ЛУДА! Cheesy
skorpi
Hero Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 1629

Профил
« Отговор #37 -: Октомври 07, 2010, 01:47:49 »

Цитат
Аз имам страх от разговори с шефове

Обикновено зад този символичен страх стои страха от авторитета, респективно страх от родителите (майката, бащата или двамата). Този страх може да се пренася върху различни хора, които са над теб, командват те и те контролират, а ти се бориш за одобрението им и се страхуваш от санкции при евентуален провал.

Цитат
.Може да не съм ок,ама и мъжа ми опули очи като му казах,че всичките ми симптоми се завръщат и ако искат още от тях със фамилията му,може да продължават в същия дух 

Ето ти една вторична полза от симптомите ти - те са твоята гаранция и разменна монета срещу разбирателството и благополучието в семейния живот. С тези симптоми ти държиш околните и ги "шантажираш" - не се обиждай, естествено, че това е несъзнателно, но е така. И всички с тези симптоми я имат тая вторична полза, вярват или не. Затова и не изчезват - нямаш друг изграден механизъм за справяне със скандалите, критиката, освен този. Забелязваш ли точно в кои моменти се активира? - действа винаги, когато имаш "кризисна ситуация" (скандали вкъщи, напрежение в работата) и ето ти "криза" Wink
Активен

Животът не е чакане бурята да отмине, той е да се научиш да танцуваш под дъжда!
Mari
Sr. Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 464

" Усмихвай се.Това е безплатна терапия.

Профил
« Отговор #38 -: Октомври 07, 2010, 10:03:11 »

Направо съм благодарна,че го нямам този страх от шефове. Познат ми е този перфекцизионизъм!Трябва да съм ...перфектна в очите на хората. Същата съм и аз! Сега взех да си позволявам някой неща които не са чак толкова перфектни,но по важното е,че се чувствам добре.
« Последна редакция: Октомври 08, 2010, 09:56:42 от Mari » Активен
skorpi
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #39 -: Октомври 08, 2010, 03:19:52 »

Цитат
миии,кво да кажа, скорпи, уцели право в десятката!бях забравила,че страха ми от шефове, е всъщност стария страх от родителите ми   Благодаря за припомнянето!

Че как Grin Нали ви казах, че задобрявам... Симптомите на ПР са толкова символични, че може да си направиш една примерна карта с легенда и да гледаш кое какво е Wink

Цитат
Иначе това с шантажирането със симптомите-осъзнавано или не, дава резултат 

Разбира се, че дава. То затова ПР си стои в теб и продължава да действа. Включва се винаги, когато е напечено. И не то, а ти си манипулаторът... все пак ПР е част от теб и е твоята система за справяне с кризисните ситуации... засега Wink

За работата - радвам се, но не се опирай на външните обстоятелства, сигурността и стабилността трябва да са вътре в теб, не в средата ти. Само така ще си устойчива. Психически и физически.
Активен

delicacy
Sr. Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 454

Профил
« Отговор #40 -: Октомври 13, 2010, 03:20:08 »

Приемането на симптомите означава, според мен, че когато се появи някои да не му се съпротивляваме, а да го пуснем да се разгърне, защото когато се съпротивляваме се появяват нови симптоми.
Активен
Шашмагюл
Hero Member

Рейтинг: -16
Неактивен Неактивен

Публикации: 2962

Профил
« Отговор #41 -: Октомври 21, 2010, 10:59:06 »

-
« Последна редакция: Януари 14, 2013, 04:40:12 от DG » Активен

Гледам на карти,кафе,виждам аурата,летя през простраството и времето,хвърям боб,лея куршум,ТЕС-ам.
Нека Силата бъде с нас!
Cheesy
Бъди оптимист! Дори в психиатрията!
"г-жа DG" АПРОПО, ПО - ДОБРЕ ДЯВОЛИТА ЖЕНА, ОТКОЛКОТО БОЖЕСТВЕНО ЛУДА! Cheesy
Student_21
Full Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 199

Профил Ел. поща
« Отговор #42 -: Ноември 20, 2010, 04:44:19 »

Приемането на симптомите означава, според мен, че когато се появи някои да не му се съпротивляваме, а да го пуснем да се разгърне, защото когато се съпротивляваме се появяват нови симптоми.

Точно така, освен че се появяват нови, се усилват драстично и старите. От личен опит мога да потвърдя, че колкото по-малко се съпротивлявам на даден симптом, толкова повече той отслабва.
Активен
skorpi
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #43 -: Ноември 20, 2010, 08:51:45 »

Цитат
И може би ТЕС!!!Правила съм го около 10 пъти само,за няколко месеца и май започна да дава резултати поне по-полеките ми "притеснения"да речем.След месец ще ви пиша дали има промяна,защото съм решила да ставам рано и да медитирам и да тесвам проблемните ситуации.Не знам тук ли е мястото да пиша,че веднъж тесах огромното ми нежелание да правя секс със мъжа ми и няколко дни след това започна да ми става приятно с него, а сега направо прекрасно?

DG, бях пуснала тема за ТЕС, ако си спомняш, пиши как се развиват нещата с тесането там, ако искаш. Няколко пъти се каних да повдигам въпроса. Причината е, че много хора или изобщо не започват да работят с ТЕС, или ако почувстват подобрение, забравят да влизат и да споделят резултатите. Аз лично реших свои проблеми по този начин, но не само и единствено, комбинирах различни методи, докато накрая направих пробив. Месец е минималният срок, за да видиш дали ще има ефект, но дори да няма, продължаваш, иска се постоянство. Без да разводнявам повече темата, само ще кажа, че тъй като ТЕС освобождава трупаните с времето негативни емоции по отношение на различни неща от живота ни, може да се комбинира и с традиционната психотерапия - да речем осъзнаваш, че си си "забранила" да изпиташ дадена емоция в миналото, стигаш до конкретната случка и директно ТЕСаш нея. Удряш в десятката! Опитай.  Wink
« Последна редакция: Ноември 20, 2010, 08:55:17 от skorpi » Активен

brinko
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 12

Профил Ел. поща
« Отговор #44 -: Ноември 21, 2010, 01:47:34 »

тес   тесла  Grin  при мен ниама6е ефект писах на др. Чеширков прати ми книгата 4овека (много у4тив 4овек) тупах се по4уквах се филм4ета истеглих (истрих ги) губене навреме според мене се насо4ете кам храната и добавките и това което ви дразни и претисниава
Активен
Страници: 1 2 [3] 4
  Изпечатай  

Отиди на:  

Реклами

* EU Directive

* Сподели във Facebook
Споделете

* ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО 2017

* Следвайте ни във Фейсбук

* МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА
    hyperlink МАГНИТНИТЕ БУРИ СЕГА
МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА

* ХОРОСКОПИ 2017
    hyperlink
ХОРОСКОПИ НА ВСИЧКИ ЗОДИИ ЗА 2017

* КОГА ЛЕКАРЯТ ЩЕ ВИ ПОСТАВИ ДИАГНОЗА "ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО"?

* ЗАЩО ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА НЯМА ДА ПОЛУЧИТЕ ИНФАРКТ?

* КАК ДА РАЗБЕРА КАКВА Е ПРИЧИНАТА ЗА ПАНИЧЕСКОТО МИ РАЗСТРОЙСТВО?

ЛАБИРИНТИТЪТ Е ВИНОВНИК ЗА ПАНИЧЕСКОТО РАЗСТРОЙСТВО

КАКВО Е СОЦИАЛНА ФОБИЯ?

* ХИПОГЛИКЕМИЯ ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА