evropea.com - форум за паническо разстройство
Декември 08, 2021, 06:24:34 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

Картички за Нова година

Начало   Forum   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
* Посетители
Dot Online Guests : 3
Dot Online Users : 0
Dot Hidden Users : 0
Dot Total Users : 3

Рекламите

* НОВИНИ ЗА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КАК РОДИТЕЛИТЕ ДА ПРЕДПАЗЯТ ДЕЦАТА СИ ОТ РАЗВИТИЕТО НА СТРАХОВЕ
//-->

* АРТТЕРАПИЯ НА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КОИ ХОРА СА ПРЕДРАЗПОЛОЖЕНИ КЪМ ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

Спонсорирана връзка

Реклама

* Последно  мнение от форума
xx Re:Умора в слънчевия сплит
[Паническо разстройство]
Ari
Февруари 23, 2021, 06:26:18

Спонсорирани връзки

Страници: 1 ... 3 4 [5]
  Изпечатай  
Автор Тема: Агорафобия няколко години. От две години не излизам навън.  (Прочетена 14243 пъти)
umbrella
Newbie
*

Рейтинг: 0
Неактивен Неактивен

Публикации: 27

Профил Ел. поща
« Отговор #60 -: Януари 29, 2010, 10:38:34 »

Така е ,Мара научих се да се радвам на малките неща. Разходката в парка е едно от тях. След малко пак ще изляза. Радвам се за теб, че успяваш. Искрено вярвам, че ще се оправим! От напрежение, да задържа появата на ПА, чувствам болки във врата и в очите. Постоянно се напрягам и там ми се отразява. Имам болки и в очните мускули от постоянно озъртане и вслушване дали няма да се появи някой симптом. Ето така я карам. Научих се да спирам развитието на паническата атака като пусна някоя и друга сълза и напрежението отминава. Желая ти слънчев ден на теб и на всички от форума! Kiss
Активен
mara
Jr. Member
**

Неактивен Неактивен

Публикации: 53

Профил
« Отговор #61 -: Януари 29, 2010, 07:44:11 »

Колко ти завиждам, че можеш да си поплакваш, аз не успявам. Много рядко. Страхотно е , че излизаш, аз вчера направих една голяма обиколка на гдрада, не бях сама и на няколко пъти аха да ме хване паниката, но се преодолях. Но пък дне едно излизане в квартала ме растресе по-вече. Но утре е нов ден, така че ще видим какво ще предложи. хубава и уютна вечер. Smiley
Активен
umbrella
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #62 -: Януари 30, 2010, 10:29:01 »

Това за поплакването го правя вече и с профилактична цел. Като се разплача и паниката спира. Атаката престава и аз някак се връщам в нормалното си състояние. Явно, че онази приказка за сълзите е вярна, че освобождават напрежението.Аз живея недалече от центъра и има парк наблизо и се разхождам там, защото колкото повече шум и движение, толкова повече се стряскам. Забелязвам, че вече ме е по-малко страх, на близки растояния, дори не ги забелязвам, сега ще се стремя да увеличавам разстоянията, а при теб как е? Поздрави Kiss
Активен
mara
Jr. Member
**

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #63 -: Януари 31, 2010, 11:52:35 »

здравей, при мен явно напоследък ме избива повече на депресия, опитвам се да си внушавам, че всичко ще мине и че аз трябва да го направя да мине. Иначе от няколко дена не излизам много много, само тук в квартала и чувството, че мога да живея постоянно така ми тежи. Ходих на пси, иска да повишавам лекарствата, а аз пък си мисля какво ще стане, ако ги спра изобщо и тн. Но един ден направих такава обиколка на града, е разбира се с приятеля ми, но сякаш в този ден беше нормално всичко, само дето не успях да се качвам много на рейсове и тн. Дано при теб нещата са наред и имаш повече успехи. Всичко е в промяна на мисленето, навиците, трябва само да го прилагаме.поздрави
Активен
umbrella
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #64 -: Януари 31, 2010, 03:52:05 »

Мара, сперд мен човек не трябва да се упреква, че взима лекарства. Има периоди от живота ни, когато не можем без тях и си мисля, че не трябва да се чувстваме виновни за това.Ако лекарят те съветва за повишаване на дозата не го ли попита защо препоръчва това? Лекарствата имат за цел да спрат страховете ни и да можем да се върнем в нормалния живот. Може би неговата идея е по-високата доза да намали симптомите и да можеш да ги  преодолееш по-лесон. Ще се справиш миличка, всички ще успеем в един момент, убедена съм в това.Поздрави Kiss
Активен
mara
Jr. Member
**

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #65 -: Февруари 04, 2010, 08:05:56 »

Здрасти,
само да ти кажа какво направих. Записах се на народни танци тук в кварталното училище. Много е смешно, с дечицата си тропам хорца, но знаеш ли така реших, че ще излизам и ще съм сред хора и освен това ще се раздвижвам. Много освежително действа. Иначе това, което старателно се стремя е да си налагам позитивни мисли. Да се опитвам да сменя мисленето си. Вече излизам с тролей и рейс за около няколко спирки. Незнам, сега се хваля, дано да не плача после, но трява да се опитваме. Ти как си ? А с лекарствата реших точно обратното. Спирам ги и да видим какво ще излезне. поздрави мила umbrella  Smiley
Активен
umbrella
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #66 -: Февруари 05, 2010, 12:57:06 »

Мара, ще ти стискам палци, всичко да е наред и да издържиш без лекарства!!!
При мен от верме на време се появявам мрачни мисли, как ще се справя, ще искарвам ли достатъчно пари за в бъдеще, за да се издържам, умирам от страх, че мога да остана без пари. Такива натрапливи мисли ми се явяват и не мога да се боря с тях. Мисля си, че може нещо да ми се случи и да не мога да се издържам. Ето това ме плаши много. Не зная как да се справя с тези мисли?
Активен
mara
Jr. Member
**

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #67 -: Февруари 16, 2010, 12:20:37 »

Отдавна не съм писла, надявам се си добре. Не се притеснявай, за парите, а помисли, кое те кара да се чувстваш добре като го правиш и как може да изкарваш пари от него.Аз съм на същия хал, не работя в момента, семейството ме издържа, но знаеш ли продължавам да правя приложни неща и да ги давам по магазините за приложни подръци. Ти каза, че шиеш. Прави това, когато започнеш да го правиш , ще ти се отворят вратички и ще видиш, че и парите ще дойдат при теб. И не си мисли, че нямаш пари, а обратното.Представяй си, че имаш , че идват при теб и че всичко е наред. Така ще почнеш да ги привличаш. Поздрави и пиши Smiley
Активен
umbrella
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #68 -: Февруари 25, 2010, 02:53:48 »

Здравей, Мара, няколко дни се бях позатворила, поработих здраво, като работя позабравям проблемите.Нали борбата за насъщния е важна, та така се откъсвам от ПР. Днес се поразходих и искам да се похваля, че минах без ПА, това е стархотно, защото не бях излизала 2-3 дни, радвам се много, че успях да овладея страха и не получих ПА. Ти как си ,Мара?Как се справяш? Сърдечни поздрави Smiley
Активен
mara
Jr. Member
**

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #69 -: Март 01, 2010, 12:36:32 »

Много се радвам, че си излизала и че работиш,Направо чудесно, аз отивам да поживея малко на село,там ще се опитам да се възродя наново, че много любовна мъка ми се насъбра. Ще ти пиша пак.
честита баба марта и само напред нали ?
Активен
umbrella
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #70 -: Март 31, 2010, 11:02:42 »

ЗДравей, мила mara. Не бях писала отдавна, но си бях наложила режим на пълна концентрация и постоянно излизане. Мога да кажа, че има напредък , въпреки че последните два дни ПР напомни за себе си , но вече не толкова силно. вече не карам клиентите да идват в къщи ами аз ходя при тях, така се чувствам независима.
Ти как се чувстваш на морето? Прегръдки и целувки от мен Kiss Kiss Kiss Kiss
Активен
raia01
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 7

Профил Ел. поща
« Отговор #71 -: Август 01, 2010, 10:30:14 »

Здравейте - това да се страхуваш да излезеш от вкъщи найстина е ужасно, защото аз изживявам нещо подобно макар да имам контакти с хората пак се чувствам като в затвор по-простата причина че то си е затвор макар и по-голям...........при мен фобията се появява когато напусна границите на град в които живея веднага започват куп натрапчиви мисли и страхоте ми стават огромни без значиние къде точно отивам аз се опитвам да го отложа или във времето или въобще.Когато тръгна нанякъде първото нещо което ме интересува е дали там има медицинска помощ-и така се оказва, че затворът ми е града. И обратното когато съм с паническа атака първото нещо което винаги правя е да се махна от мястото където се намирам дори това място да е у дома. Чувствам се ужасно когато трябва да отидем някъде семейно и всеки път ме питат как се чувствам дали съм добре и т.н. та това също е затвор за мен сега се опитвам да ходя извън града наблизо сама по съвет от форумите но въпреки всичко ми е много трудно. Пожелавам успех на всеки които се бори с това.
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5]
  Изпечатай  

Отиди на:  

Реклами

* EU Directive

* Сподели във Facebook
Споделете

* ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО 2017

* Следвайте ни във Фейсбук

* МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА
    hyperlink МАГНИТНИТЕ БУРИ СЕГА
МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА

* ХОРОСКОПИ 2017
    hyperlink
ХОРОСКОПИ НА ВСИЧКИ ЗОДИИ ЗА 2017

* КОГА ЛЕКАРЯТ ЩЕ ВИ ПОСТАВИ ДИАГНОЗА "ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО"?

* ЗАЩО ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА НЯМА ДА ПОЛУЧИТЕ ИНФАРКТ?

* КАК ДА РАЗБЕРА КАКВА Е ПРИЧИНАТА ЗА ПАНИЧЕСКОТО МИ РАЗСТРОЙСТВО?

ЛАБИРИНТИТЪТ Е ВИНОВНИК ЗА ПАНИЧЕСКОТО РАЗСТРОЙСТВО

КАКВО Е СОЦИАЛНА ФОБИЯ?

* ХИПОГЛИКЕМИЯ ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА