evropea.com - форум за паническо разстройство
Декември 08, 2021, 05:28:25 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

Картички за Нова година

Начало   Forum   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
* Посетители
Dot Online Guests : 5
Dot Online Users : 0
Dot Hidden Users : 0
Dot Total Users : 5

Рекламите

* НОВИНИ ЗА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КАК РОДИТЕЛИТЕ ДА ПРЕДПАЗЯТ ДЕЦАТА СИ ОТ РАЗВИТИЕТО НА СТРАХОВЕ
//-->

* АРТТЕРАПИЯ НА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КОИ ХОРА СА ПРЕДРАЗПОЛОЖЕНИ КЪМ ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

Спонсорирана връзка

Реклама

* Последно  мнение от форума
xx Re:Умора в слънчевия сплит
[Паническо разстройство]
Ari
Февруари 23, 2021, 06:26:18

Спонсорирани връзки

Страници: 1 2 3 [4] 5
  Изпечатай  
Автор Тема: Агорафобия няколко години. От две години не излизам навън.  (Прочетена 14239 пъти)
umbrella
Newbie
*

Рейтинг: 0
Неактивен Неактивен

Публикации: 27

Профил Ел. поща
« Отговор #45 -: Януари 14, 2010, 01:49:57 »

Здравей, Мара! Как си? Как е температурата? Аз тези дни съм леко тревожна, но да се похваля, пътувах с автомобил на около 50 км. Хора, това е голямо постижение за мен. Може на някого да му се вижда смешно, ама аз плаках от радост, защото скоро не бях пътувала. Е, направих го и съм горда, че успях. Не мислете, че не ме е било страх, изпотявах се няколко пъти, бърсах си лицето с мокри кърпи, но стана. Ще опитвам и други препятствия. Засега се страхувам от големите магазини да стоя дълго в тях, но ще опитвам.Да се усещаш независим е прекрасно Wink
Активен
toni_d
Full Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 197

Профил Ел. поща
« Отговор #46 -: Януари 14, 2010, 03:10:54 »

ВЯРА И ПОВЕЧЕ УВЕРЕНОСТ И щЕ СТАНЕ, МАГАЗИНИ ОБщЕСТВЕНИ МЕСТА ПО-НАТАТЪК НЯМА И ДА СЕ ЗАМИСЛЯШ СИГУРНОСТ, ИМА ЛЕК ЗА ТОВА СЪСТОЯНИЕ
Активен
mara
Jr. Member
**

Неактивен Неактивен

Публикации: 53

Профил
« Отговор #47 -: Януари 16, 2010, 03:56:08 »

Здравей, ами температурата си ми е постоянна, но вече направих няколко неща, въпреки това, с които мога да се похваля. Качвах се няколко пъти на тролей, разбира се не съм сама за сега. Баща ми ме подкрепя в тези мои опити.Взех и една спирка с влак. При мен така започнаха проблемите от страх и Па във влак и тролеи , и рейсове и тн. А вчера бях цял ден на вън, една приятелка ме взе на работата й, едно телевизионно предаване, с друг приятел взех метро от младост до центъра, е на два пъти, но за мен това беше много, пихме по питие в едно заведение и се прибрах с такси. Единственото, което е , че главата ме заболя от постоянното напрежение което изпитвах и то зловещо, но изживях един ден като нормален човек. Колко е безумно, като пиша подобни неща, но може би ще разбереш колко големи крачки са за мен. Днес съм като разбита и главата ми е един малък хаос. Питам се докога ще имам сили да живея по този начин сякаш си извън живота и сякаш всичко е една сива дълга линия пред теб. Плаче ми се от този омагьосан кръг, но ..ще ми се да се ощипя и всичко да свърши. Но спирам защото ставам мрачна. Много се радвам , че ти си успяла. Това е прекрасно. Продължавай така, светлината е в правенето постоянно, колкото и да е трудно.
Активен
poopo
Jr. Member
**

Неактивен Неактивен

Публикации: 67

Профил
« Отговор #48 -: Януари 16, 2010, 06:48:36 »

Толкова много искам да ти вдъхна кураж, и да ти кажа, че всичко ще свърши в момента в който ти решиш...... Smiley Smiley
Щом аз се преборих с тази гадост, значи всеки може да успее....
Активен

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш - това значи да те е страх и въпреки това да имаш воля да продължиш.
mara
Jr. Member
**

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #49 -: Януари 16, 2010, 08:08:59 »

Благодаря ти за куража, и за хубавите думи. Права си, че ще мине когато ти го решиш сам за себе си, но колко е трудно да вземеш това решение или по-скоро докато достигнеш до него. Знам , че не трябва да се отказваш дори и когато падаш. Какво беше при теб от значение да скочиш от другата страна?
Активен
poopo
Jr. Member
**

Неактивен Неактивен

Публикации: 67

Профил
« Отговор #50 -: Януари 17, 2010, 09:18:12 »

Може би това, че вече ми беше писнало да се чуствам така, че животът минаваше покрай мен, а аз не го усещах, че живеех в нереален свят, изтъкан от моите си страхове, че изглеждаш странна в очите на другите........и много други такива.............но най-силно от всичко исках да се чуствам щастлива, смела и да докажа на себе си и околните, че мога.Не знам дали става дума за воля, при мен по-скоро е инат.......и го направих.Хвърли се в живота и неговите предизвикателства - по лошо от това не може да стане............Успех
Активен

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш - това значи да те е страх и въпреки това да имаш воля да продължиш.
toni_d
Full Member

Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #51 -: Януари 19, 2010, 11:47:58 »

природата на човека е борбена, просто трябва да повярвате в това и да се преборите с коварната болест има лек, хора го доказват, просто имайте повече вяра в себе си, всеки човек има право да бъде щастлив и да се бори затова астие. има лек и той е в щастието
Активен
mara
Jr. Member
**

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #52 -: Януари 19, 2010, 12:18:02 »

Да борбеност, но на мен вече думата щастие някак ми звучи нереална, сякаш е нещо далеч изгубено. Може би в приемането на това състояние е разковничето и да си кажеш ами да така съм , но какво от това и да продължаваш напред. Само където умората от постоянните мисли и енергия, която хвърляш за да си добре трудно се преборва. Както черната царица казваше на Алиса трябва да бягаш, но два пъти по-вече, но дори и да се опитваш по някога имаш чувството, че продължаваш да си седиш на едно място.
Активен
toni_d
Full Member

Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #53 -: Януари 19, 2010, 12:35:43 »

нереално е защото ти го възприемаш така и сетивата ти го приемат, тка, напълно реално си е трябва да се бориш за него и ще видиш колко реално и физическо достижимо е, трябва да имаш вяра във себе си, природата не ни е ощетила, даже ние  възнаградила имаме ако имаме силна вяра може почти всичко да се постигне, повтаряй си аз ще успя ако ще се преборя, повтаряй си някои фрази. ти си по-силна от това състояние. докажи го на себе си и го докажи на другите
опитайте се хора бъдете пример за другите като вас, покажете им че всичко се лекува с позитивност и борбеност, самовнушението е много силен фактор, има хиляди изписани книги ако си внушаваш само лоши неща ще се въртиш в един омагьосан кръг, вушавайте си позитивност сила и ще постигните физическото си щастие
Активен
mara
Jr. Member
**

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #54 -: Януари 23, 2010, 12:23:33 »

умбрела, как си? отдавна не си писала. Надявам се да си по-добре и затова да не влизаш тук. Излизаш ли вече по малко? Аз се стремя да го правя. Вчера излизах с моя приятел, които доиде преди николко дни, защото е италианец и сега е тук за извесно време да се видим и тн. Возих се в омразните ми тролеи, ходих на гости изобщо изкарах един ден нормално, но въпреки това си имах притеснението, но и разбирането, което много ме окрили.Стискай ми палци, защото утре баща ми иска да ме води в Пловдив с влак, за да се преборя и с влаковете.Много ме е шубе, но силно се нядявам да се надвия или да надвия това проклето чудовище страх.
сърдечни поздрави Smiley)
Активен
umbrella
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #55 -: Януари 23, 2010, 12:44:06 »

Здравей, Мара!Радвам се, че си добре, стискам ти палци за пътешествието утре с влака. При мен нещата са на приливи и отливи. От студа ли, от какво ли е друго, не знам, но като постоя малко повече на вън в това студено време и ми се завивя свят, замайва ми се главата и това ме кара да се притеснявам и да не предприемам много големи излизания. Но съм си казала като се позатопли отново се втурвам на пътешествия Wink. Това замайване ме прави несигурна и ми се струва ,че се засили като стана по-студено. Може и да е някакво съвпадение. Ти изпитвала ли си подобно нещо? Поздрави от мен Kiss
Активен
mara
Jr. Member
**

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #56 -: Януари 25, 2010, 06:16:30 »

Здравей, да ти се похваля. Успях с пътуването с влака, на два пъти за един ден. И знаеш ли какво открих, поне на мен ми помага. Трябва да си занимаваме главите с нещо логично. Бях с моя приятел и с баща ми това ми вдъхна кураж, и освен това играхме през цялото време игри, една китайска логическа с карти, така когато се втурне мисълта ти в нещо логично и просто забравяш за Па. На връщане бях много изморена и на качване във влака получих пристъпите, за малко да слезна от влака, но си казах, не може да е по-силно от мен и започнахме пак с игрите и знаеш ли едва усетих и връщането. Но като се прибрах главата ми щеше да се пръсне, толкова че повръщах, но това е разбираемо след толкова напрежение. Но знаеш ли сега вече като го направих един път и виждам, че може да се справим. Просто трябва да сме куражлиики и да не отстъпваме, ами да се борим. Иначе си мислех за това, което каза за студа. Беше много студено и из града за малко пак да превключа на Па, но пак зависи от това да си кажеш каквото й да е майната ти, ще се справя, това е само усещане, което ще премине и аз ще го премина. Много е трудно, но се случва. Така, че като излизаш и започва да ти се мае главата, гони мислите с нещо друго. Казвам ти го защото и аз го изживявам, но ние сме по-силни сигурна съм в това. Ще го победим това състояние, не може да няма цака Smiley)
Активен
toni_d
Full Member

Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #57 -: Януари 26, 2010, 12:09:09 »

браво мара всичко е възможно с повече вяра и увереност
Активен
umbrella
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #58 -: Януари 28, 2010, 10:14:53 »

Мила Мара, здравей!Искам да те поздравя за успеха! Браво, момиче, ти си направила голям карачка с това пътуване.
Аз тези дни не се справям много добре, но и не се отказвам, излизам навън, но от студа се плаша. Изтръпват ми крайниците много, най-вече ръцете и това допълнително ме плаши. Може и да се види смешно, но излизам навън с два чифта ръкавици, за да не ми се схващат ръцете. Получавам ПА навън, пак си поплаквах и пак продължавам. Сега пак се готвя са излизам , дано всичко е наред, поздрави, Мара и пиши как си Kiss
Активен
mara
Jr. Member
**

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #59 -: Януари 28, 2010, 01:01:34 »

здравей,нали си е успех и аз му се радвам. И на теб много се радвам, страхотно е, че излизаш, нищто че си с два чифта ръкавици, ако искаш може да слагаш и пет броя стига да правиш малки разходки. Имаш ли някой със себе си или си сама? И в двата случая е много добре. Иначе аз съм много радостна заради моя приятел, който е тук и видимо ме рабира за  това състояние. Прочете ли поста на Радостина, много смело момиче, възхищавам и се и започвам да се замислям да поема и аз по пътя на без хапчета и смяна на поведение и милсли и тн. Аз продължавам с тази температура, но гледам да не и обръщам внимание и да си казвам, че ще изчезне от само себе си. Ти в кой квартал живееш имаш ли парк около себе си , а да ти беше казала , че има , тогава супер, илизай на малки разходки из природата и се наслаждавай на малките неща.Аз също ще се опитам да излезна днес до пазара-женски и да направя разходка.Сърдечни поздрави
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5
  Изпечатай  

Отиди на:  

Реклами

* EU Directive

* Сподели във Facebook
Споделете

* ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО 2017

* Следвайте ни във Фейсбук

* МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА
    hyperlink МАГНИТНИТЕ БУРИ СЕГА
МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА

* ХОРОСКОПИ 2017
    hyperlink
ХОРОСКОПИ НА ВСИЧКИ ЗОДИИ ЗА 2017

* КОГА ЛЕКАРЯТ ЩЕ ВИ ПОСТАВИ ДИАГНОЗА "ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО"?

* ЗАЩО ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА НЯМА ДА ПОЛУЧИТЕ ИНФАРКТ?

* КАК ДА РАЗБЕРА КАКВА Е ПРИЧИНАТА ЗА ПАНИЧЕСКОТО МИ РАЗСТРОЙСТВО?

ЛАБИРИНТИТЪТ Е ВИНОВНИК ЗА ПАНИЧЕСКОТО РАЗСТРОЙСТВО

КАКВО Е СОЦИАЛНА ФОБИЯ?

* ХИПОГЛИКЕМИЯ ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА