evropea.com - форум за паническо разстройство
Декември 08, 2021, 04:57:07 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

Картички за Нова година

Начало   Forum   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
* Посетители
Dot Online Guests : 2
Dot Online Users : 0
Dot Hidden Users : 0
Dot Total Users : 2

Рекламите

* НОВИНИ ЗА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КАК РОДИТЕЛИТЕ ДА ПРЕДПАЗЯТ ДЕЦАТА СИ ОТ РАЗВИТИЕТО НА СТРАХОВЕ
//-->

* АРТТЕРАПИЯ НА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КОИ ХОРА СА ПРЕДРАЗПОЛОЖЕНИ КЪМ ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

Спонсорирана връзка

Реклама

* Последно  мнение от форума
xx Re:Умора в слънчевия сплит
[Паническо разстройство]
Ari
Февруари 23, 2021, 06:26:18

Спонсорирани връзки

Страници: 1 2 [3] 4 5
  Изпечатай  
Автор Тема: Агорафобия няколко години. От две години не излизам навън.  (Прочетена 14238 пъти)
umbrella
Newbie
*

Рейтинг: 0
Неактивен Неактивен

Публикации: 27

Профил Ел. поща
« Отговор #30 -: Януари 07, 2010, 12:26:12 »

Днес сутринта се опитах да се поразходя по надалеч, на половин час път от нас и получих ПА. Свих се до едно дърво и се държах за него, като опора. Беше в един парк. Чаках да отмине, разплаках се и когато се разплаках пристъпът отмина. Сложих си очила, за да не ме гледат хората. Беше рано сутринта и всички бързапа за работа и затова може би никой не забеляза как плача. Плачът ме спаси, за да мога да се върна до къщи, иначе не зная как щеше да стане. Забелязала съм и друг път, че като се разплача паничесакта атака намалява и даже спира.Малко се очаях, още ми се вие свят, но съм решена да не се отказвам. Ти, Мара, как си?
Активен
mara
Jr. Member
**

Неактивен Неактивен

Публикации: 53

Профил
« Отговор #31 -: Януари 07, 2010, 02:52:21 »

Миличка, напълно те разбирам. Обаче пък да ти кажа си направо герой. Дори и да си получила ПА си се осмелила и това е най-важното. Само това си повтаряй, не се връщай в спомена за ПА, игнорирай го, гледай някой филм днес, попей на глас, брой числа и тн и наистина искам да знаеше, че колкото и трудно да е има светлина в края на тунела. При мен аз имах почти подобно изживяване, събудих се отчайващо кисела, сякаш света се е срутил, температурата си ми седи, абе кофти да ти кажа и ето викам си днес никъде няма да ходя, ще си седя само в къщи и ще се завия през глава да му се невиди и така, обаче после една приятелка ми се обади да ме пита как съм, а аз как да отговоря, но  сякаш някой ми удари шамар и си казах ама ха излизам пък каквото ще да се случва и тръгнах с колелото до едно магазинче в което давам разни мои приложни неща и мога да ти кажа , че не на един на десет пъти си мислех да се върна в къщи, но някак продължих, на едно кръстовище също получих почти Па аха и ще припадна , сърцето в облаците , но тогава стиснах зъби и се загледах в едни букви и това ме спаси, иначе повярвай,щях да си остана там и аз плащеча. Ето защо опитвай се когато получиш симптоми на па да си ангажираш съзнанието с някакви неща от сорта колко е 2по 2 изобщо някаква логичност номера, думи, итн.Почини си днес ти си хипер герой .и ми пиши
« Последна редакция: Януари 07, 2010, 02:55:03 от mara » Активен
toni_d
Full Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 197

Профил Ел. поща
« Отговор #32 -: Януари 08, 2010, 12:59:36 »

НА ВСИЧКИ ВАС ВИ НЯМА НИщО НА ОСТАНАЛИ КОЙТО СА ЗЛИ ГАДНИ И СА ВИ ПРИВЪРНАЛИ В ХОРА СТРАХУВАщИ СЕ ОТ ВСИЧКО , НА ТЯХ ИМ ИМА НЕщО ТАКОВА НИ Е ОБщЕСТВОТО
Активен
umbrella
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #33 -: Януари 09, 2010, 11:28:09 »

toni_d,благодарим за подкрепата! Малко хора могат да ни разберат без  да са в нашето състояние!Затова оценяваме думите ти.

Днес е хубаво времето и ще се опитам да изляза навън дано всичко мине добре! Малко ме е страх, стискайте палци, решена съм да се справя с този страх. Мара, ти как си тези дни, аз се бях стреснала малко от онзи деншната ми ПА , но вече се съвземам. Поздрави и пиши! Wink
Активен
toni_d
Full Member

Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #34 -: Януари 09, 2010, 12:26:23 »

успех времето е чудесно и приятна разходка
Активен
mara
Jr. Member
**

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #35 -: Януари 09, 2010, 04:26:52 »

здравейте, аз пък току що се събуждам, полегнах да почета на слънце и съм заспала сладко сладко. Ндявам се , че ти си излезнала на разходка, наистина е вълшебно време, сутринта отидох да си взема цигари и видях дори кокичета в градината отпред. Иначе вчера направих нещо друго, излезнах на гости на една приятелка, която живее сравнително близо, взех такси на отиване , а на връщане ме докараха до вкъщи, много странно ми беше след като дълго не бях излизала, изпотявах се и тн, и въпреки, че главата ми накрая така ме заболя, се радвам че излезнах , защото така разчупих стереотипа на стоенето вкъщи.Теб страх ли те като си с кола? Другото, което правя е че започнах да чета една книга Panic Away program. Ако искаш пиши ми емайл и ще ти я пратя. На английски е обаче дано да четеш. Аз прочетох и Линден метод също. На мен ми помага такава помощна литература някак да прескоча страха или поне да структурирам в главата си някакъв план за справяне, защото това е процес и зависи от усилята , които полагаме ежедневно. Тони а ти нямаш този проблем нали? Какво те води в такъв форум?много странно ли звучи отстрани нещата, които описваме? Но пък днес не излезнах(: още не е късно де, но някак нямам желание. Еи сега ще се надигна да излена на малка разходка да не е ден без излизане.
Активен
umbrella
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #36 -: Януари 10, 2010, 11:16:32 »

Здравей, Мара. Аз вчера излязох, и реших да мина по същия път, където получих ПА последния път. Като наближих дървото в парка ,където изпитах страха последния път, отново нещо ме стисна за гърлото и сърцето се разтуптя ,зави ми се свят. Открих обаче, че ако силно се ощипя по ръката и си предизвикам болка, усещанията намаляват, така и ги потиснах малко. Но пак получих напрежение за около 10 минути, затова днес съм решила да не излиза. Чувствам се уморена. Забелязам ,че и устата много ми персъхва. Ти имаш ли такъв симптом? Как си ти? Поздрави.
Активен
mara
Jr. Member
**

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #37 -: Януари 10, 2010, 04:50:23 »

здарасти, ами днес не6то ми е много криво. Имам температура 37и5 и нищо не ми се прави. Иначе с една приателка излезнах, разходих се малко, пихме чай на едно кафе, но като се прибрах и ми стана едно никакво. Чувствам се отпаднала и някак тъжна.
Активен
umbrella
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #38 -: Януари 11, 2010, 09:34:13 »

Съжалявам ,Мара, че си се чувствала така. Аз понякога вдигам температура, когато имам ПА. И при теб ли от напрежение се получава? Сега ще изляза да си купя вестник, не е много далеч, но все пак е нещо.Желая ти една усмихната и много радостна седмица на теб и на всички от форума!
Активен
bebe
Гост
« Отговор #39 -: Януари 11, 2010, 10:10:44 »

Здравейте на всички!Всеки път щом излизам навън мозъка мисли едно и също.Колкото и да ми се иска всичко се повтаря.Той си го е запомнил,че там има опасност-мозъка де!!А терапията е една и съща,и хапче да пия,пак се случва.Тогава с/у страха трябва да вървим,но трудно излизаме навън Undecided :-\А когато се случи-хапете си кутрето колкото можете да търпите,тая болка да е по-силна от това което става вътре в нас .Давам съвет и дано Ви помогне Smiley :)Успех на всички нас Kiss Kiss Kiss
Активен
toni_d
Full Member

Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #40 -: Януари 11, 2010, 11:47:19 »

здравейте, аз пък току що се събуждам, полегнах да почета на слънце и съм заспала сладко сладко. Ндявам се , че ти си излезнала на разходка, наистина е вълшебно време, сутринта отидох да си взема цигари и видях дори кокичета в градината отпред. Иначе вчера направих нещо друго, излезнах на гости на една приятелка, която живее сравнително близо, взех такси на отиване , а на връщане ме докараха до вкъщи, много странно ми беше след като дълго не бях излизала, изпотявах се и тн, и въпреки, че главата ми накрая така ме заболя, се радвам че излезнах , защото така разчупих стереотипа на стоенето вкъщи.Теб страх ли те като си с кола? Другото, което правя е че започнах да чета една книга Panic Away program. Ако искаш пиши ми емайл и ще ти я пратя. На английски е обаче дано да четеш. Аз прочетох и Линден метод също. На мен ми помага такава помощна литература някак да прескоча страха или поне да структурирам в главата си някакъв план за справяне, защото това е процес и зависи от усилята , които полагаме ежедневно. Тони а ти нямаш този проблем нали? Какво те води в такъв форум?много странно ли звучи отстрани нещата, които описваме? Но пък днес не излезнах(: още не е късно де, но някак нямам желание. Еи сега ще се надигна да излена на малка разходка да не е ден без излизане.
не, не е толкова странно отстрани просто сте нормални хора, хора със страхове, които са неразбрани, несигурни а искат да се харесат на обществото, да са приемани, да не бъдете отхвърлени или по-точно искате да не разочаровате някой или нещо. а иначе е много по просто, на останалите хора от обществото дебелокожите, не им пука дали ще бъдат разбрани дали ще се харесат на някой пука им за тях само и най-малко им пука за вас. тай че няма нужда да се харесвате от всички и да бъдете приети и разбрани. стига само да сте уверени и да ви харесват само тези на които държите
Активен
toni_d
Full Member

Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #41 -: Януари 11, 2010, 11:54:36 »

Здравей, Мара. Аз вчера излязох, и реших да мина по същия път, където получих ПА последния път. Като наближих дървото в парка ,където изпитах страха последния път, отново нещо ме стисна за гърлото и сърцето се разтуптя ,зави ми се свят. Открих обаче, че ако силно се ощипя по ръката и си предизвикам болка, усещанията намаляват, така и ги потиснах малко. Но пак получих напрежение за около 10 минути, затова днес съм решила да не излиза. Чувствам се уморена. Забелязам ,че и устата много ми персъхва. Ти имаш ли такъв симптом? Как си ти? Поздрави.

от страха ти пада кръвното и ти прималява и като се ущипиш веднага качваш кръвното и адреналина и организма започва да реагира адекватно на ситуацията, с леки шамарчета, наплискване  вода и дълбоко дишане ще има същият ефект. според мен много рано си готова да се върнеш на мястото където си получила ПА, излизай и ходи на различни места или по-добре познати места но там където не си получила ПА. иначе страха от това място го има защото мозъка е запечатал страха за да се защити. както когато се опарим мозъка записва болката и всичко и не слагаме ръка на котлона или някъде другаде, мозъка е уникален и просто го разберете, за всичко си има биохимични процеси. но за мястото къдет последно си получила ПА. мозъка го е съхранил като нещо лошо, защото ти си му позволила, а иначе реално мястото си е безопасно иначе мозъка, просто ти си се изплашила там и мозъка го е съхранило като нещо опасно, превъзмогни го на това място няма нищо опасно. нека и мозъка ти го разбере
Активен
toni_d
Full Member

Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #42 -: Януари 11, 2010, 11:58:38 »

Здравейте на всички!Всеки път щом излизам навън мозъка мисли едно и също.Колкото и да ми се иска всичко се повтаря.Той си го е запомнил,че там има опасност-мозъка де!!А терапията е една и съща,и хапче да пия,пак се случва.Тогава с/у страха трябва да вървим,но трудно излизаме навън Undecided :-\А когато се случи-хапете си кутрето колкото можете да търпите,тая болка да е по-силна от това което става вътре в нас .Давам съвет и дано Ви помогне Smiley :)Успех на всички нас Kiss Kiss Kiss

намерила си свой начин с хапене на кутрето и така става да си вдигнеш кръвното и адреналина. иначе мозъка реагира на тялото и на всичко, запазаил е страха от дадени места така че да се предпазваш, но по-скоро това психологически страхове а не реални, затова бъди по силна психически и ги превъзмогни и така мозъка ще ги изтрие от паметта си.
Активен
mara
Jr. Member
**

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #43 -: Януари 11, 2010, 10:05:01 »

да това с кутрето е хитро, но днес съм герой, ходих по-далечко от вкъщи, разхождах се, пазарувах,дори на една изложба отидох,  отначало ми идваше да се върна у дома, но се преодолях. Осъзнавам, че очакването и първия момент е решителния, ако успееш да се спражиш първите 5 минути , след това куража идва, някак забравяш и продължаваш. Никак не е лесно, но поне при мен това работи. Единственото, с което не мога да се справя е температурата, която доста ме мачка, но какво да се прави..отворих и нова тема по въпроса.
Активен
ru
Full Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 122

Профил
« Отговор #44 -: Януари 12, 2010, 09:04:15 »

Браво на вас, момичета! Едиственият начин за борба с агорафобията е излизане навън. Кой колкото може. И борбата наистина е добре да е системна - ежедневно, отначало на по-малки, после на по-големи разстояния. Действително местата, които се свързват с преживяна ПА отначало предизвикват дискомфорт, но и това отшумява. Знам с какво се борите. Много е трудно, но не е невъзможно. Желая ви успех и нека моментните ПА да не ви обезнадеждават.
        Р.Р. Още същия ден се връщах на местата, които ме плашеха, дори не знаех с какво се боря - тогава никой не говореше за агорафобия...Просто интуитивно чувствах, че не трябва да отлагам... Всеки трябва да прецени сам за себе си до къде му стигат силите и кое е най-добро за него. Успех!
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5
  Изпечатай  

Отиди на:  

Реклами

* EU Directive

* Сподели във Facebook
Споделете

* ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО 2017

* Следвайте ни във Фейсбук

* МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА
    hyperlink МАГНИТНИТЕ БУРИ СЕГА
МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА

* ХОРОСКОПИ 2017
    hyperlink
ХОРОСКОПИ НА ВСИЧКИ ЗОДИИ ЗА 2017

* КОГА ЛЕКАРЯТ ЩЕ ВИ ПОСТАВИ ДИАГНОЗА "ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО"?

* ЗАЩО ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА НЯМА ДА ПОЛУЧИТЕ ИНФАРКТ?

* КАК ДА РАЗБЕРА КАКВА Е ПРИЧИНАТА ЗА ПАНИЧЕСКОТО МИ РАЗСТРОЙСТВО?

ЛАБИРИНТИТЪТ Е ВИНОВНИК ЗА ПАНИЧЕСКОТО РАЗСТРОЙСТВО

КАКВО Е СОЦИАЛНА ФОБИЯ?

* ХИПОГЛИКЕМИЯ ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА