evropea.com - форум за паническо разстройство
Декември 08, 2021, 06:08:22 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

Картички за Нова година

Начало   Forum   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
* Посетители
Dot Online Guests : 3
Dot Online Users : 0
Dot Hidden Users : 0
Dot Total Users : 3

Рекламите

* НОВИНИ ЗА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КАК РОДИТЕЛИТЕ ДА ПРЕДПАЗЯТ ДЕЦАТА СИ ОТ РАЗВИТИЕТО НА СТРАХОВЕ
//-->

* АРТТЕРАПИЯ НА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КОИ ХОРА СА ПРЕДРАЗПОЛОЖЕНИ КЪМ ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

Спонсорирана връзка

Реклама

* Последно  мнение от форума
xx Re:Умора в слънчевия сплит
[Паническо разстройство]
Ari
Февруари 23, 2021, 06:26:18

Спонсорирани връзки

Страници: 1 [2] 3 4 5
  Изпечатай  
Автор Тема: Агорафобия няколко години. От две години не излизам навън.  (Прочетена 14241 пъти)
umbrella
Newbie
*

Рейтинг: 0
Неактивен Неактивен

Публикации: 27

Профил Ел. поща
« Отговор #15 -: Декември 31, 2009, 03:13:33 »

Много обичам да шия и да плета също. Тези дейносит ме спасиха. Нямах кой знае какъв избор в моето състояние. Работата ме отвлича от мрака и депресията и жестоката горест, че не мога да бъда като другите хора, поне на този етап.Пия деанксит и ривотрил.Но работата ми дава сили и увереност  и най-вече, че мога да бъда полезна. Не искам да говоря повече за тъга на днешния ден. На всички желая повече здраве и щастие през Новата годинаЩастие и здраве и за теб, Мара!
Активен
mara
Jr. Member
**

Неактивен Неактивен

Публикации: 53

Профил
« Отговор #16 -: Януари 02, 2010, 12:08:02 »

Сетих се да те попитам дали си чела Линден метод. Аз започнах да го чета вчера и има доста неща, които биха помогнали. Ако искаш мога да ти го пратя. И само да се похваля с едно постижение, вчера излезнах с колелото доста надалеч от вкъщи, и разбирам, че единствено с постоянство и директна конфронтация със старха може да да се справим. Много е трудно, но май няма друг начин. Колкото и да е неприятно малки цели всеки ден.Поне времето тези дни е на наша старана, пролетно и цветно Smiley
Активен
umbrella
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #17 -: Януари 02, 2010, 03:37:43 »

Поздравявам те за колелото, браво! Наистина конфронтацията със самия страх директно, май е най-сигурния начин човек да се справи с него.
Линден метод съм чела някои неща на английски в мрежата. Има доста интересни попадения. Теб какво ти направи най-силно впечатление?
Активен
mirela
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 2

Профил
« Отговор #18 -: Януари 02, 2010, 06:05:10 »

4estita Nova Godina na vsi4ki!
Iskam da popitam nqkoi sled pani4esko razstroistvo opravil li se e napalno ili e polu4il natraplivi misli, za6toto pri men se polu4i taka i neznam koe e po lo6o-da ima6 natraplivi misli ili da te e strah da izliza6 sam navan?I 2 te ne6ta sa ujasni!
Активен
mara
Jr. Member
**

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #19 -: Януари 02, 2010, 07:07:33 »

аз сега го почвам, но това, което е наистина верно, че всъщност трежожността е навик, който трябва да бъде заменен с нов. В момента ми правят впечатление практически неща, като диетата, кои храни са подходящи и странични чисто физиологични симптоми като инфекция на пикочните пътища и гъбички, как  са следствие и тн. Но има още сигурна съм. Ти излизаш ли поне по малко? Надявам се да е така. и другото, което е особено важно е ритъм и физически упражнения.
мирела, аз нямам натрапливи мисли, но те уверявам, че ако можеш да излизаш и да живееш живия живот би могла да ги пребориш.
Активен
umbrella
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #20 -: Януари 03, 2010, 10:53:32 »

Наистина има доста интересни неща в Линдън метод. Самият той се е справил с това състояние сам и има опит.
Аз излизам, но ходя не много далече. Сама се трахувам да пътувам, пък и не само сама. Излизам до магазина който е на минута път от нас и по-надалеч ме е страх. Като затворник съм. Вкъщи правя упражнения. Ти щом излизаш с колелото е много добре, това е чудесна тренровка. Опитваш ли се да пътуваш сама? Аз не зная как да се преборя с този проблем.
Активен
mara
Jr. Member
**

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #21 -: Януари 03, 2010, 06:16:11 »

Хей, ами и на мен ми е много трудно да го правя, особено напоследък и аз съм като затворник, но се опитвам, някой път събирам кураж и се стремя да го направя. Знаеш ли какво още правя, поставила съм си една задача, която може да ти се стори глупава, но реших, че всеки ден ще ходя до църквата, да паля свещичка. е два дни сега не съм го правила, но вчера изпратих една приятелка до една далечна спирка , което можеш да разбереш че е постижение за мен,та това с църквата, да вярваща съм, но мисля съвсем нормално , не съм фанатик, но това е един опит да намеря всеки ден стимул да излезна и да се пробвам навън. Но и от малките крачки трябва да се почва. При мен има и друго, че аз реагирам на напрежение и с температура.Качвам 37 и 2 и така си и остава дълго време. При теб има ли физиологични симптоми?Но за да те успокоя един път бях в подобно положение и дори много по-тежко, но излезнах и се излиза знам го от личен опит. Само трябва после да нямаш стресиращи фактори около теб, а при мен се изтресоха много и то доста сериозни семейни проблеми , които отново ме върнаха в това положение, но се излиза, наистина. Преди аз бях стигнала до това да не излизам изобщо с месеци и  дори  и до пазара не можех да отида., но това, което разбрах, е че трябва да се пробваш по малко по малко  колкото и да е страшно , колкото и да е ужасно.Сигурна съм, че един ден ще се запознаем и ще изпием наай-сладкото си кафе в някои парк:)пиши ми радвам се да общуваме
Активен
umbrella
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #22 -: Януари 04, 2010, 01:14:21 »

Мара и аз вдигам температура понякога. Имам и други физиологични симптоми, качвам кръвно от напрежение, треперя, главоболие, стягане в гърлото изтръпване на части от тялото. Но, живот и здраве с най-голямо удоволствие бих пила кафе някой ден с теб!  ;)През тази година!
Съгласна съм с теб, че страха се преодолява като човек бавно и постепенно се опитва да излиза все по-далеч и по-далеч. Днес ходих на малка разходка сутринта. Първо се стерснах от студа, но продължих, бях около 20 минути навън и се разплаках от радост ,дано продължавам  и да успея. Само студът ме уплаши, защото леко ми изтръпнаха ръцете и си помислих, че започва ПА.Стистнах зъби и продължих. Ще се мъча всеки ден да излизам все по надалеч. Ти всеки ден ли излизаш?
Активен
mara
Jr. Member
**

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #23 -: Януари 04, 2010, 05:24:00 »

ура, колко се радвам, че си направила такова голямо постижение.Страхотно. Ами да аз се опитвам всеки ден да излизам, макар и за малко, но пък днес направо съм герой, ходих до личната докторка да взема на баща ми лекарсва за кръвно, а там е чакане поне един час, после на пазар, в аптеката и плащане на сметки и тн. Ама за мен това си е направо много. Поне едно три часа навън. Надявам се, че така те окуражавам и теб. Вчера например излезнах вечерта и ей така  си направих една обиколка из квартала, старх ме беше , но си казвам напред иначе няма как. Ти пушиш ли дано не, но ако е така, това е другото основно нещо, което трябва да се пребори и всеки ден по някаква физческа ативност или пък дихателни упражнения. Иначе и аз го имам това със студа, но това е само защото сме свръхчувствителни, и утре още една раходка нали, макар и малка  Smiley Smiley Smiley
Активен
top4o
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 5

Профил Ел. поща
« Отговор #24 -: Януари 04, 2010, 05:40:03 »

momi4eta, 4estita vi nova godina i vi zhelaia kusmet. ama pani4eskoto se lekuva i to dosta uspeshno bez lekarstva i izobsto ne e tokova strashno - vizhte tazi stranica www.cbt-bg.com  Shocked

МОЛЯ ФОРУМА ДА НЕ СЕ ИЗПОЛЗВА ЗА РЕКЛАМА!
admin
Активен
umbrella
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #25 -: Януари 05, 2010, 12:39:56 »

Мара, благодаря ти, че ме подкрепяш, знаеш ли, сега осъзнавам, че съм имала голяма нужда оо това да споделям пред човек, който ме разбира! И днес сутринта излязох за малко и се чувствам добре. Окуражаването е голяма работа ,имала съм много голяма нужда от окуражаване цял живот.
Аз не пуша,  и това не ми  е проблем, обичам да тичам, но понякога като ми се ускори пулса се стряскам да не получа ПА, но иначе много ми харесва да спортувам. Но ми липсват излизания с приятели, ето това ми е болката.Поздрави!
Активен
mara
Jr. Member
**

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #26 -: Януари 06, 2010, 12:35:22 »

браво, много се радвам да го чуя. Аз също излизах днес за малко, беше точно когато валеше най-много сняг, за кратко, но не ме беше страх. Аз знаеш ли какво прявя напоследък, викам си приятелите в къщи да ми гостуват и не крия от тях проблема си , ами го заявявм открито, за сега срещам подкрепа и разбиране, единственото което много хора не одобрват е взимането на хапчета. Също започнах да правя йога с една прятелка, която идва специално за това. Тичането също е прекрсна идея, прави го ако ти доставя удоволствие. Макар и за кратко. А за цигарите е просто прекрасно, че не пушиш.От вчера ми се въртят разни други идеи за в главата, но още не съм си ги формулирала правилно и за мен, ще ги споделя малко по натам. За сега лека нощ, че вече е късно. Ти успяваш ли да си спиш нормално, надявам се искрено.
Активен
dolcetopolina
Sr. Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 386

Профил
« Отговор #27 -: Януари 06, 2010, 12:42:35 »

Под никакъв предтекст не се затваряйте у вас...аз преди месеци направи тази грешка и сега усещам колко съм била глупава, но пусти страх и депресия. Сега излизам дори не се прибирам в нас, хихихи
Радвам се, че намираш начин да се справяш с това и да говориш с хората. Аз също имах този проблем и колкото повече споделям виждам, че доста хора са имали този проблем.
Аз спя вече добре. При мен също мрънкат за хапчетата, но  Angry
Лек ден и горе главата Kiss
Активен
umbrella
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #28 -: Януари 06, 2010, 02:39:07 »

Вярно е това със затварянето, но веднъж човек като го направи после по-трудно става излизането, dolcetopolina.
Мара, питаш ме за съня. Спя по около 8-9 часа, не винаги спокойно, но горе-долу. Честно казано обичам да си поспивам. Девет часа много ли е сън ? Wink На теб колко часа сън са ти необходими?
Активен
mara
Jr. Member
**

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #29 -: Януари 06, 2010, 06:56:00 »

А не защо да е много, напълно в рамките на нормаллното си е 8-9 часа. Освен това със съня се възстановяват най-много нервни клетки. Дори и следобеден сън не никак лошо. Аз сега спя добре, леко нервно, някой път, но общо взето организма ми иска сън и си го получава и аз така 8-9 часа. Питах те защото преди имах проблеми със съня, а щом той е наред всичко има оправяне. Излезна ли днес ? Аз излезнах на доста далечно разтояние с колелото на два пъти и знаеш ли първия път аха ха да се върна и да си кажа а не немога да го направя и се преодолях казах си дишай дълбоко и напред. Втория път даже не се замислих ами направо го направих, не че пак не бях на ръба да се прибера, но някак се надвих или по-скоро в такива състояния се ядосвам на себе си и си казвам , ама по слаба ли съм от този пусти страх, това е само усещане нищо повече. Трябва да разбиваме стереотипа на навика страх, който в който сме се програмирали, да създаваме нови модели. А това време направо се побърква, утре ще е още по-хубаво и ще е за разходка нали, макар и кратка. Wink
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 5
  Изпечатай  

Отиди на:  

Реклами

* EU Directive

* Сподели във Facebook
Споделете

* ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО 2017

* Следвайте ни във Фейсбук

* МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА
    hyperlink МАГНИТНИТЕ БУРИ СЕГА
МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА

* ХОРОСКОПИ 2017
    hyperlink
ХОРОСКОПИ НА ВСИЧКИ ЗОДИИ ЗА 2017

* КОГА ЛЕКАРЯТ ЩЕ ВИ ПОСТАВИ ДИАГНОЗА "ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО"?

* ЗАЩО ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА НЯМА ДА ПОЛУЧИТЕ ИНФАРКТ?

* КАК ДА РАЗБЕРА КАКВА Е ПРИЧИНАТА ЗА ПАНИЧЕСКОТО МИ РАЗСТРОЙСТВО?

ЛАБИРИНТИТЪТ Е ВИНОВНИК ЗА ПАНИЧЕСКОТО РАЗСТРОЙСТВО

КАКВО Е СОЦИАЛНА ФОБИЯ?

* ХИПОГЛИКЕМИЯ ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА