evropea.com - форум за паническо разстройство
Декември 08, 2021, 05:59:13 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

Картички за Нова година

Начало   Forum   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
* Посетители
Dot Online Guests : 5
Dot Online Users : 0
Dot Hidden Users : 0
Dot Total Users : 5

Рекламите

* НОВИНИ ЗА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КАК РОДИТЕЛИТЕ ДА ПРЕДПАЗЯТ ДЕЦАТА СИ ОТ РАЗВИТИЕТО НА СТРАХОВЕ
//-->

* АРТТЕРАПИЯ НА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КОИ ХОРА СА ПРЕДРАЗПОЛОЖЕНИ КЪМ ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

Спонсорирана връзка

Реклама

* Последно  мнение от форума
xx Re:Умора в слънчевия сплит
[Паническо разстройство]
Ari
Февруари 23, 2021, 06:26:18

Спонсорирани връзки

Страници: [1] 2 3 ... 5
  Изпечатай  
Автор Тема: Агорафобия няколко години. От две години не излизам навън.  (Прочетена 14240 пъти)
umbrella
Newbie
*

Рейтинг: 0
Неактивен Неактивен

Публикации: 27

Профил Ел. поща
« -: Април 09, 2009, 11:31:05 »

Имам агорафобия.Получих я, докато пътувах в автомобил.По-точно получих паническа атака в автомобила и от тогава нещата се задълбочиха. Щом бях навън изпитвах страх и всеки миг очаквах да полудея или умра. Вкъщи само ми беше спокойно.Затова и станах доброволен едва ли не затворник у дома.Сега излизам само ако има някои с мен, сама не смея.Направих си ателие за дрехи у дома и така се издържам.Животът ми не е цветен, но засега агорафобията ме победи, не ми помогнаха никакви лекарства. Това е моята история.
Активен
Rado
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 8

Профил
« Отговор #1 -: Април 10, 2009, 07:19:49 »

Хей, umbrella не се предавай, излез от този затвор, който ограничава живота ти. Опитай се да разшириш контактите си, пий лекарства ако трябва, но не се оставяй така!
Активен
loli_@
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 3

Профил Ел. поща
« Отговор #2 -: Април 10, 2009, 07:59:51 »

zdravei ,,,ne e tolkova strashno ,,tova e forma na depresia ,,,pojesh da mi pishesh po podrobno kak si sega
Активен
malkata_silviq
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 37

Профил Ел. поща
« Отговор #3 -: Декември 22, 2009, 11:00:04 »

здравей umbrella ас доста се растроих и мен ме страх да излизам но ходя до магзина до аптеката сама  да ти раскажа един случеи миналия месец свърших ривотрила казах на мажси  да ходим до лекара той ми каза повече нияма да пиеш лекарства но ас бес ревотрил немога мислех си какво ще правия  дадх си кураш  и тръгнах сама зех си рецепта и се прибрах .ти ревотрил провали и деансит
Активен
umbrella
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #4 -: Декември 23, 2009, 03:55:33 »

Здравей, malkata_silviq!Вземала съм  ривотрил, но ми помага, докато го пия след това пак се чувствам зле? Ти колко време пиеш ривотрил? Весели празници от мен!
Активен
malkata_silviq
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 37

Профил Ел. поща
« Отговор #5 -: Декември 23, 2009, 04:49:09 »

здравей umdrella ас го пия вече година и половина  чустам се добре  весели пзазници и натеб
Активен
umbrella
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #6 -: Декември 23, 2009, 05:44:15 »

Благодаря ти! Grin
Ривотрилът не е лошо лекарство, той е точно за такива състояния като нашите.
Активен
bebe
Гост
« Отговор #7 -: Декември 23, 2009, 06:19:22 »

Момичета,аз от 6 год. пия Ривотрил заради тая фобия,а антидепресанти последно Ципралекс.Няма спасение,ако не пия Ривотрила не мога да отида никъде.Ако изляза винаги с мен има някой или ако съм сама отивам наблизо-това е положението Sad Дано се оправим,че това не е живот!Желая ВИ весели празници и дано поне малко да забравим за нашите проблеми Kiss Kiss Kiss Kiss
Активен
umbrella
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #8 -: Декември 24, 2009, 10:27:32 »

да, много е мъчително, разбирам те! И аз опитвам без лекарства, ама не мога. Bebe, ти само като ходиш ли навън пиеш Ривотрил?
Активен
bebe
Гост
« Отговор #9 -: Декември 24, 2009, 10:56:03 »

За съжаление не! По всяко време,стига да ме изкара от спокойното положение,ако може да се каже.И една дума или едно натоварване било то физическо и Ривотрила е в ръката ми,без него немога.Прекалено съм чуствителна и изнервена.Мога да се веселя,да играя но като заблъска сърцето и атаката е започнала :oЦелувки от мен защото ме разбирате,сит на гладен не вярва издрав на болен- за съжаление!!!
Активен
mara
Jr. Member
**

Неактивен Неактивен

Публикации: 53

Профил
« Отговор #10 -: Декември 29, 2009, 11:35:08 »

здравейте, аз също се присъединявам към темата за неизлизането и страха да излизаш. От около няколко месеца съм така. Страх от това да отидеш да си купиш хляб дори. При мен е комплексно депресия съчетана с тревожно разтройство, в момента пия антидепресанти, но нещо не ми дава мира възможността да живея така постоянно. Как започнаха при вас проблемите с излизането ? Мога ли да смятам, че е агорофобия и при мен?
Активен
umbrella
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #11 -: Декември 30, 2009, 11:23:22 »

Здравей,mara Когато човек се страхува да излиза сам на вън, това е агорафобия. Това е един мъчителен страх, който контропилар живота на човек изцяло. Постепенно става затварянето, човек все повече и повече се ограничава и изведнъж се става затворник в дома си. Аз познавам хора, които са успели да преодолеят проблема, като са започнали да излизат първоначално на по-малки разстойния и са се справили. Ти от какво най-много се страхуваш?
Активен
mara
Jr. Member
**

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #12 -: Декември 30, 2009, 11:40:58 »

Здравей, umbrella. Да мисля , че е агорофобия и при мен явно, но от два дни се опитвам да излизам, на пазар, и на малки разходки из квартала. Трябва да е малко по-малко. Но наистина  незнам от какво най-много се страхувам, може би от самия страх, едно състояние на общ страх, който е като стена през, която не мога да мина. Търпение,може би това е отговорът.
Активен
umbrella
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #13 -: Декември 31, 2009, 11:04:33 »

Мен също ме е страх от страха и най-вече от симптомите. Като ги почувствам изпадам в шок и веднага започва паниката.Права си че трябва търпение, търпение и увереност в силите. Честита Нова година!
Активен
mara
Jr. Member
**

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #14 -: Декември 31, 2009, 02:32:09 »

честита нова година и на теб. Прочетох, че се занимаваш с дрехи у дома. Аз също правя различни приложни неща, творя разни работи и това ме измъква донякъде от неприятните мисли. Преди години като имах сериозна криза депресивна и страхова изплетох един голям пачуърк на една кука. Много се радвам, че има някого, с когото мога да говоря за проблема страх. Пожелавам ти през новата година да имаш цялата сила и устрем да го преодолееш. Ти пиеш ли някакви лекарства в момента?
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 5
  Изпечатай  

Отиди на:  

Реклами

* EU Directive

* Сподели във Facebook
Споделете

* ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО 2017

* Следвайте ни във Фейсбук

* МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА
    hyperlink МАГНИТНИТЕ БУРИ СЕГА
МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА

* ХОРОСКОПИ 2017
    hyperlink
ХОРОСКОПИ НА ВСИЧКИ ЗОДИИ ЗА 2017

* КОГА ЛЕКАРЯТ ЩЕ ВИ ПОСТАВИ ДИАГНОЗА "ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО"?

* ЗАЩО ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА НЯМА ДА ПОЛУЧИТЕ ИНФАРКТ?

* КАК ДА РАЗБЕРА КАКВА Е ПРИЧИНАТА ЗА ПАНИЧЕСКОТО МИ РАЗСТРОЙСТВО?

ЛАБИРИНТИТЪТ Е ВИНОВНИК ЗА ПАНИЧЕСКОТО РАЗСТРОЙСТВО

КАКВО Е СОЦИАЛНА ФОБИЯ?

* ХИПОГЛИКЕМИЯ ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА