evropea.com - форум за паническо разстройство
Август 15, 2022, 03:15:58 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

Картички за Нова година

Начало   Forum   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
* Посетители
Dot Online Guests : 3
Dot Online Users : 0
Dot Hidden Users : 0
Dot Total Users : 3

Рекламите

* НОВИНИ ЗА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КАК РОДИТЕЛИТЕ ДА ПРЕДПАЗЯТ ДЕЦАТА СИ ОТ РАЗВИТИЕТО НА СТРАХОВЕ
//-->

* АРТТЕРАПИЯ НА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КОИ ХОРА СА ПРЕДРАЗПОЛОЖЕНИ КЪМ ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

Спонсорирана връзка

Реклама

* Последно  мнение от форума
xx Re:Умора в слънчевия сплит
[Паническо разстройство]
Ari
Февруари 23, 2021, 06:26:18

Спонсорирани връзки

Анкета
Въпрос: По кое време на деня получавате панически атаки?
Сутрин след сън - 33 (22%)
Около обяд - 28 (18.7%)
Между 14 и 16 часа - 19 (12.7%)
Между 16 и 20 часа - 49 (32.7%)
През нощта - 21 (14%)
Общ брой гласове: 142

Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 59
  Изпечатай  
Автор Тема: Паническо разстройство  (Прочетена 191227 пъти)
tonitos1
Newbie
*

Рейтинг: 0
Неактивен Неактивен

Публикации: 35

Профил Ел. поща
« Отговор #60 -: Април 22, 2009, 04:38:37 »

Здравейте приятели аз съм във голяма паника.Моят мъж е направил резервация за майските почивни дни във един хотел на 400км. от града във който живея.И кажетеми милички как ще стогна дотам аз със това ПР. НАПРАВО СЪМ ВЪВ ШОК и само затова мисля.Дайтеми съвет ужассссссссссссс. Shocked
Активен
ru
Full Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 122

Профил
« Отговор #61 -: Април 22, 2009, 04:50:53 »

Напълно те разбирам, Тони! И аз съм в паника как ще стигна на някаква сватба на другия край на България, на която трябва да присъствам и не само трябва да присъствам, ами трябва и да съм доволна и усмихната...Не знам какво да те посъветвам. Аз самата не съм намерила решението за себе си, защото нещата са много по-сложни, но да не изпадам в подробности. За себе си знам, че такова изпитание води до две възможности- първа: отиваш, стискаш зъби и някакси се справяш, каквото и да струва, след което си доволна и удовлетворена от спечелената битка т.е. 1:0 за теб. Втората: умирайки от страх се отказваш, понасяш куп укорителни погледи и реплики от неразбиращите проблема, но доволна си оставаш в къщи. Лошото при този вариант е, че резултата става 1:0 за гадното ПР. Това е в общи линии моя поглед на нещата. Всеки трябва да прецени сам за себе си до къде му стигат силите, отстрани е много лесно...В крайна сметка може пък и да си изкараш супер, човек никога не знае. Успех!
« Последна редакция: Април 27, 2009, 11:39:43 от ru » Активен
poopo
Jr. Member
**

Неактивен Неактивен

Публикации: 67

Профил
« Отговор #62 -: Април 22, 2009, 06:13:45 »

Никакво отказване.Запасяваш се с лекарства или там каквото ти помага ...и тръгваш.Знаеш, че няма да умреш, нито ще се изложиш по някакъв начин. Паниката ще те владее докато тръгнеш.После е лесно. Казвам го от собствен опит.И аз преди да тръгна някъде, проектирам страха предварително в главата си, цяла нощ съм в паника, но щом съм обещала - тръгвам.И познайте - първият час ме гложди съмнението - дали  да се върна докато още мога.После вече е късно за връщане и се пренастройваш за приятно пътуване.Даже ти става приятно  като гледаш  непрекъснато променящите се пейзажи около теб. Даваш си сметка колко непреходно е всичко, а ти си се поддала на един въображаем страх. Така че момичета - смело напред.Само така ще преборите страха.Не можете да изпуснете насладата от победата след това....
Активен

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш - това значи да те е страх и въпреки това да имаш воля да продължиш.
rache
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 9

Профил Ел. поща
« Отговор #63 -: Април 22, 2009, 07:29:08 »

Здравей, Rache! Наистина всички ние тук имаме сходни проблеми и тези проблеми донякъде ни карат да  ориентираме живота си спрямо тях. Тъжно е, но ще продължим борбата и съм убедена,че ще се справим! Кажи ми, моля те, сега като пиеш лекарства получаваш ли пак ПА или лекарствата ги потушават?Поздрави!
Мила Бояна,наистина лекарствата потушават симптомите при някой повече,при други по-малко.Лично аз не съм от "щастливците" и продължавам да си получавам ПА, но определено по-слаби и страхът е по-малко.Но лично аз не мога да бъда мерило за въздействието на антидепресантите, защото никога не съм пила лекарствата си както трябва.Имам свои си страхове,свързани с химийте и съм много нередовна в лечението :'(Така си вредя,но понякога ставам подвластна на тези страхове и ми е много трудно да се лекувам като хората.Някой ден ще разкажа по-подробно откъде и как се снабдих с тези фобии.
Активен
kasanena
Full Member

Рейтинг: 2
Неактивен Неактивен

Публикации: 123

Профил
« Отговор #64 -: Април 23, 2009, 08:22:47 »

Тони, в никакъв случай не се отказвай да пътуваш. Ако трябва си вземи и някое хапче за подкрепа ,но пътувай. Дори и да получиш някое леко неразположение, пак ще се почувстваш по силна и успяла. Мисля си, че така се преодолява страха, не се отказвай!
Активен
Boyana
Jr. Member
**

Неактивен Неактивен

Публикации: 90

Профил
« Отговор #65 -: Април 23, 2009, 10:10:07 »

Rache, и аз се страхувам от химиите, както ти ги наричаш, разбирам те. Понякога, когато за първи път взимам някое ново лекарство умирам от страх да не би да ми подейства по някакъв особен начин и да ми навреди.  Но ако преодолея този първи етап и видя, че всичко е наред, страхът ми минава. Всъщност на мен ми се е случвало лекарство да ми действа зле и моя страх и притеснения са от там...
Активен
rache
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #66 -: Април 23, 2009, 01:56:17 »

Бояна, същата бира съм!Само дето на мен страха от лекарства не ми минава,колкото й хапчета да пия.При всеки прием(независимо,че медикамента е същия) изпитвам ужас и предполагам,че се сещаш дали не ми става лошо.Сигурна съм,че не става въпрос за лекарствена непоносимост,ами си е чиста психосоматика,но честно казано това се оказа по-силно от мен.Този страх го получих от едно глупаво влизане в алергологията на Пирогов.Казвам глупаво,защото си бях получила чисто и просто ПА,а те си ме вкараха,за да си подпълнят леглата(поне аз така мисля,а пък и мои познати лекари ми обясниха някой нещица).Това хубаво,хайде,ама след този ми престой в болницата,аз спрях да се храня,отслабнах с 8 кг за една седмица и разбира се получих този страх от лекарства.И забележи,изследвах 46 основни алергена и всички те бяха негативни.Значи болния ми мозък се страхува от алергични реакции,без да имам никакви алергии!Това е хем смешно,хем кошмарно!Но...продължавам да се боря с този ми страх.Поне вече се храня,че беше ужас!
Активен
ru
Full Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 122

Профил
« Отговор #67 -: Април 23, 2009, 02:34:03 »

Здравейте, момичета! Доскоро си мислех, че съм единствената със страх от лекарства, но сега се убеждавам, че не е така. Естествено и при мен има причина за това, като най-общо казано съм получавала доста странични ефекти от най-различни лекарства, докато най-накрая не стигнах до момента, в който се възстановявах 3 дни след прием на антидепресант. Това вече беше върха. Сега не пия нищо, дори витамини. Мисля си обаче, като чета това, което пишете, възможно ли е хората с ПР да развиват някаква по-силна чувствителност към лекарства от другите. Защото при мен (доколкото разбирам и при вас) този страх не е безпочвен като много други, а е породен от реална заплаха. Четох и други такива оплаквания на хора с ПР  докато се ровех из нета и започнах сериозно да се замислям. Вие как мислите?
Активен
Boyana
Jr. Member
**

Неактивен Неактивен

Публикации: 90

Профил
« Отговор #68 -: Април 23, 2009, 03:50:12 »

Да ви кажа, моята първа паническа атака получих след като ми дадоха лекарство за повишаване на кръвното. Може да е било съвпадение, не зная, но оттогава не смея да пия "непознати"лекарства. Защото свързвам първата си паническа атака с медикаментите и си мисля, че всеки нов медикамент може да предизвика паничска криза.
Активен
rache
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #69 -: Април 23, 2009, 05:45:16 »

Не зная,Ру,дали има връзка между ПР и чувствителността към лекарства,но ми се струва логично.При тази изостреност на нервната ни система към шум,светлина и дори движение,защо да не сме и по-чувствителни и към химии?! Huh?
Активен
didkata
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 15

Профил
« Отговор #70 -: Април 23, 2009, 08:25:00 »

Эдравейте отново от мен.В предишните си коментари описах моите симптоми но все пак отново ще спомена че най-много се панирам от эадуха и че почти преэ повечето време на деня имам недостиг на въэдух...има дни обаче в които не се эадъхвам чак толко эависи как се чувствам.Аэ вече оставих лекарските кабинети эащото раэбрах че не е здравословно,сичко идва от главата.Эапочнах лечение при психолог,пия Деанксид само когато получа криэа.Сега си эаписах час и при хомеопат...Каэаха че съм в начален стадии и аэ се надявам да се иэлекувам лека полека...Успех на всички ще пиша дали съм доволна съветвам ви да опитате и вие...Пишете ми ако имате съвети  Smiley
Активен
rache
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #71 -: Април 24, 2009, 09:30:47 »

Дидка,задухът и за мен е най-големият проблем!Честно казано аз не успях да свикна с този симптом.Свикнах със замайването,със сърцебиенето,но започнали да се задъхвам се панирам и още как!
Това,че си започнала лечение с психолог е много добре,но не мога да разбера защо пиеш Деанксит само при криза.Доколкото зная Деанксита е антидепресант(въпреки,че е лек)и няма логика да не се пие редовно т.е. неговото действие е след натрупване?За "спешен случай" се пият успокоителни,а не антидепресанти?Това лекар ли ти го каза?Но ако така се чувстваш добре,О.К.
Сподели как се чувстваш след терапиите при психолога,моля те!Поздрави и успех!
Активен
didkata
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #72 -: Април 24, 2009, 04:52:39 »

Эначи на мен 2-ма лекари ми каэаха да го пия само при нужда и каэаха че немога да се пристрастя към него но все пак каэаха че постепенно може да се спре не иэведнъж...аэ също си мисля че трябва да се пие редовно но щом така са ми каэали ще ги пия само при криэа...а успокоителните ги спрях эащото свалят кръвното а мойто е много ниско падало е до 60 на 80 или нещо подобно...тука от едно иэвестно време следобед като си полегна и иэпитвам едно много странно чувство...сякаш като се унасям да спя и се едно эябравям да дишам и си сепвам и от страх веднага сърцебиенето...неэнам а преэ нощта не се будя и не ми се случва...а само като се унасям имам чувството че спирам да дишам...дали е от болеста или от това че като си легна и винаги мисля эа скапаното ПР с извинение но може би моэъка ми вече привикна с тая мисъл эа ПР и постоянно праща фалшиви тревоги неэнам...Вие как мислите дали е опасно или си внушавам?На вас случвало ли ви се е?
Активен
dnil
Full Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 101

Върнах си живота

Профил
« Отговор #73 -: Април 25, 2009, 03:06:39 »

Здравей Дидка,
При мен ПА също са когато си легна. По цял ден ми е замаяна главата, но като че ли се мобилизирам тогава. Дойде ли, обаче време за лягане, започна ли да се унасям, започват и пристъпите. Убедена съм, че ПР изпраща постоянно фалшиви тревоги както казваш ти, защото неколкократно съм успявала да избегна пристъпи с тази мисъл. Казвам си "Просто по навик си мисля за ПА точно сега и затова ми става така именно сега". Защо не ми става на обяд, или сутрин, или по което и да било друго време? Защото главата ми е свикнала, че първият път като е станало тогава и край!!! Успявала съм с тази мисъл да избегна ПА и съм горда с това. Успех!
Активен

Който търси - намира!
Който желае - постига!
didkata
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #74 -: Април 26, 2009, 02:23:48 »

Izvinqvam se za na4ina na pisane no mi e po lesen...Veche ne izdrurjam...sedq i si mislq koga shte se izlekuvam dali shte otneme godina ili mnogo poveche...pak sum obvzeta ot misulta che mi ima neshto na surceto (zashtoto ot vreme na vreme me boli,a sa mi kazvali che poprincip surce ne boli...) i pak sigorno utre shte visna po lekarskite kabineti...ujasno mnogo mi prechi tova zabolqvane na vsichko...prosto denq mi e izpulnen s edno i sushto neshto s tezi panicheski ataki i t.n. Skoro ne sam poluchavala kriza ili neshto po izrazeno no se strahuvam che vseki moment moje da se sluchi...a prez noshta spq spokoino i ne se trevoja,shtom se sabudq mozuka mi pochva da raboti po aktivno i samo s otvarqneto na ochite si pochvam da vazdisham i tova e po cql den...nqmam vuzduh i tova e...bucata v gurloto si sedi i veche neznam kakvo da pravq...sled 2 dni sam na psihoanalitik otnovo...deistvitelno ima podobrenie ot purvata ni sreshta no e minimalno...shte pisha pak...pozdravi
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 59
  Изпечатай  

Отиди на:  

Реклами

* EU Directive

* Сподели във Facebook
Споделете

* ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО 2017

* Следвайте ни във Фейсбук

* МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА
    hyperlink МАГНИТНИТЕ БУРИ СЕГА
МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА

* ХОРОСКОПИ 2017
    hyperlink
ХОРОСКОПИ НА ВСИЧКИ ЗОДИИ ЗА 2017

* КОГА ЛЕКАРЯТ ЩЕ ВИ ПОСТАВИ ДИАГНОЗА "ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО"?

* ЗАЩО ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА НЯМА ДА ПОЛУЧИТЕ ИНФАРКТ?

* КАК ДА РАЗБЕРА КАКВА Е ПРИЧИНАТА ЗА ПАНИЧЕСКОТО МИ РАЗСТРОЙСТВО?

ЛАБИРИНТИТЪТ Е ВИНОВНИК ЗА ПАНИЧЕСКОТО РАЗСТРОЙСТВО

КАКВО Е СОЦИАЛНА ФОБИЯ?

* ХИПОГЛИКЕМИЯ ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА