evropea.com - форум за паническо разстройство
Юни 25, 2022, 01:42:56 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

Картички за Нова година

Начало   Forum   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
* Посетители
Dot Online Guests : 5
Dot Online Users : 0
Dot Hidden Users : 0
Dot Total Users : 5

Рекламите

* НОВИНИ ЗА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КАК РОДИТЕЛИТЕ ДА ПРЕДПАЗЯТ ДЕЦАТА СИ ОТ РАЗВИТИЕТО НА СТРАХОВЕ
//-->

* АРТТЕРАПИЯ НА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КОИ ХОРА СА ПРЕДРАЗПОЛОЖЕНИ КЪМ ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

Спонсорирана връзка

Реклама

* Последно  мнение от форума
xx Re:Умора в слънчевия сплит
[Паническо разстройство]
Ari
Февруари 23, 2021, 06:26:18

Спонсорирани връзки

Страници: 1 [2]
  Изпечатай  
Автор Тема: спортът влияе ли?  (Прочетена 2864 пъти)
skorpi
Hero Member

Рейтинг: 0
Неактивен Неактивен

Публикации: 1629

Профил
« Отговор #15 -: Април 22, 2010, 04:08:52 »

fata_morgana, добре казано и много вярно. Аз също съм супер на теория, ама на практика съм много малко напред и доста назад... дори не съм сигурна дали не се въртя в кръг... такова усещане имам. Иначе, да, насъбра ми се за няколко живота напред, а спортът наистина отвлича вниманието, само не знам дали решава проблема. Но ако проблемът се решава именно с мисъл за нещо друго, която да замести другите негативни, докато те напълни изчезнат, значи да, това е отговорът.  Wink
Моля ако някой се е излекувал със спорт, да сподели. С какъв, каква интензивност, как е започнал и пр. Защото вярвам, че на всички ни се иска да ни мине, ама като не знаем как...
Активен

Животът не е чакане бурята да отмине, той е да се научиш да танцуваш под дъжда!
орлин баев
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 23

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #16 -: Юли 17, 2010, 08:05:09 »

Спортът директно "гори" адреналина, а той е телесният субстрат на страха. Надбъбречните жлези, които го произвеждат, имат депа, които не са безкрайни и когато човек спортува редовно и интензивно, страхът по чисто биологичен начин се неутрализира. Нещо повече - превръща се в радост, защото се отделят ендогенните опиати ендорфин и енкефалин.

Въпросът е, както казвате по-горе, как да преодолеем страха от страха, когато започнем да тичаме или да дърпаме въжетата в залата! Как да преодолеем страха от получаване на паника по време на спортуването? Защото се получава затворен кръг: спортът помага > обаче ме е страх, че докато го правя, ще получа п.а. > затова си стоя в къщи > липсата на активност пък е директна причина за затвърждаване и поддържане на П.Р. ...

Може би работещият подход е д започнем да променяме отношението си към страха. и в степента, в която успяваме да се сприятелим с него, да го обикнем дори, да го трансформираме до мотивираща сила, в такав астепен да засилваме и физическото натоварване!

Определено спортът действа чудесно и при правилен подход силно ускорява преобразуването на П.Р. до смела самоувереност! Просто мнение ...
Активен

Smiley Smiley Smiley
skorpi
Hero Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 1629

Профил
« Отговор #17 -: Юли 17, 2010, 08:28:02 »

Цитат
Може би работещият подход е д започнем да променяме отношението си към страха. и в степента, в която успяваме да се сприятелим с него, да го обикнем дори, да го трансформираме до мотивираща сила.

Това отнякъде ми звучи познато Grin

Обаче тука има спортисти с панически атаки, които са ги получили независимо от редовния спорт преди появата им. т.е явно спортът не е превенция срещу ПР.  Wink
Най-добър ефект за себе си съм усещала при съчетание спорт плюс музика Smiley Например някакви танци - балет, латино, народни...
Активен

Животът не е чакане бурята да отмине, той е да се научиш да танцуваш под дъжда!
орлин баев
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 23

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #18 -: Юли 17, 2010, 08:30:48 »

Да, не е панацея! Но е добър фон за промяна! Аз самия съм имал п.а. при интензивен спорт... Та, най-важното е психиката.Тя променя, тя задълбочава, тя застопорява, тя освобождава ... Smiley Ум царува, ум робува ...

Поздрави! Wink
Активен

Smiley Smiley Smiley
Student_21
Full Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 199

Профил Ел. поща
« Отговор #19 -: Август 19, 2010, 12:43:31 »

Още един положителен вот в подкрепа на спорта. В частност тичане и/или велоаргуметър. При мен оказват много благоприятно въздействие.
Активен
Страници: 1 [2]
  Изпечатай  

Отиди на:  

Реклами

* EU Directive

* Сподели във Facebook
Споделете

* ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО 2017

* Следвайте ни във Фейсбук

* МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА
    hyperlink МАГНИТНИТЕ БУРИ СЕГА
МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА

* ХОРОСКОПИ 2017
    hyperlink
ХОРОСКОПИ НА ВСИЧКИ ЗОДИИ ЗА 2017

* КОГА ЛЕКАРЯТ ЩЕ ВИ ПОСТАВИ ДИАГНОЗА "ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО"?

* ЗАЩО ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА НЯМА ДА ПОЛУЧИТЕ ИНФАРКТ?

* КАК ДА РАЗБЕРА КАКВА Е ПРИЧИНАТА ЗА ПАНИЧЕСКОТО МИ РАЗСТРОЙСТВО?

ЛАБИРИНТИТЪТ Е ВИНОВНИК ЗА ПАНИЧЕСКОТО РАЗСТРОЙСТВО

КАКВО Е СОЦИАЛНА ФОБИЯ?

* ХИПОГЛИКЕМИЯ ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА