evropea.com - форум за паническо разстройство
Май 25, 2024, 05:32:28 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

Картички за Нова година

Начало   Forum   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
* Посетители
Dot Online Guests : 3
Dot Online Users : 0
Dot Hidden Users : 0
Dot Total Users : 3

Рекламите

* НОВИНИ ЗА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КАК РОДИТЕЛИТЕ ДА ПРЕДПАЗЯТ ДЕЦАТА СИ ОТ РАЗВИТИЕТО НА СТРАХОВЕ
//-->

* АРТТЕРАПИЯ НА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КОИ ХОРА СА ПРЕДРАЗПОЛОЖЕНИ КЪМ ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

Спонсорирана връзка

Реклама

* Последно  мнение от форума
xx Wanted to apprehend what your conception is on this point
[Паническо разстройство]
Vjiupstom
Май 16, 2024, 11:11:57

Спонсорирани връзки

Страници: 1 ... 41 42 [43] 44 45 ... 47
  Изпечатай  
Автор Тема: Техника за емоционална свобода (ТЕС)  (Прочетена 82550 пъти)
Шашмагюл
Hero Member

Рейтинг: -16
Неактивен Неактивен

Публикации: 2962

Профил
« Отговор #630 -: Ноември 03, 2014, 09:52:50 »

За съд сте, вярвайте ми. Абсолютни глупости разправяте и вие, и дъновисти. Вашия нов метод, както и метода на дънов, най - често при хората с психични проблеми завършва със самозапалване, или от ПР преминаване в шизофрения, по - скоро силно изразено ОКР.
Остарял метод са и хапчетата, несъчетани с психотерапия. Тук... държавата най- после трябва да си каже тежката дума, не може всякакви шарлатани да се изявяват като тераписти.
Тодоров е казал толкова много, а аз пък съм дала толкова много лични примери със себе си, че съм на мнение, че от тук нататък на никого психотерапията няма да излезе чак толкова скъпо... стига да има търпение да изчете моите постове насред буламача, който съм нахвърляла, си мисля, че има доста неща, които си струват, и Тодоров... навсякъде, където е писал, е ценен.
 Smiley
Вие сте просто аут. Нямате работа в страната. Освен ако не подготвяте следващите шизофреници, за да имат работа психиатрите, които ги мързи да поразмърдат малко мозъче и да завършат психотерапия.
Занапред все по - малко хапчета ще се използват в лечението на психични проблеми, и все повече ще се залага на психотерапията на БАП. Хващам бас.
 Smiley
А на вас ще ви отнемат правото да терапевтирате. Въпрос на съвсем малко време е.
Активен

Гледам на карти,кафе,виждам аурата,летя през простраството и времето,хвърям боб,лея куршум,ТЕС-ам.
Нека Силата бъде с нас!
Cheesy
Бъди оптимист! Дори в психиатрията!
"г-жа DG" АПРОПО, ПО - ДОБРЕ ДЯВОЛИТА ЖЕНА, ОТКОЛКОТО БОЖЕСТВЕНО ЛУДА! Cheesy
midnightstar
Newbie
*

Рейтинг: -26
Неактивен Неактивен

Публикации: 47

Профил
« Отговор #631 -: Ноември 04, 2014, 08:00:28 »

Отворете си тема за БАП и си ги рекламирайте там. Защо противопоставяте БАП на БАРЕП - и двете са официални организации, представляващи определени професионални гилдии. Това не е футболно първенство, за да има противопоставяне. Ако си изградите маркетинговата и рекламна стратегия на положителни послания може би ще печелите повече.
Да омаскарявате колеги не е нито етично, нито достойно, защото можете да получите същото. Да не говорим, че критиките към вашата организация могата да бъдат много повече, но както казах въпросът е да се представят доводи за а не против.
Смешна изглеждате с това детинско изказване . . . .
Активен
Шашмагюл
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #632 -: Ноември 04, 2014, 08:10:10 »

Позитивно ли го искаш:
За стабилна България.
За спазване на законодателството...

Нима не си забелязал, че зад биполярно, шизофрения стои все.... попречел с езотерика. Моят случай не е изключение. Или на мене са ми сбъркали диагнозата, тоест... нямам диагноза, или... аз никога не бих се самозапалила. Бих се утрепала сама, но хуманно. Как... по - добре да не давам идеи.

Моите психотерапевти търпят на критика.
Моята единствена критика е спрямо психиатрите и диагнозата "генетично", когато аз навсякъде виждам грешки във възпитанието и тормоз.
По - късничко ще направя една тема, в която ще изреда какво според мен представлява тормоз спрямо бебе, дете и... се надявам, че ще има други, които ще допълнят.
Когато говориш за енергийна психотерапия, си нищо повече от секта.
Мигновено се сещам, че по - рано тази година, или миналата, бях чела в някаква сектантска фейсбук страница, че щели да се появят две слънца. И дам, вярно, през лятото, ми се появиха, обаче се оказаха самолети, отразяващи слънчевата светлина, а може би... са били балони, от тия балони за спускане. Един приятел беше снимал това "явление".
Ако се приеме психотерапията и се отхвърли психиатрията, ако отпаднат диагнозите....
Аз нямам други критики спрямо БАП.
А спрямо вашите учения..... цяла година виждате отношението ми.
Активен

Гледам на карти,кафе,виждам аурата,летя през простраството и времето,хвърям боб,лея куршум,ТЕС-ам.
Нека Силата бъде с нас!
Cheesy
Шашмагюл
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #633 -: Ноември 04, 2014, 08:17:57 »

А приятелчето беше някъде по морето.  Grin
Явно облъчените наистина са в София, то е ясно има най - много секти тук... и съвсем лесно човек може да реши, че е богопомазан, защото има повече работни места и заплащането е/беше една идея по - добро.
Но пък и психично болните са най - много тук, както и самозапалванията, които на мен ми "бъркат в здравето", защото.... си заминават свестни хора, които биха могли да направят много в много области, стига да им се даде възможност.
Активен

Нека Силата бъде с нас!
Cheesy
Шашмагюл
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #634 -: Ноември 04, 2014, 08:22:15 »

По принцип религията не е лошо нещо, докато не стане въпрос за психотерапия или не се стигне до момент да ти трябва. Тогава... вместо да разрешава проблеми, религията ги увеличава.
Аз съм достатъчно красноречив пример.
Активен

Нека Силата бъде с нас!
Cheesy
Шашмагюл
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #635 -: Ноември 04, 2014, 08:27:26 »

С лутането кой метод е действащ.... изгубих ценно време и възможности в много насоки. Даже, лично мое мнение е, че ако няма религия ще е най-  добре, но... тук нарушавам правата на други хора и не е етично.
Но пък по отношение на психотерапията, която се води наука, съм напълно против използването й, както и някакви неопределени понятия като енергиен меридиан. Намираме се в Европа, учили сме биология, а някои медицина, ако ще се говори за нещо енергийно, трябва да е за невронни връзки, синапси и т.н., все неща, които четох тези дни.
Ако някой чуждоземец иска да живее в страната, първо трябва да се запознае със законодателството й и ако то отговаря на неговите ценности, едва тогава да се премести.
Активен

Нека Силата бъде с нас!
Cheesy
Шашмагюл
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #636 -: Ноември 04, 2014, 08:56:58 »

Всъщност БАП са първата организация, за която знам, че е направила постъпки за приемане на закон в областта на психотерапията, за да се регламентира. Което ме насочва към мисълта, че вие сте тези, които трябва да се прикрепите към тях, а... следващите психично болни да си направят гражданско общество, което да е нещо като опозиция или коректор....
И за да спра с многото постове, ще ти дам един простичък пример: ако вярвах и се терапевтирах с енергийната психология, щях да вярвам, че един паяк, виснал преди време на прозореца ми е със свръхестествени способности мигновено да се появява и скрива....
А... вярвайки в терапията на БАП открих, че имам изкривяване на окото по време на силен стрес, в следствие от който при различно положение на главата просто не виждам паяка.

И тези предложения, които нахвърлям... са моите предложения за решение на моите проблеми... но ако стане така, че се реализират занапред по - малко хора ще страдат, а същевременно това отваря работни места....
Ето за това, ограденото в синьо съм за БАП.
Активен

Нека Силата бъде с нас!
Cheesy
Шашмагюл
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #637 -: Ноември 04, 2014, 08:58:13 »

заради това... корекция.
Активен

Нека Силата бъде с нас!
Cheesy
midnightstar
Newbie
*

Рейтинг: -26
Неактивен Неактивен

Публикации: 47

Профил
« Отговор #638 -: Ноември 04, 2014, 09:03:37 »

Вижте, наистина е объркващо писането ви - почти нищо не се разбира. Това обяснява и факта, че инфантилно подхождате към иначе сериозната тема за ефективния метод за лечение на широк спектър проблеми каквато е ТЕС.
Активен
Шашмагюл
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #639 -: Ноември 04, 2014, 09:47:05 »

И за да спра с многото постове, ще ти дам един простичък пример: ако вярвах и се терапевтирах с енергийната психология, щях да вярвам, че един паяк, виснал преди време на прозореца ми е със свръхестествени способности мигновено да се появява и скрива....
А... вярвайки в терапията на БАП открих, че имам изкривяване на окото по време на силен стрес, в следствие от който при различно положение на главата просто не виждам паяка.

Не знам как по - ясно да ти го обясня. Ако прозорецът е с широчина 40 см и височина 100 см, паякът се намира на широчина 20см, точно в средата на широчината на прозореца, към 70-80см от височината на прозореца, от долу нагоре... Представи си една координатна система всъщност. Хоризонтала е долната част на прозореца, а вертикала е височината му. Ако краят на вертикалната У ос е 100см и това е височината на прозореца, а хоризонталата Х е дължината от 40 см, то паякът се намира в положение 20см Х, 80см У... позабравила съм малко как точно се изписваше в подробности.  Аз отмествам главата си с около 10 см, като преди това погледът ми е в такова положение, че в нормално състояние и с двете очи, в двете положения на главата, ще видя например една звезда нощно време, която се намира на доста по - голямо разстояние от милия ми и скъп паяк, който ми отвори очите, че въобще не трябваше да търся решение на проблемите си в остаряла източна философия и всякаква религия, а трябваше да взема кардинални решения още щом видях, че мъжът ми е в някаква зависимост спрямо родителите си.
Проблемът с очите би могъл да ми каже как точно се нарича някой очен лекар. Със сигурност си има определение. Просто ще потърся такъв, ако чак толкова ви интересува как точно се нарича моето изкривяване на окото.
Ако ви слушах разните истории за енергиите, защото покрай ТЕС пробутвате всякакви глупости, включително, в ТЕС надали не се съдържа нещо за бог, още повече.... с това ужасно самозапалване на жената, защо не отидете да й помогнете с... прокси.
Щях да сложа усмято човече, обаче този път се усетих, че положението далеч не е за смях.
Просто... явно съм започнала да притръпвам пред... помията в страната.
Активен

Нека Силата бъде с нас!
Cheesy
Шашмагюл
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #640 -: Ноември 04, 2014, 09:58:56 »

Ако ви слушах разните истории за енергии, щях да мисля, че паякът е извънземно. Някой ден можех да реша така за някой близък, поради разни други причини, да реша, че извънземното е лошо настроено и наистина да направя гооляма беля.
С вярата в енергиите, мисленето се променя... мога да го опиша дори в реферат само от собствения си опит. Как съм мислела преди да тръгна да вярвам и да чета шарлатания, как по време на вярата и психозите, и как след терапия. Честно казано възстанових си мисленето някъде от времето, когато бях на 12 години, само че с натрупания опит.
И ако с вярата в енергиите можех да утрепя някого или себе си, то с вярата в науката и строгонаучното обяснение на състоянието ми, изключващо вяра в нещо недоказано като това кой е бог и кои са шарлатаните, аз имам няколко опции - едната е да потърся властите, което и направих и хората около мен... са изключително тихи. Сега ще мирясам само ако видя реализиране на законопроекта на БАП.
 Smiley
А покрай него и това, което съм нахвърляла като идеи.
В следващото ще ти дообясня математически за какво кривогледство става въпрос, че ми трябваше малко време каква беше подходящата терминология.
Активен

Нека Силата бъде с нас!
Cheesy
Шашмагюл
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #641 -: Ноември 04, 2014, 10:18:40 »

Продължавам с обяснението за паяка, като си отчитам грешката в терминологията широчина, вместо дължина....
Сега си представи, че спускаме трета ос - Z, с координати в горен десен квадрант?, тоест областта на паяка, 20Х/80У, и може би, долен ляв квадрант, -40-60 Х/все пак не разполагам с уреди, за да измеря точното си положение спрямо прозореца/, -10У, и втори вариант като вдигна глава около 30Х/30У и цялото това в един правилен правоъгален паралепипед май беше, представляващ стаята. Не знам дали успях да го пресъздада математически, но ако искаш ще ти го начертая, измервайки от - до размерите вкъщи, за да добиеш по - ясна представа за трагичната ситуация, в която щях да се намирам ако вярвах в енергии и ми се беше случило това с паяка, както и онова със самолетите или балоните.
 Grin
Активен

Нека Силата бъде с нас!
Cheesy
Шашмагюл
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #642 -: Ноември 04, 2014, 10:24:18 »

В предния пост съм изтървала, в последното изречение да кажа, че ми е трябвало малко време да се досетя каква беше подходящата, правилната терминология.

Бързам като пиша, и наистина е пропуск, но ако си достатъчно на себе си, все пак ще разбереш какво съм искала да кажа.
 Smiley
Активен

Нека Силата бъде с нас!
Cheesy
Шашмагюл
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #643 -: Ноември 04, 2014, 10:34:03 »

Разбираш ли, паяк, който се намира на метър и половина два от мен, в едно положение на главата го виждам, в друго положение не, а тия дни от всяко едно положение мога да го засега, в тази стая, и то с двете си очи, докато май в оня интересен ден - с едното го виждах, с другото не, а при промяна на положението на главата всъщност, го виждах и с двете очи.... Нещо може би с периферното зрение имам проблеми. Ще видим. Трябва да знаеш също, че без очила все още виждам ясно звездите, самолетите и т.н. Като цяло нямам проблем с очите. Имам проблем с недоспиването и с изкривяването на погледа в следствие от това и от стреса.

Smiley
Активен

Нека Силата бъде с нас!
Cheesy
Шашмагюл
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #644 -: Ноември 04, 2014, 10:40:10 »

Най - вероятно, положението на очите ми е било такова, че в едното положение на главата ми и двете са гледали максимално в противоположна посока, което е оставило достатъчно голямо пространство, което да не мога да видя... или паякът за мой късмет е застанал точно в положението "бяло петно", което се изучава по физика, как при определено положение на очите една точка остава скрита, докато при друго се вижда. Имам някакъв спомен от час по физика, в който правихме експеримент с очите и точно за това "бяло петно" се говореше.
Ей сега ми трябва и физик.
 Grin
Активен

Нека Силата бъде с нас!
Cheesy
Страници: 1 ... 41 42 [43] 44 45 ... 47
  Изпечатай  

Отиди на:  

Реклами

* EU Directive

* Сподели във Facebook
Споделете

* ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО 2017

* Следвайте ни във Фейсбук

* МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА
    hyperlink МАГНИТНИТЕ БУРИ СЕГА
МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА

* ХОРОСКОПИ 2017
    hyperlink
ХОРОСКОПИ НА ВСИЧКИ ЗОДИИ ЗА 2017

* КОГА ЛЕКАРЯТ ЩЕ ВИ ПОСТАВИ ДИАГНОЗА "ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО"?

* ЗАЩО ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА НЯМА ДА ПОЛУЧИТЕ ИНФАРКТ?

* КАК ДА РАЗБЕРА КАКВА Е ПРИЧИНАТА ЗА ПАНИЧЕСКОТО МИ РАЗСТРОЙСТВО?

ЛАБИРИНТИТЪТ Е ВИНОВНИК ЗА ПАНИЧЕСКОТО РАЗСТРОЙСТВО

КАКВО Е СОЦИАЛНА ФОБИЯ?

* ХИПОГЛИКЕМИЯ ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА