evropea.com - форум за паническо разстройство
Декември 09, 2021, 01:29:03 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

Картички за Нова година

Начало   Forum   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
* Посетители
Dot Online Guests : 2
Dot Online Users : 0
Dot Hidden Users : 0
Dot Total Users : 2

Рекламите

* НОВИНИ ЗА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КАК РОДИТЕЛИТЕ ДА ПРЕДПАЗЯТ ДЕЦАТА СИ ОТ РАЗВИТИЕТО НА СТРАХОВЕ
//-->

* АРТТЕРАПИЯ НА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КОИ ХОРА СА ПРЕДРАЗПОЛОЖЕНИ КЪМ ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

Спонсорирана връзка

Реклама

* Последно  мнение от форума
xx Re:Умора в слънчевия сплит
[Паническо разстройство]
Ari
Февруари 23, 2021, 06:26:18

Спонсорирани връзки

Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: подаръци  (Прочетена 830 пъти)
princess7
Гост
« -: Януари 26, 2010, 04:00:43 »

Здравейте,
  Реших да споделя с вас един метод, което наистина помага и съм го научила от моята психоложка.
  Както бях споменала в един от коментарите си, за да се оттървеш напълно от пристъпите и страховете си е много важно да можеш да обичаш. Първо, разбира се, трябва да се обърнеш към самия себе си. Моят страх беше да не умра, да не ми се случи нещо ужасно. Първоначалната ми мисъл беше, че аз толкова много се обичам и постъпвам толкова егоистично мислейки само за себе си и за това да съм добре. След известно време терапия с моята психоложка, за моя най-голяма изненада останових точно обратното. Не само, че не се обичах, не се харесвах, но и нямах самочувствие. Представата ми за себе си беше представата на другите за мен и за това обръщах голямо внимание на хорското мнение. Виждах само недостатъците си, грешките си, паденията и провалите си.
  Тогава моята лекарка ми зададе няколко въпроса, на които отговорих положително..."добра ли си?", "състрадателна ли си?", "помагаш ли на другите".....тя се обърна и ми каза "Виктория, това си е истинско богатство. Не всеки може да се похвали с това. Не мислиш ли, че заслужаваш уважение и любов за това?". От този ден нататък, тя ме учеше как да виждам малките неща, които обаче бяха от истинско значение. При появата на всяко едно малко такова постижение, или добра постъпка, аз трябваше да изпълнявам едно и също нещо- да се награждавам, или с други думи да си правя ПОДАРЪЦИ!
  Подаръците разбира се не е задължително да бъдат материални. Ако например имате любим филм или сериал, а нямате време за него, направете си подарък- седнете и го изгледайте, но не забравяйте да си кажете "аз го заслужавам, заради еди коя си постъпка и това е моят подарък"!
 Хубаво ще е, ако си правите подаръци поне по 2-3 пъти на седмица.
 При мен имаше ефект. Ако решите да го пробвате или сте го пробвали вече, моля оставете своя коментар
Активен
Dimcho
Sr. Member

Рейтинг: 3
Неактивен Неактивен

Публикации: 343

Профил
« Отговор #1 -: Януари 26, 2010, 04:37:51 »

Здравей, princess7. Аз си подарявам телефони. След всяка успешна победа над страха си сменям телефона. Е, не си мислете, че давам астрономически цифри, просто сменям моделите, това ми напомня, че вървя напред всеки път като погледна телефона ми подсказва, че се движа напред според моите си схващания и съм преодолял определен страх или задръжка.
Активен
Страници: [1]
  Изпечатай  

Отиди на:  

Реклами

* EU Directive

* Сподели във Facebook
Споделете

* ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО 2017

* Следвайте ни във Фейсбук

* МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА
    hyperlink МАГНИТНИТЕ БУРИ СЕГА
МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА

* ХОРОСКОПИ 2017
    hyperlink
ХОРОСКОПИ НА ВСИЧКИ ЗОДИИ ЗА 2017

* КОГА ЛЕКАРЯТ ЩЕ ВИ ПОСТАВИ ДИАГНОЗА "ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО"?

* ЗАЩО ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА НЯМА ДА ПОЛУЧИТЕ ИНФАРКТ?

* КАК ДА РАЗБЕРА КАКВА Е ПРИЧИНАТА ЗА ПАНИЧЕСКОТО МИ РАЗСТРОЙСТВО?

ЛАБИРИНТИТЪТ Е ВИНОВНИК ЗА ПАНИЧЕСКОТО РАЗСТРОЙСТВО

КАКВО Е СОЦИАЛНА ФОБИЯ?

* ХИПОГЛИКЕМИЯ ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА