evropea.com - форум за паническо разстройство
Август 16, 2022, 12:38:23 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

Картички за Нова година

Начало   Forum   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
* Посетители
Dot Online Guests : 2
Dot Online Users : 0
Dot Hidden Users : 0
Dot Total Users : 2

Рекламите

* НОВИНИ ЗА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КАК РОДИТЕЛИТЕ ДА ПРЕДПАЗЯТ ДЕЦАТА СИ ОТ РАЗВИТИЕТО НА СТРАХОВЕ
//-->

* АРТТЕРАПИЯ НА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КОИ ХОРА СА ПРЕДРАЗПОЛОЖЕНИ КЪМ ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

Спонсорирана връзка

Реклама

* Последно  мнение от форума
xx Re:Умора в слънчевия сплит
[Паническо разстройство]
Ari
Февруари 23, 2021, 06:26:18

Спонсорирани връзки

Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 70
  Изпечатай  
Автор Тема: ИЗЛЕКУВАХ СЕ ОТ ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО  (Прочетена 276020 пъти)
Радостина М
Full Member

Рейтинг: 0
Неактивен Неактивен

Публикации: 134

Профил
« Отговор #195 -: Април 01, 2010, 09:10:31 »

оо, да, това е тема, която не сме засягали, но съм чела, че от ПР страдат най-успешните и самостоятелни личности. аз също винаги съм била най-добрата във всичко, най-харесваната, най-нестандартната и пр. винаги съм намирала начин да бъда "най-" и ми е било дискомфортно в компанията на някой, който има потенциал да е повече от мен в някаква област. все съм изпитвала необходимост да му се докажа, че все пак съм повече от него. и изведнъж, какво се получава  Shocked везната силно накланя на едната страна (силата, контрола, перфекционизма - свързани са) и системата излиза от равновесие и се отмята към другата (да видиш какво е да си слаб, да не можеш да контролираш това, което се случва с тялото ти и да настъпи хаос в живота ти във всякакъв план). има логика, нали? просто е очевадна. вселената не търпи дисхармония и неравновесие, и когато нещо силно натежава от едната страна, трябва да има противовес от другата (все пак всичко е дуално, няма само ин, за да сме в хармония, трябва да интегрираме и ян) Wink

по въпроса за общественото мнение, обичта и секса - досега не съм могла да обичам някой, ако той не ме обича. това може би е същото, което казваш - че най-истинска си пред този, който е влюбен в теб, защото пред другия трябва да се доказваме. затова за всеки случай, изчаквам той да ме заобича, за да мога да си позволя поне във връзката ми да съм истинска, а не да мисля дали ще ме одобрят или не, поне тук да се отпусна.

ама че интересна система, наречена човек! Shocked
Активен

Раят зад страха - http://raiatzadstraha.blogspot.com/2012/01/blog-post.html
skorpi
Hero Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 1629

Профил
« Отговор #196 -: Април 01, 2010, 10:33:54 »

Не съм изненадана от това, което казваш, защото ако си поставим за цел, със сигурност без много усилия можем да създадем психологически профил на хората с ПР... иначе се радвам, че уцелих теми, които не сте обсъждали, понеже сравнително отскоро ви следя, но доста внимателно все пак Grin
Има логика в това, което казваш, но за такива като нас е трудно да балансираме, ние по-скоро можем да отидем от едната в другата крайност - кажи си с ръка на сърцето, сега не си ли малко в другата крайност? Неизбежно е. Но смятам, че ако е осъзнато, не е толкова страшно.
Това с обичта ми звучи много условно и предпазливо, което пак е типично за нас. А не е ли любовта тази, която помита всичко, как така ще се подчинява на някакви си закони?! Аз лично като съм влюбена, нямам никакви проблеми нито с психиката, нито с нищо... или поне не забелязвам  Grin Пада ми пердето и съм супер! Само да не се провалят нещата, защото както се досещате, съм се раздала докрай и очаквам същото. Мисля, че ние сме сложни и многопластови личности, но това ни носи повече вреда, отколкото полза... дано да греша в тази си преценка. Ако е така, се надявам скоро да се поправя!
Активен

Животът не е чакане бурята да отмине, той е да се научиш да танцуваш под дъжда!
Радостина М
Full Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #197 -: Април 05, 2010, 06:44:07 »

ами да, имам склонност да ходя в крайностите и едно от най-големите ми предизвикателства е да стоя в средата - все по-често се докосвам до нея обаче и те уверявам, че няма нищо по-хубаво от спокойната радост, която носи тя, също както приемането на себе си точно такъв, какъвто си, живота ти точно такъв, какъвто е и света.

любовта.. е голяма работа Smiley само че не трябва да очакваме някой друг да ни дарява с нея, а да се научим първо ние да си я даваме. в противен случай, всички наши връзки и отношения се базират на зависимост

Христос воскресе!
Активен

delicacy
Sr. Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 454

Профил
« Отговор #198 -: Април 06, 2010, 11:45:08 »

Здравейте, здравей Радостина! Христос воскресе!
 Съгласна съм, че ние трбява да даряваме любов, за да сме щастливи и независими. Но не мислиш ли, че другите понякога биха могли да ни използват, черпейки с пълни шепи от нея и да ни наранят? Казвам го като прежила подобно нещо.
Още нещо за деперсонализацията, разбрах че като съм изморена по-лесно я получавам, но вече мога уверено да кажа че не изпитвам онзи ужас и вцепеняване от преди време. Поздрави и благодарности!
Активен
тото
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 15

Профил
« Отговор #199 -: Април 06, 2010, 12:26:29 »

Съгласна съм с теб,че като даряваме любов и в стремежа си да "угодим" на всички, често се получава да ни използват.И аз се раздавам докрай като се надявам да получа поне малко любов и благодарност отстреща и когато виждаш, че само те използват се чувстваш ограбен, предаден, използван и т.н. и ти става болно, започвам да се самосъжалявам и се въртя в омагьосан кръг.Права си, че при физическо натоварване, след като си легна вечер и получавам па, но вече поне умея горе-долу да се справям с нея.
Активен
skorpi
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #200 -: Април 06, 2010, 03:23:21 »

Воистина Воскресе!
И здравейте отново  Smiley
Искам да ви кажа какви мисли се въртят в главата ми тези дни. По празниците ми беше трудно, защото това е първият ми Великден без Него. Прекарах го със семейството ми и с един приятел, който се върти около мен напоследък. Играхме карти и той ми каза: "Виж, знам, че за теб светът вече не е същият, но все пак, цепи картите"... не издържах, излязох да поговорим и свалих моите "карти" - казах му истината за моето състояние. Защо всеки път имам извинение да не отида никъде с него, защо се виждаме само в домашна обстановка и защо всеки път "пазя колата"... той е лекар, надявах се, че ще разбере. Знам, че се опитва, но истински ме разбирате само вие, които сте като мен. Чувствам се като някаква част от тайно общество... Чета и осъзнавам колко си приличаме, сякаш сме отделни елементи на едно цяло. Разбирам също и колко сме много. Много сме! Много повече, отколкото подозирате... вчера майка ми се ядосваше на спиращите пред офиса й коли... сякаш собствениците им не могат да направят "5 крачки" - замислих се колко от тях не могат... може би сред тях има такива като нас, които всеки ден се страхуват да извървят тези 5 крачки. Колко ли от тях са сядали на зъболекарския й стол, където никой няма да ги заподозре, защото така или иначе всеки там го е страх... може би антидепресантът се подава от джобовете им, а те прикриват всичко с фалшива усмивка... дали в главите им не се въртят същите мисли, които минават и през мен постоянно?
Научих се да наблюдавам хората. Наблюдавам ги внимателно. Чета страха в очите им, виждам кога ръцете им треперят, а докато ровят нервно из чантите си, се питам дали не получават ПА? Виждам сенките под очите им от безсънните нощи и как се опитват да се прикрият, контролират... докато някой не свали картите пред тях и не им каже: "Не те съдя, аз съм като теб"... И тогава всички врати се отварят...
Активен

нана
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 41

Профил
« Отговор #201 -: Април 07, 2010, 02:40:29 »

здравейте и от мен и честит празник
Прочетох всичко до тук и искренно се възхищавам на всички ви
аз от над 10 год съм така и всичко написано до тук описва всичко което съм изпитала и пробвала
имаше по горе нещо за недостига на въздух и бих предложила на тези които се задушават да ползват известо време Стери Мар спрей за нос защото при тези състояния действитерно синузите се стесняват
Искам да помоля за конкретен съвет - много ми хареса идеята да се отдадеш на страха, вижте аз съм дресирала всички около мен да са....около мен
 имам предвид че освен че майка ми почти буквално ме държи за ръка , страшно се тревожа за това че сестрами е в друга къща , мъжа ми е командировка и т.н.
до толкова съм се изгубила коя съм и каква че просто незнам откъде да започна , незнам кое е добро и лошо за мен и как да започна

Активен
Радостина М
Full Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #202 -: Април 07, 2010, 06:54:05 »

Здравей, Delicacy и поздравления за деперсонализацията! Ти си още един пример как човек може да се справи сам, без хапчета и психиатри, стига да се вземе в ръце. Нормално е всички признаци на тревожност да се засилват, когато сме уморени, ненаспани, ненахранени, преди цикъл, при магнитни изригвания, лунни затъмнения, земетресения и всякакви катаклизими в хармонията на природата и нашата собствена. Но когато засечеш като един радар откъде идва неразположението в момента, някак това действа успокояващо и не му обръщаш толкова внимание, знаеш, че ще отмине. Когато познаваш себе си и съхраниш спокойствието си за по-дълъг период от време, при всяко отклонение от това спокойствие си задаваш въпроса Откъде идва и веднага намираш причината, и я оставаш или да отшуми, или я решаваш, и се връщаш в изходна позиция. Но това си е тренировка Smiley

Ще се радвам да ни споделиш твоя опит тук – какво точно правеше, каква беше програмата ти за деня, какво промени в себе си и мирогледа си, как откри какво точно ти пречи – за видят всички още един пример за измъкване от ПР.

А за любовта – мисля, че можеш да се почувстваш използван, само ако си давал предумишлено – с цел да получаваш. Когато си изградил способност да обичаш себе си, да се грижиш за себе си, душата си и фините си настройки, тогава някак без причина започваш да се чувстваш щастлив и да обичаш всички. И изобщо не ти пука някой това дразни ли го, възползва ли се или изпитва други чувства, различни от твоите. На теб просто си ти е добре да си стоиш в тази любов, която изпитваш.
НО! Да се прави разлика между тази любов и другата – при която ти не обичаш достатъчно себе си и понеже имаш нужда от внимание, за да се чувстваш ценен, започваш да даваш любов и да правиш жертви и излишни жестове за другите. Когато имаш остра нужда някой друг да те обича, понякога ставаш глупав. Можеш да обичаш истински, само ако първо обичаш и уважаваш себе си.

Аз не съм за това да късаш части от себе си, за да има за другите – че какво ще остане после теб? Когато първо се раздадеш докрай за себе си и добруването си, после си неизчерпаем да даваш на другите – но имаш здравословна мярка вече – границата е там, където се чувстваш в хармония със себе си. А не наобратно – първо за другите и после – те да ти го връщат, за да се почувстваш евентуално добре.
Активен

Радостина М
Full Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #203 -: Април 07, 2010, 06:54:37 »

Scorpi, виждаш ли как това, през което минаваме е за добро – развива нови черти в нас – чувствителност, човечност, наблюдателност – неща, които преди сме смятали за безсмислени. ВСИЧКО, КОЕТО СЕ СЛУЧВА Е ЗА ДОБРО!
Ии.. много хубаво пишеш! Поздравления! Smiley Брилянтен кратък разказ!
Активен

Радостина М
Full Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #204 -: Април 07, 2010, 06:55:51 »

Нана, не разбрах какъв е конкрентният съвет, който търсиш, но ако си започнала да търсиш себе си и си забравила какво означава да си в хармония, мога да ти препоръчам един сайт, който сме разработили като програма за намиране на себе си, подобряване на отношенията с околните, грижа за здравето (тяло, дух, душа), контрол на мислите и управление на емоциите:

http://self-help.bg

Всяка рубрика е един компонент от ежедневната програма и начин на мислене, които трябва да си изградим, за да живеем в радост. А когато се организира семинар, курс или лекция в областта някъде в страната, анонсираме читателите. Надявам се да ти бъде полезен. Можеш да се регистрираш, за да получаваш статии на мейла си. Имаме и фейсбук група на хора с подобни интереси – списание SELF-HELP.

Пристъпите на паника, както и всички болести, страдания и проблеми, идват от грешния ни начин на мислене и начин на живот, плод на технологичното забързано съвременно общество. Нещата обаче започват да се променят и е в наши ръце да сме в крак с времето, което бавно се завръща към природата, сърдечността и взаимопомощта. Smiley

Прегръдка Smiley
Активен

skorpi
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #205 -: Април 07, 2010, 07:18:35 »

Scorpi, виждаш ли как това, през което минаваме е за добро – развива нови черти в нас – чувствителност, човечност, наблюдателност – неща, които преди сме смятали за безсмислени. ВСИЧКО, КОЕТО СЕ СЛУЧВА Е ЗА ДОБРО!
Ии.. много хубаво пишеш! Поздравления! Smiley Брилянтен кратък разказ!

Радостина, и преди съм имала тези качества у себе си, просто сега са по-силно изявени. Благодаря за комплимента за писането, сега май само то ми е останало и заради него ми се пази все още работата, но ако не се справя, едва ли само то ще ме спаси... както и да е. Исках да кажа друго. Замислих се как впрягаме близките си в нашия съобразен с ПР начин на живот и така поболяваме и тях. Всеки ден чакам майка ми да се прибере от работа, за да й кажа с кого съм си писала и какво съм прочела, а тя като на дете ми отговаря с приповдигнат тон: "Така ли, майче? Браво!" Тези думи мислех, че аз ще изричам на моето си дете, а не че сама ще се превърна в такова. Разбирате ли, просто не понасям тази зависимост, а сама си я правя. Всеки ден мисля колко прекрасни неща мога да правя, ако не ме беше страх. Никога не съм се замисляла на колко много места може да отиде човек! МНОГО са! МНОГО!!! Искам да отида на всяко от тях, обаче защо, защо съм такъв инат, ЗАЩО?
Активен

naivnata83
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #206 -: Април 07, 2010, 07:40:42 »

Здравей Радостина как си?Аз с всеки изминал ден се настройвам положително и започвам да се справям!При теб как са нещата? Huh?
Активен
Радостина М
Full Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #207 -: Април 07, 2010, 08:07:44 »

scorpi, хубаво е, че майка ти те подкрепя и си имаш зона на сигурност. но защо не пробваш ти да подкрепиш някой, излизай от тази зона? примерно да си поиграеш с някое дете. като знаеш, че трябва да се стегнеш и да се грижиш за него, ще се вземеш в ръце и ще разшириш зоната си на комфорт. ти го можеш! просто не си се мобилизирала.

а инатът е силата ти с обратен знак. да се бориш с него е като да се бориш със себе си, говорили сме. няма да го победиш. приеми го и той сам ще отстъпи Wink колкото повече се бориш с нещо и се осъждаш, че го правиш, толкова повече то се засилва.
Активен

Радостина М
Full Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #208 -: Април 07, 2010, 08:13:35 »

привет, naivnata83, благодаря, много съм добре Smiley  Kiss когато се събудя, първото нещо, което правя е да отделя един час само за себе си. правя малко гимнастика за раздвижване на всички стави. пия чаша гореща вода, за да излязат натрупаните през нощта токсини от тялото ми. след половин час - един фреш. междувременно си чета на глас няколко утвърждения, върху които работя (примерно - Аз се освобождавам от чувството за вина). изричам няколко благодарствени думи за всичко, което имам и ценя, но и за ситуациите, които не са ми много приятни, но знам, че ме учат все на нещо. казвам си, че се обичам и че съм прекрасна. медитирам 10 минутки. и съм ШЕСТ! стартирам деня си с усмивка. този първи час от деня само за мен и моето добро настроение е стабилна основа за спокоен ден и правилно взети решения.

Активен

naivnata83
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #209 -: Април 07, 2010, 08:29:34 »

Супер много се радвам за теб!И аз смело мога да се похваля,че вече съм доста по-добре.Старая се и аз от сутринта да започвам така деня си и да се приддържам към нормалния си начин на живот. ;)Дори скоро се записах на актьорско майсторство и се надявам и това да ми донесе положителни емоции.В петък за първи път ще ходя там.
Активен
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 70
  Изпечатай  

Отиди на:  

Реклами

* EU Directive

* Сподели във Facebook
Споделете

* ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО 2017

* Следвайте ни във Фейсбук

* МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА
    hyperlink МАГНИТНИТЕ БУРИ СЕГА
МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА

* ХОРОСКОПИ 2017
    hyperlink
ХОРОСКОПИ НА ВСИЧКИ ЗОДИИ ЗА 2017

* КОГА ЛЕКАРЯТ ЩЕ ВИ ПОСТАВИ ДИАГНОЗА "ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО"?

* ЗАЩО ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА НЯМА ДА ПОЛУЧИТЕ ИНФАРКТ?

* КАК ДА РАЗБЕРА КАКВА Е ПРИЧИНАТА ЗА ПАНИЧЕСКОТО МИ РАЗСТРОЙСТВО?

ЛАБИРИНТИТЪТ Е ВИНОВНИК ЗА ПАНИЧЕСКОТО РАЗСТРОЙСТВО

КАКВО Е СОЦИАЛНА ФОБИЯ?

* ХИПОГЛИКЕМИЯ ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА