evropea.com - форум за паническо разстройство
Май 25, 2024, 11:59:10 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

Картички за Нова година

Начало   Forum   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
* Посетители
Dot Online Guests : 2
Dot Online Users : 0
Dot Hidden Users : 0
Dot Total Users : 2

Рекламите

* НОВИНИ ЗА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КАК РОДИТЕЛИТЕ ДА ПРЕДПАЗЯТ ДЕЦАТА СИ ОТ РАЗВИТИЕТО НА СТРАХОВЕ
//-->

* АРТТЕРАПИЯ НА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КОИ ХОРА СА ПРЕДРАЗПОЛОЖЕНИ КЪМ ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

Спонсорирана връзка

Реклама

* Последно  мнение от форума
xx Wanted to apprehend what your conception is on this point
[Паническо разстройство]
Vjiupstom
Май 16, 2024, 11:11:57

Спонсорирани връзки

Страници: 1 ... 47 48 [49] 50 51 ... 70
  Изпечатай  
Автор Тема: ИЗЛЕКУВАХ СЕ ОТ ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО  (Прочетена 287505 пъти)
v3na7a
Newbie
*

Рейтинг: 0
Неактивен Неактивен

Публикации: 5

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #720 -: Март 07, 2011, 12:51:24 »

.
« Последна редакция: Ноември 19, 2011, 10:00:58 от v3na7a » Активен

What doesnt kill you makes you stronger
Ari
Sr. Member

Рейтинг: 1
Неактивен Неактивен

Публикации: 265

Профил
« Отговор #721 -: Март 07, 2011, 07:22:48 »

Здравей, v3na7a! Разбирам объркването, което изпитваш, познати са ми усещанията и страданията ти. Само едно бих те посъветвала и бих ти казала- състоянието е пердолимо, но се опитвай да излизаш навън. Колкото и да те е страх прави крачки навън, не се застоявай вкъщи. Почнеш ли да излизаш навън ,ще разбереш ,че всичко става по-лесно и по-лесно ще предоляваш симптомите. Стискам ти палци Lips Sealed
Активен
v3na7a
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #722 -: Март 08, 2011, 02:50:36 »

.
« Последна редакция: Ноември 19, 2011, 10:00:48 от v3na7a » Активен

v3na7a
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #723 -: Март 08, 2011, 03:03:01 »

.
« Последна редакция: Ноември 19, 2011, 10:00:39 от v3na7a » Активен

Ari
Sr. Member

Рейтинг: 1
Неактивен Неактивен

Публикации: 265

Профил
« Отговор #724 -: Март 09, 2011, 10:42:24 »

v3na7a, точно това имам предвид,навън възможностите за разсейване са по-големи. Навън има различни стимули и колкото по-дълго време си навън толкова по-вече разсейващи занимания би имал. Затова и с повод и без повод се стреми да излизаш, така ще ти намалеят и въпросите как да се справиш с това състояние.
Активен
Student_21
Full Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 199

Профил Ел. поща
« Отговор #725 -: Март 09, 2011, 03:20:50 »

Не съм привърженик на "разсейването" за което говорите защото човек не може денонощно и постоянно да бяга от мислите си и от себе си. Така ги капсулира още но-дълбоко в несъзнаваното и след време те ескалират с още по-голяма сила.
Активен
v3na7a
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #726 -: Март 09, 2011, 06:33:41 »

.
« Последна редакция: Ноември 19, 2011, 10:00:29 от v3na7a » Активен

ma
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 7

Профил Ел. поща
« Отговор #727 -: Март 10, 2011, 03:54:29 »

Здравейте на всички според мен едва ли има човек който се е излекувал напълно от ПР.За един момент си мислиш че всичко е отминало и изведнъж при най-малкия стрес или преживяване всичко се връща отново.Казвам го от личен опит вече 3-ти път съм с такава диагноза за последните 15 години и точно когато си мисля че всичко е наред се случва нещо и ПР се поява отново.Психиатъра ми каза че било като хроничните заболявания,никак не ми се иска да е така но уви при мен това се потвърждава.Искренно се надявам някой ден да се преборя окончателно с това и го пожелавам на всички Smiley
Активен
t.todorov
Hero Member

Рейтинг: 25
Неактивен Неактивен

Публикации: 2258

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #728 -: Март 10, 2011, 04:19:41 »

Само че има съществена разлика от това да си мислите, че сте се излекували и да сте се излекували по принцип. То лечението става само с вашата активност и то по посока не да се елиминира симптома, а да се вникне в него, да се потърси неговият смисъл и значение. След това да се пристъпи към житейска промяна и едва тогава може да се каже, че човек е успял да направи необходимите промени, които симптома само му подсказва, че трябва да направи. Пиенето на лекарства, опитите за преборване, отплесване, не-мислене за симптома, само отдалечават от необходимата житейска промяна, която чука на вратата, така че е естествено симптома да се завръща и да я изисква.
Активен

http://ttodorov.alle.bg
кикирики
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 14

Профил Ел. поща
« Отговор #729 -: Април 24, 2011, 07:47:05 »

Здравейте на всички от този прекрасен форум!Най-накрая и аз се престраших да пиша тук;защото имам нужда от подкрепата и помощта Ви!Особено ще съм щастлива ако Радостина М се свърже с мен;както и scorpi;DG;delicaci.Получих ПА в едно заведение-прилоша ми;почти припаднах и от тогава-ужас!Не мога да отида в заведение;да карам нощните си смени;да оставам сама от страх да не припадна....и т.н.Изчетох всичко написано по темата и взех да правя доста неща-ставам рано;йога упражнения за начинаещи;гореща чаша вода на гладно;утвърждение пред огледалото-аз съм супер!чувствам се пресрасно светът е прекрасен!Медитация правя-но не знам дали много правилно но поне се опитвам.И да-имах подобрение една цяла седмица се чувствах отлично;и реших че съм на правилна посока.Но.....прочетох някъде колко хубава била една книга "Деня в който Вероника реши да се самоубие" или нещо подобно и се почна една....нанова ПА но този път от страх да не се нараня себе си или детето!Да не полудея;да не ме вкарат в лудница....и така моля за съвет!И подкрепа също!Медицински работник съм и се притеснявам да отида при психиатър-вс. ще разберат!А и ще изпишат лекарства-против съм!Благодаря Ви за вниманиета приятели!
Активен
skorpi
Hero Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 1629

Профил
« Отговор #730 -: Април 25, 2011, 09:02:06 »

Цитат
Особено ще съм щастлива ако Радостина М се свърже с мен;както и scorpi;DG;delicaci.

Ето ме Smiley
Хубаво си почнала. Всеки сам намира пътя си. Аз лично не обичам друг да ми го посочва, щото и да го направи, аз му показвам един от пръстите на ръката си Grin Cheesy и пак се правя моето... Страховете, за които говориш, са всъщност едни натрапливи мисли, които с нещата, които правиш, би трябвало да изчезнат, ако си достатъчно упорита. ПР си иска ежедневна работа по себе си и то няма кой друг да я свърши. Останалото е замазване на положението и въртележка. Успех!
Активен

Животът не е чакане бурята да отмине, той е да се научиш да танцуваш под дъжда!
кикирики
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #731 -: Април 26, 2011, 11:33:36 »

Благодоря за бързото отзоваване;scorpi!Да;продължавам да правя всичко;нищо че се чувствам смазана от тези натарапливи мисли.Правя и ТЕС-техника за емоционална свобода-мисля че доста ми помага;но се иска постоянство.А аз го имам и ще се преборя със всякакви средства;каквото и да ми коства-както казва Радостина М-ще умра от страх;за да се преродя отново!
Активен
delicacy
Sr. Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 454

Профил
« Отговор #732 -: Април 27, 2011, 11:14:22 »

кикирики, добра  програма си си подбрала.  Човек, когато е последователен, дори и да има дни на неуспехи, те бързо се преодоляват. Важни са постоянните тренировки и излагането на места, където човек се страхува най-вече. Стискам ти палци Kiss
Активен
skorpi
Hero Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 1629

Профил
« Отговор #733 -: Април 27, 2011, 01:07:48 »

Бих добавила и още нещо, което е добре да се има предвид - нормалното темпо е 2 крачки напред, една назад, т. е. когато се появят спадове, прилошавания и провалени разходки, това не означава, че не вървим в правилната посока, просто го приемаш за нормално и продължаваш с опитите. Казвам го, защото аз особено в началото много се плашех от тези провали и си мислех, че започвам отначало, те ме отказваха и спираха, сега се опитвам да ги приемам като част от справянето, никак не е лесно, но си струва да продължаваш да се опитваш... Колкото до самата агорафобия, за мен справянето с нея не е в излизането навън и сблъсъка с плашещите ситуации, а в изчезването на страха от тях. Защото аз и сега мога да ида където поискам, но не мога без да ми е зле и да се измъча. Така че за мен това не е справяне в истинския смисъл. Просто е първата крачка. Иначе за мен излекуването настъпва тогава, когато забравим за ПР и страховете, които го съпътстват.
Активен

Животът не е чакане бурята да отмине, той е да се научиш да танцуваш под дъжда!
кикирики
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #734 -: Април 27, 2011, 10:13:15 »

Много благодаря ;че и delicaci се включи да ме успокои малко!Аз като че ли вече мога да ходя навсякъде-разхождам се без проблем;но остана ли сама с мислите си в къщи примерно....до сега беше страх да остана сама че да не ми прилошее;а сега от тази книга на Паулу Куелю "Вероника решава да умре"-страх да не полудея;да не се нараня мен или детето.Дали наистина може да се полудее...ще видим.Господ да пази!Много ми допадате момичета;Благодаря Ви!
Активен
Страници: 1 ... 47 48 [49] 50 51 ... 70
  Изпечатай  

Отиди на:  

Реклами

* EU Directive

* Сподели във Facebook
Споделете

* ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО 2017

* Следвайте ни във Фейсбук

* МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА
    hyperlink МАГНИТНИТЕ БУРИ СЕГА
МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА

* ХОРОСКОПИ 2017
    hyperlink
ХОРОСКОПИ НА ВСИЧКИ ЗОДИИ ЗА 2017

* КОГА ЛЕКАРЯТ ЩЕ ВИ ПОСТАВИ ДИАГНОЗА "ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО"?

* ЗАЩО ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА НЯМА ДА ПОЛУЧИТЕ ИНФАРКТ?

* КАК ДА РАЗБЕРА КАКВА Е ПРИЧИНАТА ЗА ПАНИЧЕСКОТО МИ РАЗСТРОЙСТВО?

ЛАБИРИНТИТЪТ Е ВИНОВНИК ЗА ПАНИЧЕСКОТО РАЗСТРОЙСТВО

КАКВО Е СОЦИАЛНА ФОБИЯ?

* ХИПОГЛИКЕМИЯ ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА