evropea.com - форум за паническо разстройство
Август 16, 2022, 12:46:16 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

Картички за Нова година

Начало   Forum   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
* Посетители
Dot Online Guests : 2
Dot Online Users : 0
Dot Hidden Users : 0
Dot Total Users : 2

Рекламите

* НОВИНИ ЗА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КАК РОДИТЕЛИТЕ ДА ПРЕДПАЗЯТ ДЕЦАТА СИ ОТ РАЗВИТИЕТО НА СТРАХОВЕ
//-->

* АРТТЕРАПИЯ НА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КОИ ХОРА СА ПРЕДРАЗПОЛОЖЕНИ КЪМ ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

Спонсорирана връзка

Реклама

* Последно  мнение от форума
xx Re:Умора в слънчевия сплит
[Паническо разстройство]
Ari
Февруари 23, 2021, 06:26:18

Спонсорирани връзки

Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: Кажете мнение за моето заболяване, не съм сигурна какво е....  (Прочетена 2555 пъти)
si_mona
Newbie
*

Рейтинг: 0
Неактивен Неактивен

Публикации: 5

Профил
« -: Януари 16, 2010, 01:53:46 »

От 3 години имам изтръпване по цялото тяло, постоянно ми настръхва кожата навсякъде , постоянно чувство за студ или горещина , все едно гори по мене, изтръпването го усещам и в червата и стомаха, също и устата, имам парене в устата, треперя, сърцебине, обикновено съм с леко ускорен пулс, което е постоянно, дори се подувам-краката, лицето понякога, корема ме боли. В последно време започнаха да ме болят силно краката-изтръпва и боли много и се подуват после. Като съм много зле цялата треперя. И всичките тези тръпки и изтръпване усещам как вървят по мен , все едно извират от мен, и от стомаха нагоре, ушите ми бучат. Какво е това Huh?? Никой лекар до сега не ми е помогнал, пия ривотрил от година и половина, но не ми помага изобщо за тръпненето, само ако треперя много тогава.Не усещам нито тревожност нито депресия а само тези физически симтоми , които са ужасни .Не мога да излизам навън , защото постоянно съм много зле, като ходя се разтрепервам още повече и получавам сърцебиене и ме задушава.Не зная какво да правя , нито към кого да се обърна за помощ. Ако някой може да ми препоръча лекар невролог-вегетолог , който се занимава с подобни заболявания... или ако някой е имал подобни симптоми и се е справил с тях да ми пише. Или ако някой изобщо е запознат с подобно заболяване.... Благодаря ви.
Активен
Mina
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #1 -: Януари 16, 2010, 03:00:15 »

Здравей, si_mona! потърси помощ от доц д-р Борислав Герасимов, който е неврологичната клиника на университетската болница "Св. Анна" в София. Той се занимава с ъс заболявания на периферната нервна система, дистонии, болки в кръстта, множествена склероза и т.н. Добър невролог е.Желая ти успех!
Активен
si_mona
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #2 -: Януари 16, 2010, 09:07:56 »

Здравейте Mina и благодаря , че сте ми писали. Можете ли да ми дадете координати на този лекар, не знам в този форум дали може на лични тъй като днес се регистрирах , ако не може на е-мейла ми , мисле че го пише като кликнеш на ника.
А вие лекували ли сте се при него, сигурна ли сте че може да ми помогне... ако е възможно да ми дадете и телефон, в случай че имате такъв разбира се. Много ви благодаря че се отзовахте.
Активен
si_mona
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #3 -: Януари 16, 2010, 09:25:47 »

Четох в интернет за този доцент , но има много лоши отзиви за него.. не знам защо е така.
Активен
Mina
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #4 -: Януари 17, 2010, 01:47:37 »

Лоши отзиви от пациенти ли?
Активен
ani4ka1111
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 14

Профил Ел. поща
« Отговор #5 -: Януари 18, 2010, 02:05:15 »

да именно от пациенти.
Активен
toni_d
Full Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 197

Профил Ел. поща
« Отговор #6 -: Януари 19, 2010, 11:51:12 »

От 3 години имам изтръпване по цялото тяло, постоянно ми настръхва кожата навсякъде , постоянно чувство за студ или горещина , все едно гори по мене, изтръпването го усещам и в червата и стомаха, също и устата, имам парене в устата, треперя, сърцебине, обикновено съм с леко ускорен пулс, което е постоянно, дори се подувам-краката, лицето понякога, корема ме боли. В последно време започнаха да ме болят силно краката-изтръпва и боли много и се подуват после. Като съм много зле цялата треперя. И всичките тези тръпки и изтръпване усещам как вървят по мен , все едно извират от мен, и от стомаха нагоре, ушите ми бучат. Какво е това Huh?? Никой лекар до сега не ми е помогнал, пия ривотрил от година и половина, но не ми помага изобщо за тръпненето, само ако треперя много тогава.Не усещам нито тревожност нито депресия а само тези физически симтоми , които са ужасни .Не мога да излизам навън , защото постоянно съм много зле, като ходя се разтрепервам още повече и получавам сърцебиене и ме задушава.Не зная какво да правя , нито към кого да се обърна за помощ. Ако някой може да ми препоръча лекар невролог-вегетолог , който се занимава с подобни заболявания... или ако някой е имал подобни симптоми и се е справил с тях да ми пише. Или ако някой изобщо е запознат с подобно заболяване.... Благодаря ви.

много си чусвтсвителна и тялото ти реагира веднага на всеки страх, силно притеснение и напрежение, всичко идва от нервите, трябва да се успокояваш да отвличаш вниманието си и да не мислиш много само за един проблем, понякога някои проблеми се решават от самосебе си.

на теб ти няма нищо, ти си здрава, повтаряй си о постоянно, НА МЕН МИ НЯМА НИщО, всичко е от притеснение и нерви
Активен
dolcetopolina
Sr. Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 386

Профил
« Отговор #7 -: Януари 19, 2010, 12:07:41 »

Аз ги имам тези неща и една болка в ляво на сърцето.
Помогнах си като не ги мисля или просто не им обръщам внимание. Намери си занимание да ти отвличане на внимание. Работа или хоби...на мен това ми помага. Приказването с хора също ми помага...тук форума или приятели. Всичко е от нас...
Активен
toni_d
Full Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 197

Профил Ел. поща
« Отговор #8 -: Януари 19, 2010, 12:39:39 »

болки всеки има, нали сме живи същества, просто вие всичко си преписвате на болестта, аз понякога се притеснявам вечер и ме заболи мускулите и в областа на сърцето, но си викам това са бълни глупости защото ми правиха пълни изследвания свързано с работата ми и си знам че сърцето ми е на 6 и просто го игнорирах, и всичко мина,

всичко ви е в съзнанието, а не реално, нормално е да се притесниш и да се изпотиш да те заболи тук там човек си а не труп. не свързайте всичко с състоянието си. просто го игнорирайте, ако сте виждали как някой от напрежение започне да се изпотява че се поти и река тече от него, всеки е човек колкото и да се прави на свръх човек
Активен
si_mona
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #9 -: Януари 21, 2010, 05:55:07 »

Благодаря за мненията ви но не  е от нерви.
Активен
descata
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 1

Профил
« Отговор #10 -: Януари 22, 2010, 07:34:30 »

Здравейте,простете че се намесвам в чужда тема,но сметнах че мога да попитам-случайно открих сайта и имам нужда от вашата помощ.Имам майка с подобни симптоми от 10г.-така и не стана ясно какво е всъщност заболяването.
Получава кризи или нещо там, което я кара да и изтръпва кракът и и в последствие се извърта тялото и от някаква сила като че ли нещо я бута.Бяхме скоро на ЕЕГ и има написана диагноза без обяснение.При нужда мога да я напиша за да ми обясните какво е всъщност заболяването.Да отбележа че приема Карбамазепин и Ривотрил отскоро е Ривотрил-а.Четох доста обаче се обърквам ,ако някой е по-вещ и от малкото инфо което написах може да ми каже за какво заболяване става дума,нека го направи моля ви.Благодаря предварително
Активен
ani4ka1111
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 14

Профил Ел. поща
« Отговор #11 -: Януари 23, 2010, 01:45:38 »

http://www.puls.bg/forum/viewtopic.php?f=39&t=6531 прочетете това може на майка ви да е подобно.
Активен
Страници: [1]
  Изпечатай  

Отиди на:  

Реклами

* EU Directive

* Сподели във Facebook
Споделете

* ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО 2017

* Следвайте ни във Фейсбук

* МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА
    hyperlink МАГНИТНИТЕ БУРИ СЕГА
МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА

* ХОРОСКОПИ 2017
    hyperlink
ХОРОСКОПИ НА ВСИЧКИ ЗОДИИ ЗА 2017

* КОГА ЛЕКАРЯТ ЩЕ ВИ ПОСТАВИ ДИАГНОЗА "ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО"?

* ЗАЩО ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА НЯМА ДА ПОЛУЧИТЕ ИНФАРКТ?

* КАК ДА РАЗБЕРА КАКВА Е ПРИЧИНАТА ЗА ПАНИЧЕСКОТО МИ РАЗСТРОЙСТВО?

ЛАБИРИНТИТЪТ Е ВИНОВНИК ЗА ПАНИЧЕСКОТО РАЗСТРОЙСТВО

КАКВО Е СОЦИАЛНА ФОБИЯ?

* ХИПОГЛИКЕМИЯ ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА