evropea.com - форум за паническо разстройство
Юни 25, 2022, 02:56:24 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

Картички за Нова година

Начало   Forum   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
* Посетители
Dot Online Guests : 2
Dot Online Users : 0
Dot Hidden Users : 0
Dot Total Users : 2

Рекламите

* НОВИНИ ЗА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КАК РОДИТЕЛИТЕ ДА ПРЕДПАЗЯТ ДЕЦАТА СИ ОТ РАЗВИТИЕТО НА СТРАХОВЕ
//-->

* АРТТЕРАПИЯ НА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КОИ ХОРА СА ПРЕДРАЗПОЛОЖЕНИ КЪМ ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

Спонсорирана връзка

Реклама

* Последно  мнение от форума
xx Re:Умора в слънчевия сплит
[Паническо разстройство]
Ari
Февруари 23, 2021, 06:26:18

Спонсорирани връзки

Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 65
  Изпечатай  
Автор Тема: КАК СЕ ЧУВСТВАТЕ ДНЕС 2?  (Прочетена 179832 пъти)
fata_morgana
Newbie
*

Рейтинг: 0
Неактивен Неактивен

Публикации: 23

Профил
« Отговор #390 -: Май 03, 2010, 03:59:11 »

didi,

това усещане се нарича "дереализация". Често срещано е при ПР.
Активен
didi
Full Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 144

Профил
« Отговор #391 -: Май 03, 2010, 04:15:55 »

Благодаря за бързия отзив fata_morgana.Много гадно усещане,днес още немога да се съвзема.Само за това мисля и ми се свива сърцето.Дано не ми се случва никога вече,защото Roll Eyes,направо отвратително нещо.
Активен
b64
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 12

Профил
« Отговор #392 -: Май 03, 2010, 07:39:28 »

Здравейте,през изминалите дни не се включвах защото се чувствах добре и гледах да оттисна малко работа.Наистина миналата седмица трябва да се отбележи с това че беше чудесна за мен в здравен аспект.Днес обаче към 18 часа усетих отново "вълната"оная неприятна тръпка последвана от замайване на главата и стягане в гърдите.В интерес на истината през уикенда имах малко "силови изпълнения",доста пътуване и едно тъжно събитие свързано с гергьовден което винаги е натоварвало психиката ми.По принцип съм милостив човек,но понякога се налага да приемем неизбежните неща.Направило ми е  впечатление че тъй наречените кризи които ме спохождат, имат най силна проява около 4-то число на месеца,не че на по късен етап не съм имал от тези прояви но просто така ми се е набило в главата.Освен това ми се струва че промяната на времето също ми влияе и то доста.Друго което трябва да споделя че винаги преди да получа атака настроението ми е почти нула.Хубаво е обаче, че преди настроението ми беше почти винаги все такова, а сега само преди тези кризи.Доста време да не кажа години не бях изпитвал какво е хубавото настроение.Извинявам се че пиша само относно моето състояние но все пак съм нов и не мога да давам съвети, а за сега само да търся такива.
Активен
Ari
Sr. Member

Рейтинг: 1
Неактивен Неактивен

Публикации: 265

Профил
« Отговор #393 -: Май 03, 2010, 10:17:01 »

b64, всичко което описваш съм го преживяла, и за лошото настроение преди кризи и в цикличността на атаките и промяната на времето и засилване на тревожността. Лекарите го отдават на нивата на хормони в тялото, които се променят, и депресията, която отключва атаките. Когато имаш лошо настроение е един от показателите за наличие на деперсията. На мен ми помагат лекарствата в тези случаи и споделянето с приятели.
Активен
b64
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 12

Профил
« Отговор #394 -: Май 05, 2010, 02:40:53 »

Честно казано, споделянето много добре ми се отразява.Забелязл съм че напоследък имам голямо желание да споделям и да търся причините за състоянието си водейки разговор със събеседник.Не знам на отсрещния човек(това най често е жена ми)до колко му(и) е приятно но на мен ми е доста приятно да го правяи чувствам облекчение от това.Относно лекарствата за сега разчитам на едни бетаблокери за сърцето и кръвното като едното вече не го пия два дена и от време на време разчитам на половинка лексотан но това е да кажем веднъж на 10-ина дена.Опитвам се да заменям медикаментите с много разходки сред природата.Абсолютно сигурно е че ако не помагат то със сигурност не вредят.Но според мен не би се появил човек който да отрече ползата от общуването с природата,особено сега когато са едни от най красивите периоди от годината.Истината е обаче че трябва да се заредим с търпение и да не губим присъствие на духа.Лекарствата са ценен помощник, но според мен те не бива да бъдат постоянен спътник в живота ни.
Активен
mecanka
Jr. Member
**

Неактивен Неактивен

Публикации: 60

Профил
« Отговор #395 -: Май 16, 2010, 07:54:36 »

здравейте.
 Доста време не съм писала, защото може да се каже че бях добре. Но от вчера съм с постоянно ПА.
С ПР съм от декември 2009, и 3 месеца обикаляне по невролози, психиатри и кардиолози, най-накрая почти разбраха какво ми е.
Правих скенер на глава, нищо.Ренген на шия - шипове. Консулт с отоневрлог заради световъртежа, опа нарушение на вестибуларния апарат. Консулт с психиатър, изписа ми депакин, от който съм много доволна. 2 месеца и половина не съм имала ПА.
Консулт с кардиолози 5 на брой, нищо, всеки ти казва, нищо ти няма. Да ама не. Бодежи, стягане, сърцебиене, прескачане. Всичко си е налице. Вчера, след поредния консулт при кардиолог, все пак видяха че има някакво изменение съмненеие за исхемична болест и в сряда влизам в болница за ТОТАЛНО изследване на сърцето.

Ха сега мили мои ми кажете, как да се оправя?
До сряда докато ме изследват ще откача, ама наистина.
Хайде с другите работи ще се оправя, пия си хапчетата, ма ако наистина имам нещо на сърцето, край. ПА-то няма никога да си отиде от мен.

Но ако ми кажат че наистина нищо ми няма и мсичко е нерви и притеснения, такава майна ще му хвръля на тая гяд ПР, че само ще си отиде без да го гоня.  Grin

Е това е за сега. Хайде мили мои, спокойна вечер.
Активен
Mari
Sr. Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 464

" Усмихвай се.Това е безплатна терапия.

Профил
« Отговор #396 -: Май 16, 2010, 09:21:12 »

Mecanka,бъди сигурна,че нищо ти няма на сърцето!Сега имаш П атаки,защото си притеснена.Спокойно,не се паникьосвай.Изчакай да минат изследванията.
Активен
dolcetopolina
Sr. Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 386

Профил
« Отговор #397 -: Май 17, 2010, 10:46:40 »

Спокойно мадам, нищо ти няма...аз съм този човек от форума, който откача от сърцето...болки, стягане, прескачане, сърцебиене. Така съм от 15 години, всичко е нерви и стягане, успокой се.
Дори сега съм с болки в сърцето, но майната им Tongue Kiss
Активен
Ari
Sr. Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #398 -: Май 17, 2010, 11:45:18 »

dolcetopolina, здравей! Не каза нищо за пътуването със самолета? Как мина?
А що се отнася до симптомите, за които говорите, нормално е да се засилват при тази смяна на времето, което наблюдаваме в последно време. Пролетта е сезонът на паническите атаки, а есента на депресиите, това го четох някъде тези дни. Знайте, че природата ни влияе, особено на по-чувствителните хора като нас и не бива единствено да се търси причината в това че сме слабоволеви или нещо от този род.
Активен
dolcetopolina
Sr. Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 386

Профил
« Отговор #399 -: Май 17, 2010, 01:52:45 »

И двата полета минаха супер, дори не очаквах това от себе си. Толкова спокойна и уверена никога не съм била...много съм горда.
Да, и аз така си мисля, че сега просто е сезона на промените във времето и ние усещаме това.
Активен
mecanka
Jr. Member
**

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #400 -: Май 17, 2010, 06:03:33 »

Здравейтеее, ето ме пак!
Сега де си призная нещо което направих днес, много е гадно, ама .....    Roll Eyes
Та, цял ден ме боли сърцичето, знам си аз че е от притеснение и ПР, но реших да се обадя на бърза помощ, и малко симулирах в оплакванията, за да видя какво ще ми кажат. Дойдоха двама. Нищо ми няма, но им казах, че вдругиден ме приемат и те поискаха да видят всички изследвания, и естествено поредното отрицателно мненеие за болест в сърчицето ми.
Много съм гадна нали? Ма, трябваше за да се успокоя, че до сряда ще откача.  Embarrassed
И сега ме боли, но пък не ме страх.
Ох, ох, ох, луда работааааа.
Grin
« Последна редакция: Май 17, 2010, 06:09:18 от mecanka » Активен
didi
Full Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 144

Профил
« Отговор #401 -: Май 17, 2010, 08:38:53 »

Grin  Grin mekanka,признавам те -много си щура Grin  Grin.аааа   немога ще имам мускулна треска на корема от смях.Но поне си се успокоила малко.Колкото до ПА и бодежите-според мен е от времето! >:(По сто пъти на ден се сменя-вали,пече,духа и пак вали и ....откачена история,на това атмосверно налягане свят му се завива-камо ли на нас ;DНе си вкарвай бели мишки в главата,всичко със сърцето ти е наред.Когато излезеш от болницата ще чакам да видя майните на ПР  Grin  Grin.
Успех!На всички лека и спокойна нощ Kiss
Активен
eli
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 10

Профил Ел. поща
« Отговор #402 -: Май 18, 2010, 01:07:53 »

Zdr.Ot okolo mesec kravnoto mi postoqnno igrae.Po princip sam s nisko kravno,a sega ili nisko,ili sabiram granicite,ili 130/90.I postoqnna zamaenost.Na nqkoi slu4valo li mu i se.I dali se dalji na PR?                                                        PS:Uto4nqvam,4e ne piq nikakvi hap4eta.
Активен
Ari
Sr. Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #403 -: Май 18, 2010, 03:20:34 »

Ели, не се притеснявай кръвното играе защото е свързано с вегетативната нервна система , а тя е много податлива на промените във времето. като се стабилизира времето и кръвното ще си дойде на мястото.
Понякога виенето на свят е свързано с ПР и кръвното не влияе особено.
Активен
mecanka
Jr. Member
**

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #404 -: Май 18, 2010, 05:51:55 »

Здравейте,
и аз да се намеся за кръвното.
Моето е "бетон" 120/80, с ПА, без ПА, нервирана, спокойна, все си е така, но аз също съм със световъртеж /два вида/. Единия е от проблема ми с вестибуларния апарат, но другия вид е когато се паникьосам.
Така, че препоръчвам ако получаваш световъртеж без паника отиди и на отоневролог.

Активен
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 65
  Изпечатай  

Отиди на:  

Реклами

* EU Directive

* Сподели във Facebook
Споделете

* ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО 2017

* Следвайте ни във Фейсбук

* МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА
    hyperlink МАГНИТНИТЕ БУРИ СЕГА
МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА

* ХОРОСКОПИ 2017
    hyperlink
ХОРОСКОПИ НА ВСИЧКИ ЗОДИИ ЗА 2017

* КОГА ЛЕКАРЯТ ЩЕ ВИ ПОСТАВИ ДИАГНОЗА "ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО"?

* ЗАЩО ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА НЯМА ДА ПОЛУЧИТЕ ИНФАРКТ?

* КАК ДА РАЗБЕРА КАКВА Е ПРИЧИНАТА ЗА ПАНИЧЕСКОТО МИ РАЗСТРОЙСТВО?

ЛАБИРИНТИТЪТ Е ВИНОВНИК ЗА ПАНИЧЕСКОТО РАЗСТРОЙСТВО

КАКВО Е СОЦИАЛНА ФОБИЯ?

* ХИПОГЛИКЕМИЯ ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА