evropea.com - форум за паническо разстройство
Май 20, 2024, 01:12:29 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

Картички за Нова година

Начало   Forum   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
* Посетители
Dot Online Guests : 2
Dot Online Users : 0
Dot Hidden Users : 0
Dot Total Users : 2

Рекламите

* НОВИНИ ЗА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КАК РОДИТЕЛИТЕ ДА ПРЕДПАЗЯТ ДЕЦАТА СИ ОТ РАЗВИТИЕТО НА СТРАХОВЕ
//-->

* АРТТЕРАПИЯ НА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КОИ ХОРА СА ПРЕДРАЗПОЛОЖЕНИ КЪМ ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

Спонсорирана връзка

Реклама

* Последно  мнение от форума
xx Wanted to apprehend what your conception is on this point
[Паническо разстройство]
Vjiupstom
Май 16, 2024, 11:11:57

Спонсорирани връзки

Страници: 1 ... 46 47 [48] 49 50 ... 65
  Изпечатай  
Автор Тема: КАК СЕ ЧУВСТВАТЕ ДНЕС 2?  (Прочетена 188159 пъти)
lora
Гост
« Отговор #705 -: Септември 14, 2010, 06:57:36 »

Здравей,Скорпи!
Чела съм постовете ти и според мен ти си умна,творческа личност и знаеш възможностите си .Проблемът ти в момента ,според мен ,не е страха,че ще загубиш работата си или дадена позиция там,а срама.Страхът ти е породен от вероятността да разочароваш себе си и да се изложиш пред колеги,близки и от там идва срама,да си признаем,че не сме толкова "съвършени",колкото ни се иска или си мислим,че сме.
« Последна редакция: Септември 14, 2010, 07:04:57 от lora » Активен
vesi2003
Sr. Member

Рейтинг: 0
Неактивен Неактивен

Публикации: 313

Профил
« Отговор #706 -: Септември 14, 2010, 09:41:18 »

Скорпи,изчакай и ви ж положението дали ще се оправи и реши дали да стоиш там.Ние хората с ПР. сме много чувствителни и изжвяваме нещата много,и аз съм така.Ако след време нищо не се промени,просто не си трови нервите.Нито ще ти вземат ръцете,нито акъла,ще продължиш нещо друго.Отстрани е много лесно да се дават съвети,но изчакай и прецени сама.
Активен
skorpi
Hero Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 1629

Профил
« Отговор #707 -: Септември 14, 2010, 11:00:56 »

Момичета и момчета, аз нямам избор, освен да работя и си искам точно тази работа, тя е всичко, за което някога съм мечтала и я получих с много труд и сериозен конкурс, с годините се доказах в нея. Проблемът е, че за разлика от преди, вече нервите ми са доста по-слаби и трудно издържам. Беше лесно да се сгуша до любимия човек и да забравя поне до следващия ден, но сега не е така. Чувствам се отхвърлена във всяко едно отношение. И още нещо: предадена. Просто защото вярвах в добротата на хората, имах друга представа за тях, но те ми показаха и тъмната си страна. Не е трудно да ме наранят. Толкова съм свикнала,че вече понасям всичко. Животът ми беше тръгнал да се пооправя, видях светлината в тунела. Сега малко се отдалечих. Натрупаха се някои неща. Постепенно се примирих с положението си. Мислех, че си знам цената. Не знам защо допускам така силно да ми влияят хората, все едно всичко ми зависи от тях... Външно не ми личи. Те затова продължават. Защото нямат абсолютно никаква идея, че са ме засегнали. Отвън съм ледена, отвътре изгарям. Не е нарочно. Искам само спокойствие. Нищо друго.
Благодаря ви, че поне вие вярвате в мен. И искам да ви кажа, че въпреки всичко, аз давам максимума от себе си, независимо от обстоятелствата и надраснах собствените си възможности. За мен е важно да продължа на натоварения ритъм, под светлините на прожекторите (ама буквално, поради естеството на работата ми), защото в нормалното ми състояние мн ми харесва. То и сега си ми харесва, само фобията разваля кефа. Това е всекидневна тренировка. Не искам да се отказвам само защото е трудно  Wink
« Последна редакция: Септември 14, 2010, 11:17:16 от skorpi » Активен

Животът не е чакане бурята да отмине, той е да се научиш да танцуваш под дъжда!
delicacy
Sr. Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 454

Профил
« Отговор #708 -: Септември 15, 2010, 11:54:57 »

Скорпи, опита ли да поговориш за проблемите с твойте колеги. Може би трябва да им споменеш, че те нараняват, аз винаги постъпвам така, когато някои ме нарани открито го признавам и досега съм имала успех. Кажи , че се нуждаеш от подкрепа и разбиране в този момент, за да събереш мислите си, спомени, че държиш на работата си и колегите - също. Може би така напрежението ще спадне. Стискам ти палци!
Активен
skorpi
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #709 -: Септември 15, 2010, 01:17:44 »

delicacy, нещата са твърде сложни този път и вероятно ще се наложи да се оттегля, все още се чудя как, но мисля, че връщане назад вече няма. Причините са далеч извън моите възможности да ги контролирам този път, ще помисля още малко как точно да постъпя. С колегите говорих, имам пълната им подкрепа, но проблемът е по-нагоре. Като стане така, мн варианти няма.
Активен

Neli_princesss
Гост
« Отговор #710 -: Септември 15, 2010, 01:32:07 »

незнам какво да кажа.....защото и аз напуснах работа преди 2 месеца,просто не издържах на напрежението,а сега,какво?изпаднах още повече в депресия,защото по цял ден сам сама вкъщи и мисля само и единнственно за болести и лоши неща........
Активен
skorpi
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #711 -: Септември 15, 2010, 02:06:40 »

ЕЕ, не, не е това идеята. На мен проблемите в работата ми нямат общо със здравословните. Напротив, заради тях се съдрах още по-усърдно да работя, но просто те са си решили друго - искат да набутат една връзкарка на мойто място в общи линии. Така мисля. И правят всичко, за да ме принудят да се махна доброволно, това е. Всичко друго са оправдания и извинения. А аз имам само себе си.
Но каквото и да стане, ще работя по един или друг начин някъде. Да видим първо как ще се развият нещата тия дни.
Междувременно, аз съм болна и с температура от днес.
Активен

Neli_princesss
Гост
« Отговор #712 -: Септември 15, 2010, 02:21:41 »

как си болна????настинка нали не е друго....skorpi и при мен беше същото в работата и мен искаха да ме махнат заради друга и аз се махнах сама,защото не издържах да ме пренебрегват......
Активен
Neli_princesss
Гост
« Отговор #713 -: Септември 15, 2010, 02:24:50 »

Ако можеш да издържиш не се махай,нооо аз неможах....
Активен
Neli_princesss
Гост
« Отговор #714 -: Септември 15, 2010, 02:32:58 »

А аз сега отивам на лекар да ми прегледаг белите дробове и започвам да се притеснявам,дали няма да ми кажат нещо лошо Sad
Активен
skorpi
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #715 -: Септември 15, 2010, 03:28:34 »

Не става дума за пренебрегване. Просто няма не искам в случая. Не зависи от мене вече.
А иначе сигурно е вирус, понеже съм с температура и разстройство, гади ми се и съм ужасно бледа и отпаднала. Но не е нещо кой знае колко сериозно. Това ще мине.
Активен

reni1506
Full Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 162

Профил Ел. поща
« Отговор #716 -: Септември 15, 2010, 05:35:25 »

Здравей skorpi!Не искам да ти давам съвет,а само да ти споделя моята история.В абсолютно същото положение бях и аз на последното си работно място преди 3 год.Тогава не исках да напускам,за да докажа на другите,че съм силна и няма да отстъпя.Имах подкрепата на семейството си и ми казваха "Да не ти пука".Не обръщай внимание"...И аз си мислех,че мога,но...явно не можех...И един ден знаеш ли какво ми случи-стоейки на работа,изключително напрегната,както последните 3-4 мес.,аз избухнах в рев...ама такъв рев,какъвто не съм ревала от дете.Просто събрах погледите на всички..И разбирате ли,аз нямах конкретна причина за в монента и да се разплача,а просто така...без обяснение.Криех се в тоалетната,но не се успокоявах въобще.С толкова лекартва ме надрусаха тогава,за да се успокоя...Сега вече ми е ясно,че това е било реакция на дълги месеци подтискане на отриц. емоции...Нали знаете,че те никога не изчезват,намират време да се изявят.Напуснах работа на същия ден.Просто беше немислимо да остана да работя там.Месец след тази случка,вече бях с диагнозата ПР.Хиляди пъти съжалих,че трябваше да се правя на силна и да трупам в себе си толкова негативна енергия,която съсипа здравето ми(защото след ПР,се отключиха още доста неща..)
Сега вече не върша НИЩО въпреки себе си!
Активен
skorpi
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #717 -: Септември 15, 2010, 05:41:22 »

Рени, благодаря ти. Аз също смятам, че не бива на всяка цена да търпим да ни тормозят, колкото и да сме притиснати от обстоятелствата. Много голям принос за моето ПР има точно тази работа, както и няколко предишни, в които така си търпях и аз не знам защо... амбиции... та от амбиции накрая пазих леглото. Дали ще са шефове, роднини или съпрузи, не е нормално да живеем потискани и нещастни. И няма как да очакваме да сме здрави при това положение.
Активен

Neli_princesss
Гост
« Отговор #718 -: Септември 15, 2010, 08:32:53 »

на някой случвало ли му се е да му се сковът ръцете чак до парализиране,днес ми се случи.............беше ужасно страшно,аз неможах да си ги опъна просто.много се изплаших неможах дории да набера майка ми по телефона.Бях в автобуса,вазможно ли е да е лек инсулт?
Активен
entso
Гост
« Отговор #719 -: Септември 15, 2010, 09:42:05 »

Хей Нели, няма никакви инсулти на мен това ми се случва редовно. Мисля си, че си на фазата да ходиш по лекари и да питаш за всички симптоми.Аз съм го преживял това отдавна. Искаше ми се да открият нещо и да го излекуват та всичко да свърши и да не завси от мен, но уви. Не те опреквам защото знам какво е аз го правех същото и не вярвах на съвети. Спри да обръщаш внимание на симптомите. Ако те боли охкай ако ти се схваща ръката, крака или нещо друго продължавай нищо няма да се случи.Ако нещо се случи то така е трябвало и то не зависи от теб.
Кураж
Активен
Страници: 1 ... 46 47 [48] 49 50 ... 65
  Изпечатай  

Отиди на:  

Реклами

* EU Directive

* Сподели във Facebook
Споделете

* ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО 2017

* Следвайте ни във Фейсбук

* МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА
    hyperlink МАГНИТНИТЕ БУРИ СЕГА
МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА

* ХОРОСКОПИ 2017
    hyperlink
ХОРОСКОПИ НА ВСИЧКИ ЗОДИИ ЗА 2017

* КОГА ЛЕКАРЯТ ЩЕ ВИ ПОСТАВИ ДИАГНОЗА "ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО"?

* ЗАЩО ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА НЯМА ДА ПОЛУЧИТЕ ИНФАРКТ?

* КАК ДА РАЗБЕРА КАКВА Е ПРИЧИНАТА ЗА ПАНИЧЕСКОТО МИ РАЗСТРОЙСТВО?

ЛАБИРИНТИТЪТ Е ВИНОВНИК ЗА ПАНИЧЕСКОТО РАЗСТРОЙСТВО

КАКВО Е СОЦИАЛНА ФОБИЯ?

* ХИПОГЛИКЕМИЯ ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА