evropea.com - форум за паническо разстройство
Декември 09, 2021, 12:16:18 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

Картички за Нова година

Начало   Forum   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
* Посетители
Dot Online Guests : 2
Dot Online Users : 0
Dot Hidden Users : 0
Dot Total Users : 2

Рекламите

* НОВИНИ ЗА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КАК РОДИТЕЛИТЕ ДА ПРЕДПАЗЯТ ДЕЦАТА СИ ОТ РАЗВИТИЕТО НА СТРАХОВЕ
//-->

* АРТТЕРАПИЯ НА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КОИ ХОРА СА ПРЕДРАЗПОЛОЖЕНИ КЪМ ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

Спонсорирана връзка

Реклама

* Последно  мнение от форума
xx Re:Умора в слънчевия сплит
[Паническо разстройство]
Ari
Февруари 23, 2021, 06:26:18

Спонсорирани връзки

Страници: 1 2 [3] 4
  Изпечатай  
Автор Тема: ШУМ В УШИТЕ  (Прочетена 18693 пъти)
t.todorov
Hero Member

Рейтинг: 25
Неактивен Неактивен

Публикации: 2258

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #30 -: Декември 28, 2013, 09:53:44 »

Здравейте, работа на терапевтите, не е да ви кажат какъв ви е проблема. Тяхната работа е докато ви питат нещо и вие отговаряте, сама да стигнете до този отговор.
Именно за това зададох този въпрос, защото едва ли сте била при психотерапевт. Най-вероятно при някой който се представя за такъв.
Интересното при този процес е че няма някой който да ви помага или да ви казва къде е скрит ключа за палатката. Тази работа вие ще я свършите, а след това промяната е въпрос на време и лични усилия.
Нямах много време да чета, но ако лекарите не намират някаква причина за шума, може да се касае и за психосоматична дисфункция, т.е. не болест, а разстроена функция. Това е от така наречените субективни симптоми, както е гаденето например. Повръщането е обективен симптом.
Съвета ми е да потърсите наистина специалист психотерапевт, което се оказва не е толкова лесна задача.
Активен

http://ttodorov.alle.bg
Шашмагюл
Hero Member

Рейтинг: -16
Неактивен Неактивен

Публикации: 2962

Профил
« Отговор #31 -: Декември 28, 2013, 10:44:07 »

А иначе говориш ли си с някой за това, което ти тежи? Въобще споделяла ли си с някого проблемите си?
Юли, казвам ти, съжалявам, че на времето, когато си знаех, че имам нужда от психолог, за да ми помогне с някои дребни психологични проблеми, не посетих такъв от срам и страх. И от малки проблеми, които може би щяха да минат само с разговори, си ги направих големи за доста дълго време.
Все трябва да се довериш на нещо - дали на терапевт, дали на примерно ТЕС инструктор, йога - инструктор или нещо друго... в противен случай си стоиш мирно и кротко с шума в ушите.
Явно тази психосоматична дисфункция е вторачването в себе си, за което аз говоря. Grin /Ако на някой с БАР му пищяха ушите, можеше да реши, че някой телепатично се опитва да се свърже с него Grin, несъзнавайки, че шума идва от собствената му глава и никъде другаде. Tongue/
Имаш ли страх, че ще полудееш? И от там да следиш тялото и ума си за всякакви симптоми?
Може да пробваш с ТЕС, примерно ще ти издиря всичките етапи. Може да няма ефект, може да има, кой знае, може и шума да ти се увеличи, обаче тогава ще си говориш с Дари и Квестор за ПО/психологически обрат. Grin
Пробвай с терапевт, може да се стигне до момент да спреш хапчетата... Макар че 12 години на хапчета са доста време, а аз си нямам никаква представа как се спират след такава дълга употреба.

« Последна редакция: Декември 28, 2013, 11:04:30 от : ))) » Активен

Гледам на карти,кафе,виждам аурата,летя през простраството и времето,хвърям боб,лея куршум,ТЕС-ам.
Нека Силата бъде с нас!
Cheesy
Бъди оптимист! Дори в психиатрията!
"г-жа DG" АПРОПО, ПО - ДОБРЕ ДЯВОЛИТА ЖЕНА, ОТКОЛКОТО БОЖЕСТВЕНО ЛУДА! Cheesy
Шашмагюл
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #32 -: Декември 29, 2013, 12:45:38 »

Въобще, имала ли си страх, че ще полудееш преди да се появи шумът в ушите?
Активен

Гледам на карти,кафе,виждам аурата,летя през простраството и времето,хвърям боб,лея куршум,ТЕС-ам.
Нека Силата бъде с нас!
Cheesy
yuli
Newbie
*

Рейтинг: 0
Неактивен Неактивен

Публикации: 18

Профил
« Отговор #33 -: Декември 29, 2013, 03:55:19 »

Страх от полудяване преди да се появи шума съм имала, даже и усещане за такова... Има с кого да споделям проблемите си - близки и приятели. Колкото до психотерапевта - живея в малък град и почти няма такива, а за тези които знам не са надеждни....

Какво е ТЕС?
Активен
Шашмагюл
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #34 -: Декември 29, 2013, 04:05:40 »

Аз си мисля, че страхът от полудяване предизвиква едно постоянно наблюдение над себе си, всяка реакция на тялото, мислите.... Допускам примерно да са ти изпищяли ушите, да си се концентрирала над това, да си се уплашила, че е симптом на полудяване и така да се е появило това пищене, и едва ли не сама без да съзнаваш да си го предизвикваш. А съдейки по себе си и наблюденията над себе си, това, над което се съсредоточа се увеличава. Примерно и главоболието. Също и гаденето.
Един вид медитираш над пищенето в ушите, такава асоциация правя аз. Smiley
По - късно ще ти дам няколко идеи, ако ти се експериментира със себе си.
Иначе пиши в гугъл техника за емоционална свобода/ТЕС/ и ще ти излезе информация. Може да питаш Дари и Квестор във форума в темата ТЕС, но специално на мен ТЕС не ми допадна.
Не знам дали си чела темата Излекувах се от ПР. Има хубави неща вътре. Smiley
Активен

Нека Силата бъде с нас!
Cheesy
Шашмагюл
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #35 -: Декември 29, 2013, 10:02:27 »

Юли, защо не пробваш следното, когато се появи пищенето в ушите:
- да дишаш спокойно, седнала или легнала в удобна поза.
- и да наблюдаваш дишането си за известно време.
Подобно на медитация е.
Иначе за ТЕС искаш ли да ти издиря инфо с подробности при отделните етапи?
Между другото, тия дни следя собствения шум в главата. Има го постоянно, но всъщност не му обръщам внимание. Мисля, че при всички го има. Smiley
« Последна редакция: Декември 29, 2013, 10:04:53 от : ))) » Активен

Нека Силата бъде с нас!
Cheesy
yuli
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #36 -: Декември 31, 2013, 07:31:38 »

При мен не е шум в главата а си е ясно и определено пищене в ушите  Sad
Повече го усещам в дясното ухо. Най-силно е сутрин след събуждане и вечер.

Да, ще ти бъда благодарна ако ми намериш инфо за ТЕС.

Ще пробвам това с дишането, знам че при определени проблеми помага.
Активен
Шашмагюл
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #37 -: Декември 31, 2013, 08:20:17 »

Я дай да оставим ТЕС засега. Какво ще кажеш?  Grin
Пробвай следното:
Ставаш сутрин, правиш ето тези упражнения:
http://www.youtube.com/watch?v=FS0jPDyqBO4
След това си сядаш по турски, даже може да се облегнеш някъде и се опитваш да дишаш спокойно, без да се напрягаш и се съсредоточаваш върху дишането си. Ако ще си мислиш за нещо, ще си мислиш колко ти е хубаво след упражненията, как ти се чувства тялото добре, въобще чувстваш благотворното действие от утринната разгрявка.
Медитациите, след упражненията не съм пробвала. Пробвах само едната, но това беше, когато бях на хапчета, в съзнанието ми изникна неприятна картина и ги преустанових - и медитациите и хапчетата. Най - вероятно е било някаква натраплива мисъл, породена от ужасното ми състояние тогава и абсурдите, които си мислех. Кой знае.
Може евентуално да прочетеш какво се прави с мислите по време на медитация.
Тъй като един потребител тук, беше споменал, че някои от медитациите крият опасности, аз си измайсторих тази Smiley без никакви броенета, задържане на въздух и т.н.
Самата цел е да се успокоиш, нищо повече.

Друго исках да те питам - имаш ли дразнители около теб? Хора, които да те подтискат и това да са хора в близкото ти обкръжение?
Между другото, това, че съм медитирала и съм наблюдавала тялото си, сега ми помага да разбирам кога защо примерно не ми е добре. Когато не обядвам, задължително ми се завива свят и мислите ми почват да "бягат". Нещо подобно като малко преди да започна криза. Когато се усетя и се нахраня, до половин час това усещане отминава и се нормализирам.

« Последна редакция: Януари 01, 2014, 03:20:00 от : ))) » Активен

Нека Силата бъде с нас!
Cheesy
yuli
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #38 -: Януари 01, 2014, 09:00:00 »

Цитат
Друго исках да те питам - имаш ли дразнители около теб? Хора, които да те подтискат и това да са хора в близкото ти обкръжение?

Незнам как да отговоря на въпроса дали имам такива хора. В предишен пост писах, че преди няколко месеца напуснах стресираща работа, в която имаше лошо отношение от страна на шефовете. Единият от шефовете ми е сестра.... Докато работех там, нямах проблеми с ушите, проблема започна около месец след това. Още ми е неприятно, обидено и тежко от такова отношение и от това че имам такава сестра. Не че само към мен имаше лошо отношение - имаше за всички в изобилие. Не знам обаче дали това има връзка с пищенето в ушите, мисля си че ако имаше връзка, трябвало е да се появи по-рано, но естествено може и да греша.
В ежедневието нямам хора, които да ме подтискат, сестра ми живее отделно, аз при родителите си.

Ще пробвам упражненията, за медитациите по принцип имам отрицателно отношение, така че ще се въздържа.

Цитат
Пробвах само едната, но това беше, когато бях на хапчета, в съзнанието ми изникна неприятна картина и ги преустанових - и медитациите и хапчетата. Най - вероятно е било някаква натраплива мисъл, породена от ужасното ми състояние тогава и абсурдите, които си мислех.

И ти ли си имала пр?
Активен
Шашмагюл
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #39 -: Януари 01, 2014, 09:09:36 »

Smiley Голяма шматка си. Пишем си, а дори не си си направила труда да видиш какви са моите "бръмбари в главата". Моето не е състояние, а болест. Уж. Биполярно разстройство. Макар че вече се чудя дали не е просто психоза или ако щеш посттравматичен стрес. Независимо как ще го нарека, животът ми не е цветущ, така че всякакви отклонения са възможни.
Това обаче няма значение. Важното е, че сега съм добре, а това не е никак малко. Нещата, които бих ти препоръчала са изпитани и безопасни. Smiley
Сестра ти по - голяма или по - малка от теб е? Може да няма връзка с пищенето в ушите, но ти си живяла с нея преди, нали? Взаимоотношенията ти с нея би трябвало да са били важни по някакъв начин за теб. Нейното отношение към теб също. Тя е по - преуспяла от теб, щом ти е била шеф, значи и тук може да се крие проблем, комплекс за малоценност спрямо нея... И т.н. и т.н.
Ти си ценна сама по себе си, независимо от ПР-то и пищенето в ушите.  Smiley Започни да се цениш с всичко в теб и пищенето тогава няма да има толкова голямо значение.
Активен

Нека Силата бъде с нас!
Cheesy
yuli
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #40 -: Януари 01, 2014, 09:53:58 »

Незнам къде да разгледам профила ти и затова не знам нищо за твоите проблеми. Всъщност като чукна върху профил почти нищо не излиза като информация. Може би не влизам където трябва.
Сестра ми е по-голяма от мен. Тя от 8-ми клас не живее в къщи, защото започна да учи в друг град. Разбира се че взаимоотношенията ми с нея са важни, ако не бяха, нямаше да ми е толкова вътрешно в какво се е превърнала през последните години. Просто щях да напусна и да не ми пука особено.
Активен
Шашмагюл
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #41 -: Януари 01, 2014, 10:02:49 »

Кликваш върху името ми, излиза ти профила ми, долу пише Покажи последните статистики. Като натиснеш върху тях, ще ти излязат моите постове в различните теми. Smiley
Юли, аз си мисля, че ако има начин да отидеш на терапевт, всичко ще стане много по - лесно, отколкото тук във форума.
Живота не е лесен, а нищо чудно и сестра ти да си има проблеми, за които не говори.
Преди в добри отношения ли сте били?
Коя от двете е била по - успяваща в училище до осми клас?
На коя от двете родителите ви са обръщали повече внимание?
Какво е било финансовото положение в семейството ви?
Активен

Нека Силата бъде с нас!
Cheesy
yuli
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #42 -: Януари 01, 2014, 10:25:46 »

Ясно, ще прочета постовете ти  Smiley

Живея в малък град, терапевти почти няма, а читави изобщо.

Сестра ми си има много проблеми, лошото е че тя сама си ги прави и знае че е така и все пак си продължава.
 В годините сме имали периоди на добри отношения, но не чак прекрасни. Тя беше по-добре в училище, отличничка, аз не обичах толкова да уча и съответно успеха ми  беше мн.добър. Отношението на родителите ни мисля че е било сравнително еднакво. Финансово положение - както при повечето българи, нито цветущо, нито пък с някакви сериозни лишения.
Активен
Шашмагюл
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #43 -: Януари 02, 2014, 07:42:42 »

Аз малко не виждам голям смисъл да ги прочиташ всичкитие  Grin
Прочети темата Излекувах се от ПР и постовете на Тодоров, смисълът ще е по - голям. Може да откриеш истории, подобни на твоята.
Вътре в себе си, сравняваш ли твоите лични успехи и неуспехи с тези на сестра ти?
Въобще, как се е появило твоето ПР? Какво се е случило преди да стигнеш до хапчетата?
Активен

Нека Силата бъде с нас!
Cheesy
yuli
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #44 -: Януари 02, 2014, 06:06:24 »

Прочетох историята на жената която се е излекувала от ПР. Браво, че е успяла да се пребори, но аз честно казано не бих издържала на подобни атаки. Не ми се рискува да премина от ПР в нещо по-сериозно не дай Боже.
  Преди се сравнявах със сестра ми да, но откакто виждам в какво се е превърнала - че за успехите си (чисто материални), плаща със здравето си (своето и чуждото), работата и е на първо място (пред близките), амбицията да е повече от другите фирми в бранша я тресе здраво, няма личен живот, не желае да има свободно време, защото извън работата живота и е безсмислен няма какво да прави с него и т.н. и т.н. ......това за мен вече не са успехи, а сериозни неуспехи. Старая се да не се сравнявам вече, единственото, което искам е да съм здрава и да вярвам в Бог, да живея според Неговите принципи.
  ПР се появи когато бях на 26 и донякъде глупава - исках и аз да успея, да постигна нещо ( материално, а и не само Smiley ). Нагърбих се с много задачи, заех се с големи планове, причиних си стрес и готово.
« Последна редакция: Януари 02, 2014, 07:03:21 от yuli » Активен
Страници: 1 2 [3] 4
  Изпечатай  

Отиди на:  

Реклами

* EU Directive

* Сподели във Facebook
Споделете

* ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО 2017

* Следвайте ни във Фейсбук

* МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА
    hyperlink МАГНИТНИТЕ БУРИ СЕГА
МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА

* ХОРОСКОПИ 2017
    hyperlink
ХОРОСКОПИ НА ВСИЧКИ ЗОДИИ ЗА 2017

* КОГА ЛЕКАРЯТ ЩЕ ВИ ПОСТАВИ ДИАГНОЗА "ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО"?

* ЗАЩО ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА НЯМА ДА ПОЛУЧИТЕ ИНФАРКТ?

* КАК ДА РАЗБЕРА КАКВА Е ПРИЧИНАТА ЗА ПАНИЧЕСКОТО МИ РАЗСТРОЙСТВО?

ЛАБИРИНТИТЪТ Е ВИНОВНИК ЗА ПАНИЧЕСКОТО РАЗСТРОЙСТВО

КАКВО Е СОЦИАЛНА ФОБИЯ?

* ХИПОГЛИКЕМИЯ ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА