evropea.com - форум за паническо разстройство
Декември 09, 2021, 11:23:27 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

Картички за Нова година

Начало   Forum   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
* Посетители
Dot Online Guests : 3
Dot Online Users : 0
Dot Hidden Users : 0
Dot Total Users : 3

Рекламите

* НОВИНИ ЗА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КАК РОДИТЕЛИТЕ ДА ПРЕДПАЗЯТ ДЕЦАТА СИ ОТ РАЗВИТИЕТО НА СТРАХОВЕ
//-->

* АРТТЕРАПИЯ НА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КОИ ХОРА СА ПРЕДРАЗПОЛОЖЕНИ КЪМ ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

Спонсорирана връзка

Реклама

* Последно  мнение от форума
xx Re:Умора в слънчевия сплит
[Паническо разстройство]
Ari
Февруари 23, 2021, 06:26:18

Спонсорирани връзки

Страници: 1 [2] 3 4
  Изпечатай  
Автор Тема: ШУМ В УШИТЕ  (Прочетена 18692 пъти)
yuli
Newbie
*

Рейтинг: 0
Неактивен Неактивен

Публикации: 18

Профил
« Отговор #15 -: Декември 08, 2013, 03:58:30 »

Здравейте, аз съм с ПР от 12 години и от около 2 месеца имам пищене в ушите. Понякога намалява и има дни в които забравям за това, но имам и дни в които се усилва. Това което ми помага донякъде е чай от липа и маточина, понякога пия само от липа. В един форум четох че някой се е оправил с чай от лайка. Билките помагат, но за съжаление не напълно и шума зависи в голяма степен от това в какво психическо състояние се намираш в момента и какви проблеми имаш в живота. Когато шумът се появи през деня се старая да го игнорирам, а вечер ако ме тормози много и не мога да заспя пия Ривотрил.
Много е вярно това че не бива да му се обръща внимание, ако човек успее да го игнорира изчезва, но ако мисли само за това шумът става двоен и постоянен.
Активен
Шашмагюл
Hero Member

Рейтинг: -16
Неактивен Неактивен

Публикации: 2962

Профил
« Отговор #16 -: Декември 08, 2013, 04:03:36 »

Изводът тогава е да запълваш времето си с нещо - с учене примерно. Език, нещо друго, в нета има много, стига да ти се учи.
Пищенето в ушите дали не се появява и при повишаване на кръвното?
Един сравнително здравословен начин на живот би трябвало да намали ПР ако не да го изкорени напълно. 
Всичките тези болести се появяват, когато човек прекалено много се съсредоточи върху себе си и всички прояви на организма си. А излизането от този кръг е доста трудно, както се оказа.
Активен

Гледам на карти,кафе,виждам аурата,летя през простраството и времето,хвърям боб,лея куршум,ТЕС-ам.
Нека Силата бъде с нас!
Cheesy
Бъди оптимист! Дори в психиатрията!
"г-жа DG" АПРОПО, ПО - ДОБРЕ ДЯВОЛИТА ЖЕНА, ОТКОЛКОТО БОЖЕСТВЕНО ЛУДА! Cheesy
t.todorov
Hero Member

Рейтинг: 25
Неактивен Неактивен

Публикации: 2258

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #17 -: Декември 11, 2013, 02:36:35 »

" Здравейте, аз съм с ПР от 12 години "

Мен това ме трогна. Какви мерки вземахте през тези 12г.? Как сте се справял с този проблем? До какви други проблеми може би е довел този и как решихте, че шумът в ушите, вече "прелива чашата" и имате нужда от съвет? Как устояхте на тези 12г.?
Активен

http://ttodorov.alle.bg
yuli
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #18 -: Декември 22, 2013, 09:48:20 »

Паническото разтройство го отключих преди 12г от стрес. Питате как съм се справяла през тези години....С антидепресанти и ривотрил. Ако тези лекарства ги нямаше не ми се мисли в какво състояние щях да съм сега. Преди пиех цяла таблетка ксетанор, от 2г съм на 1/4 ксетанор и ривотрил когато се наложи - приблизително 1-2 пъти на седмица.
  През годините опитах доста неща, едното беше няколко лечебни гладувания в клиниката на д-р Емилова, направих тези курсове не защото гладуването помага на подобни проблеми, а по-скоро за изчистване на тялото от вредните натрупвания на лекарства.
  Шума в ушите ми се появи от октомври. Опитвам се да го лекувам или поне намаля с чай от липа и тампони за уши напоени със смес от прополис, ракия и зехтин. Беше понамалял, спрях чайовете и тампоните и сега от около 1-2 седмици отново се увеличи. Ушите ми са здрави , ходих на ушен лекар.

Незнам какви са причините за поява на ПР, знам само че не е защото ни е много хубав живота. Все повече стрес, отчуждаване, несигурност.....като прибавим и други болести които се появяват понякога и картинката става прекрасна.

Тези които нямат такива проблеми много обичат да казват - мисли позитивно.  На много хора им изглежда че това е несериозен проблем, те са склонни да ти влизат в положение ако те видят гипсиран или с някакво друго физическо нараняване. А като чуят за ПР, депресия или нещо подобно ти казват - стегни се или гледай позитивно. Тоест нищо ти няма, не се лигави.
Само човек който е засегнат от ПР знае какво му е.

Активен
yuli
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #19 -: Декември 22, 2013, 10:02:06 »

Незнам дали можете да ми дадете съвет....
През тези години смених 3-ма психиатри, но единственото което психиатъра може да направи е да ти уцели точния антидепресант. При мен успя още в началото.
Никой не може да излекува душата или психиката ти освен Бог, разбира се.

Шумът в ушите ми не е предизвикан от високо кръвно, кръвното ми обикновено е ниско - около 100/70. Меря го в къщи и винаги е приблизително със тези стойности.

Последните 3г работих на място където стреса, напрежението и лошото отношение от страна на шефовете беше в изобилие. Напуснах през септември и предположих че причината за пищенето в ушите е нещо като посттравматична реакция от изживения стрес. Когато започна да намалява си помислих че ще изчезне напълно и повече няма да ме тормози, но уви отново се усили :-(((
Това пищене в момента ме тормози най-сериозно, не ми се иска да го имам за постоянно. Последните седмици пия ривотрил именно за да заспя и да не го слушам, а не защото имам паническа атака.
Активен
t.todorov
Hero Member

Рейтинг: 25
Неактивен Неактивен

Публикации: 2258

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #20 -: Декември 25, 2013, 12:52:48 »

Колко психотерапевта сменихте? Това ми идва да ви питам. И весели празници все пак.
Активен

http://ttodorov.alle.bg
Шашмагюл
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #21 -: Декември 26, 2013, 11:45:39 »

Защо не пробваш, когато се появи шум в ушите да се съсредоточиш върху заобикалящите те шумове - навън или пък вкъщи, пусни си музика.
Из ония дни пробвах да видя, когато е тихо и се съсредоточа върху себе си и специално върху това, което чувам - еми чувам шум в ушите и това е шума, вътре в тялото при кръвообръщението, който по принцип най - вероятно игнорираме.
Според мене си се концентрирала прекалено върху себе си и реакциите на тялото. То това ми се струва е проблем при почти всички с психични разстройства, с които по един или друг начин съм установила контакт. Вторачването в себе си.  Tongue

Активен

Гледам на карти,кафе,виждам аурата,летя през простраството и времето,хвърям боб,лея куршум,ТЕС-ам.
Нека Силата бъде с нас!
Cheesy
yuli
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #22 -: Декември 26, 2013, 01:13:31 »

Шумът в ушите при мен не от вторачване в себе си за съжаление. Не е от кръвообращението, защото само допреди 3 месеца го нямаше. Чувам го дори и когато около  мен има други шумове. Прилича на пищенето на светофар, когато светне зелено, понякога е като щурци в ухото... Така е откакто се усили. Допреди 2-3 седмици  беше слаб и забравях за него, но сега е трудно да го игнорирам, не защото се вторачвам, а защото постоянно се чува.
Старая се да се занимавам с нещо, ходя на фитнес от около месец, слушам приятна музика и т.н.

Колкото до психотерапевтите - много скептично съм настроена, ще прощавате.  Smiley Познавам 2-ма, които не могат да решат собствените си проблеми, да не говорим за чуждите. За мен е много вярна поговорката :"Лекарю излекувай първо себе си."

А и знам какво ще ми кажат - че съм недоволна от живота си и прочие. Това го знам и без да ходя на психотерапевт.
Активен
Шашмагюл
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #23 -: Декември 26, 2013, 01:24:44 »

Недоволна от себе си също? Smiley
Трябва да има някакво обяснение. Опиши си ежедневието. Храниш ли се редовно?
Активен

Нека Силата бъде с нас!
Cheesy
yuli
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #24 -: Декември 26, 2013, 05:34:40 »

Да, и недоволна от себе си. Вероятно това е причината при повечето хора с подобен проблем - неприемане на себе си, прекалена самокритичност, желание да си по-хубав, по-умен, по-способен, по-успял, по,по,по....И когато не решиш този конфликт вътре в себе си се стига до нещо такова.

Храня се редовно, поне 3 пъти на ден и приблизително по едно и също време. Ако не закусвам и обядвам стабилно не се чувствам добре и ми прилошава.

Тъй като в момента не работя, запълвам времето със фитнес, срещи с няколкото приятелки, разходки. Има и дни в които определено скучая, а има дни в които не се прибирам, различно е.
Активен
Шашмагюл
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #25 -: Декември 26, 2013, 06:13:20 »

Аз имам такова пищене в ушите понякога, за не повече от 15-20 сек. Имам ниско кръвно, когато падне прекалено или рязко, или изравня границите /нямам навика да си меря кръвното в такива случаи  Smiley/ми причернява, след като премине има някакъв кратък период/секунди/, в който получавам такова пищене като при светване на зелено при светофара, но по - слабо.
Иначе постоянно ли си на хапчета?
Активен

Нека Силата бъде с нас!
Cheesy
yuli
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #26 -: Декември 27, 2013, 03:14:37 »

Да, постоянно, всеки ден - 1/4 ксетанор.  Ако не е чувствам добре може малко да го увелича за няколко дни, после пак връщам старата дозировка.

Знам за какво пищене говориш , и на мен ми се случва понякога, след което изчезва за няколко секунди. А иначе другото пищене е постоянно.
Активен
Шашмагюл
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #27 -: Декември 27, 2013, 05:49:57 »

Относно психотерапевтите - от терапевт до терапевт има разлика. Ако имаш пари, не се колебай да посетиш такъв. Ако трябва и да смениш няколко. ПР е лечимо състояние. Smiley

Кръвни изследвания правила ли си - евентуално за анемия?
Иначе, можеш ли да изредиш от кое не си доволна в живота си и от себе си? Smiley
/мене шумът в ушите, който съм получавала никога не ме е плашел, просто, защото съм знаела, че е ефект от причерняването, който отминава в момента, в който границите се нормализират/.
Спомняш ли си първият път, в който ти запищяха ушите така?
« Последна редакция: Декември 27, 2013, 05:54:24 от : ))) » Активен

Нека Силата бъде с нас!
Cheesy
yuli
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #28 -: Декември 28, 2013, 08:15:21 »

Кръвни изследвания си правя всяка година - последно тази пролет, хемоглобина ми беше 140, всички останали показатели са в норма с изключение разбира се на чернодробните - asat или alat ми е завишен с 10 единици над нормата заради медикаментите които приемам. Според лекарите е в рамките на допустимото, а и това завишаване ми е от самото начало на лечението, тоест от около 12г.

Относно неудовлетворението- много е обширна темата, а и някак не се чувствам да говоря свободно за това, нищо че форумът е анонимен. Най-общо казано се чувствам нереализирана във почти всяка една област от живота си.

Нямам точен спомен за деня в който установих че ми пищят ушите, просто го установих в един момент. Мислех че ще премине, но след като се задържа няколко дни започнах да търся начини за лечение, включително и посещение при лекар.
Активен
Шашмагюл
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #29 -: Декември 28, 2013, 08:26:06 »

Еми не знам в такъв случай. Моето мнение е, че се фокусираш прекалено върху нормалния шум в ухото. Пак след наблюдение върху себе си, това, върху, което се съсредоточа, се увеличава. Тоест шума в ушите изкуствено мога да го увелича, само ако се фокусирам над това, което чувам. Или пък, боли ме, уж се опитвам да намаля болката, но съсредоточавайки се върху нея я увеличавам.
Иначе относно това, че се чувстваш нереализирана, ми и аз така, но се примирих. Лека по лека правя някакви стъпки да науча това, което не съм.... Не че много се занимавам, но все е нещо. Smiley
Активен

Нека Силата бъде с нас!
Cheesy
Страници: 1 [2] 3 4
  Изпечатай  

Отиди на:  

Реклами

* EU Directive

* Сподели във Facebook
Споделете

* ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО 2017

* Следвайте ни във Фейсбук

* МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА
    hyperlink МАГНИТНИТЕ БУРИ СЕГА
МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА

* ХОРОСКОПИ 2017
    hyperlink
ХОРОСКОПИ НА ВСИЧКИ ЗОДИИ ЗА 2017

* КОГА ЛЕКАРЯТ ЩЕ ВИ ПОСТАВИ ДИАГНОЗА "ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО"?

* ЗАЩО ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА НЯМА ДА ПОЛУЧИТЕ ИНФАРКТ?

* КАК ДА РАЗБЕРА КАКВА Е ПРИЧИНАТА ЗА ПАНИЧЕСКОТО МИ РАЗСТРОЙСТВО?

ЛАБИРИНТИТЪТ Е ВИНОВНИК ЗА ПАНИЧЕСКОТО РАЗСТРОЙСТВО

КАКВО Е СОЦИАЛНА ФОБИЯ?

* ХИПОГЛИКЕМИЯ ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА