evropea.com - форум за паническо разстройство
Май 26, 2022, 10:43:43 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

Картички за Нова година

Начало   Forum   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
* Посетители
Dot Online Guests : 3
Dot Online Users : 0
Dot Hidden Users : 0
Dot Total Users : 3

Рекламите

* НОВИНИ ЗА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КАК РОДИТЕЛИТЕ ДА ПРЕДПАЗЯТ ДЕЦАТА СИ ОТ РАЗВИТИЕТО НА СТРАХОВЕ
//-->

* АРТТЕРАПИЯ НА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КОИ ХОРА СА ПРЕДРАЗПОЛОЖЕНИ КЪМ ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

Спонсорирана връзка

Реклама

* Последно  мнение от форума
xx Re:Умора в слънчевия сплит
[Паническо разстройство]
Ari
Февруари 23, 2021, 06:26:18

Спонсорирани връзки

Страници: 1 [2] 3 4
  Изпечатай  
Автор Тема: Моля за съвет!- да кажа ли на приятеля си, че имам ПР?  (Прочетена 7459 пъти)
dolcetopolina
Sr. Member

Рейтинг: 0
Неактивен Неактивен

Публикации: 386

Профил
« Отговор #15 -: Декември 03, 2009, 03:01:35 »

Сори, че се намесвам, но сега си направи сметка : дали този човек те е обичал изобщ след като заради здравословен проблем те е зарязал, който не зависи от теб???
Знаеш ли аз казвам : Господ забавя, но не забравя!!! Един ден ДАНО и на него да му се случи и така да го зарежат.
Не се отчайвай и не изпадай в лоши мисли и т.н.
Аз имах същата случка : и знаеш ли какво сега същото момче е на това деридже и дори се свърза с мен по скайпа да иска помощ, но аз му отказах, защото такива хора това заслужават.
Ух, че се развълнувах  Tongue
Активен
Bambi
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 29

Профил
« Отговор #16 -: Декември 03, 2009, 03:12:07 »

dolcetopolina, права си, но се стъписах от жестокостта и желанието да ме уязви като използва другата жена. Не мога да повярвам! Един мъж ,които има претенции да използва друга жена, за да нарани човек, на когото е разказвал, че е важен за него. Сега реши да ми отмъщава за това, че имам страдание, за което съм му споделила. Вероятно се е чувствал измамен, с мен. Съкрушена съм и отчаяна Shocked
Активен
dolcetopolina
Sr. Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #17 -: Декември 03, 2009, 03:15:04 »

Глупости, недей!!!
Само трябва да се радваш, че си се отървала от него и да съчувстваш на другата до него.
Сори за израза : Да го духа  Angry
Активен
Bambi
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #18 -: Декември 03, 2009, 04:02:32 »

dolcetopolina, чувствам се предадена и изплашена. Не зная дали мога да вярвам на някого вече. Всичко ми се струва измамно и неистинско. В тоя живот човек не може да бъде себе си винаги трябва да подискаш нещо в себе си. Не мога да повярвам,че ме нарани толкова много, чувствам се като прокажена.Защо мъжете постъпват толкова грубо?
Активен
dolcetopolina
Sr. Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #19 -: Декември 03, 2009, 04:20:21 »

Не се чувствай така ами се чувствай като победител, защото си спасила себе си от нечестен човек.
Просто защото е мъж!!!
Активен
angel
Jr. Member
**

Неактивен Неактивен

Публикации: 54

Профил
« Отговор #20 -: Декември 03, 2009, 06:08:46 »

Здравей Bambi!

Не си бях пускала компютъра няколко дни и днес прочетох твоята история. Бъди силна и не се предавай. Всеки човек един ден открива своята половинка . И ти ще намериш  ще  най-подходящия за теб човек, който да те разбира и приема такава каквато си. Добре си постъпила че си му разказала и си разбарала как приема хората с ПР. По-добре рано да разбереш какъв е в действителност, отколкото по-късно да страдаш още повече. Ние  хората с ПР имаме нужда от внимание и много подкрепа и според мен половинките ни проявявайки нужното разбиране ще ни направят по -силни и ще ни дадат стимул да не се предаваме.

Пожелавам ти късмет и да откриеш истинското щастие!
Активен
ru
Full Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 122

Профил
« Отговор #21 -: Декември 04, 2009, 11:47:05 »

Здравей отново, Bambi ! Съжалявам за разочарованието, което изпитваш и за цялата болка, която вероятно чувстваш в момента. Не само мъжете постъпват жестоко, като цяло хората често са жестоки, а някои от тях дори не осъзнават това, което причиняват на другите. Освен това, като правило, най-много ни боли, когато ни нарани близък човек, защото не го очакваме, пък и сме най-уязвими. Пак ти казвам -- не съжалявай за тази връзка, тя предварително е била обречена и раздялата тук е била само въпрос на време. Всъщност мисля си, че не само твоите признания са причина за това. Не мога да повярвам, че ако приятелят ти наистина е държал на теб ще те зареже само за това и то толкова грубо - явно това е бил катализатора и той в момента го използва като предтекст, като по този начин прехвърля вината за раздялата ви изцяло на теб. Но истината е, че ти нямаш вина за състоянието си, а още по-малко имаш вина, че си била честна спрямо него и си му споделила за това. Оттук нататък неговата реакция показва само що за човек е той и какво е било отношението му към теб. Нямаш нужда от такъв мъж до себе си, така че горе главата! Очакват те по-хубави дни и срещи с по-стойностни хора - пожелавам ти го от сърце!
Активен
Bambi
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #22 -: Декември 04, 2009, 05:00:57 »

Благодаря ви, dolcetopolina, angel  и ru за подкрепата! Днес цял ден плаках и за капак бившия ми вече приятел ми се обади ,за да ме "подсети" да си взема вещите по-скоро, това са няколко книжки, тоалетни принадлежности и дрехи. Днес нямах сили да го направя, притеснявам се ,че там мога да попадна и на новата му приятелка и да ме уязвят съвместно. И днес докато разговарях с него по телефона, тя беше заела адвокатска роля и му суфлираше, какви срокове да ми определи, за да си прибера вещите. Трябва да взема с мен някоя приятелка, за да го направя, не ми се ходи сама там. Като си помисля, че мога да отида сама ме обвзема познатата паника и си вцепенявам.
Активен
angel
Jr. Member
**

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #23 -: Декември 04, 2009, 08:05:33 »

Здравей Bambi!

Наистина е добре да вземеш някого със себе си. Така ще си по-силна и уверена и ще го покажеш и на него.

Късмет и недей да плачеш за човек, който не го заслужава!
Активен
Bambi
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #24 -: Декември 07, 2009, 06:07:23 »

Днес, заедно с една моя приятелка си взех вещите от вече бившия ми приятел. Той беше в жилището, заедно с едно момиче, което аз не познавам.Докато си търсех вещите, той ходеше след мен и се подсмихваше, което мен страшно ме подразни. Когато си събрах нещата моята приятелка взе част от тях и излезе, бившият ми приятел използва това и ми каза, че ние можем да продължим да бъдем интимни /няма да цитирам точната дума, която използва/ и добави, че това било по-истинското в една връзка. Едва се въздържах да не го ударя! Грабнах си нещата и изхвърчах навън и се разплаках пред приятелката ми. Това ме довърши окончателно, даже изпитах паничека атака и до момента се треса от нерви. Cry
Активен
angel
Jr. Member
**

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #25 -: Декември 07, 2009, 06:12:00 »

Здравей мила!

Успокой се и не се ядосвай повече за този човек. Направи нещо което ще те успокои и ще те разсее от цялата тази мъка и тревога. Сексът не достатъчен  за една връзка. Радвай се че навреме си разбрала що за човек е и си се оттървала преди да е станало късно. Сигурна съм че си добро момиче и че ще срещнеш някой който наистина да те заслужава.

Желая ти успех.
Активен
Bambi
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #26 -: Декември 07, 2009, 06:17:09 »

Благодаря ти за подкрепата, angel!Ще се опитам да се отърся от тази помия, но знаеш, че за всичко се иска време. Много се изплаших, че съм общувала с такъв човек и го бях допуснала толкова близко, без дори ни най-малко да подозирам какво е истинското му лице! Shocked
Активен
angel
Jr. Member
**

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #27 -: Декември 07, 2009, 06:22:11 »

Аз съм сигурна че ще се пребориш. Има много хора които са с фалшиви лица и когато човек се влюби винаги вижда доброто и красивото. Затова когато един ден се разочарова, изпитва толкова голяма болка и се чувства наранен и излъган. Времето лекува всичко и най-вече едно ново истинско приятелство.
Активен
Bambi
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #28 -: Декември 07, 2009, 06:25:09 »

Вярно е това, което казваш,angel , но при едно ново приятелство ще се притеснявам пак дали да кажа, че имам ПР или не. Знаеш ли мисля си,че този път няма да споделя Angry
Активен
angel
Jr. Member
**

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #29 -: Декември 07, 2009, 07:10:17 »

Здравей  Bambi !

Ти сама ще решиш какво да направиш следващия път. Но моето мнение е че трябва да споделиш за ПР в подходящ човек. Ако бъдещея ти приятел получи достатъчно информация и прочете материали и разбира се с твоя помощ ще го убедиш че си напълно нормален човек и няма от какво да се страхува. Това не е заразна болест и не води до полудяване. Всички ние сме напълно нормални но имаме само един вредител, който ни влошава качеството на живот. Ако мислиш да скриеш всичко ,може после да чувстваш  вина и непрекъснатото прикриване  да не се издадеш може повече да засили паниката и напрежението. Ако споделиш за проблема си и срещнеш разбиране ще има кой да те подкрепя и няма да се притесняваш да кажеш че получаваш атака и искаш примерно да се прибереш ако сте излезли заедно или да можеш да обясниш защо не искаш да излезеш. Това е мое лично мнение. Грешката ти не е в това че си казала за ПР, а че си казала на неправилния човек. Поискай мнението и на другите и пак си помисли на спокойствие.

Поздрави
Активен
Страници: 1 [2] 3 4
  Изпечатай  

Отиди на:  

Реклами

* EU Directive

* Сподели във Facebook
Споделете

* ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО 2017

* Следвайте ни във Фейсбук

* МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА
    hyperlink МАГНИТНИТЕ БУРИ СЕГА
МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА

* ХОРОСКОПИ 2017
    hyperlink
ХОРОСКОПИ НА ВСИЧКИ ЗОДИИ ЗА 2017

* КОГА ЛЕКАРЯТ ЩЕ ВИ ПОСТАВИ ДИАГНОЗА "ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО"?

* ЗАЩО ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА НЯМА ДА ПОЛУЧИТЕ ИНФАРКТ?

* КАК ДА РАЗБЕРА КАКВА Е ПРИЧИНАТА ЗА ПАНИЧЕСКОТО МИ РАЗСТРОЙСТВО?

ЛАБИРИНТИТЪТ Е ВИНОВНИК ЗА ПАНИЧЕСКОТО РАЗСТРОЙСТВО

КАКВО Е СОЦИАЛНА ФОБИЯ?

* ХИПОГЛИКЕМИЯ ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА