evropea.com - форум за паническо разстройство
Януари 26, 2022, 10:38:04 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

Картички за Нова година

Начало   Forum   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
* Посетители
Dot Online Guests : 5
Dot Online Users : 0
Dot Hidden Users : 0
Dot Total Users : 5

Рекламите

* НОВИНИ ЗА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КАК РОДИТЕЛИТЕ ДА ПРЕДПАЗЯТ ДЕЦАТА СИ ОТ РАЗВИТИЕТО НА СТРАХОВЕ
//-->

* АРТТЕРАПИЯ НА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КОИ ХОРА СА ПРЕДРАЗПОЛОЖЕНИ КЪМ ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

Спонсорирана връзка

Реклама

* Последно  мнение от форума
xx Re:Умора в слънчевия сплит
[Паническо разстройство]
Ari
Февруари 23, 2021, 06:26:18

Спонсорирани връзки

Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: Събуждам се от панически атаки през нощта  (Прочетена 6396 пъти)
night
Newbie
*

Рейтинг: 0
Неактивен Неактивен

Публикации: 2

Профил
« -: Април 06, 2009, 08:58:59 »

Здравейте на всички.Страдам от панически атаки от доста години. В последно верме преживях доста стресиращи ситуации, които ги  изостриха.
Моя въпрос е:
доста често ме събуждат през нощта. Обикновено си лягам спокойно. Но се събуждам с болки в лявата ръка и болка в гръдния кош и ужасно усещане за страх.Трудно заспивам без болкоуспокояващи. Не мога да си легна отново, затова се опитвам да довърша съня в креслото, защото не мога да спя хоризонтално след като паническата атака ме събуди. Има ли други хора които получават ПА през нощта и изпитват ли подобни усещания и болки?
Активен
ru
Full Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 122

Профил
« Отговор #1 -: Април 14, 2009, 01:01:56 »

Здравей, night! Отдавна страдам от ПР, но съвсем от скоро започнах да получавам т.нар. нощни ПА. Нямам обяснение, защо се появяват чак сега, но е факт. Четох някъде обяснение на какво евентуално се дължат, но не помня да имаше съвет как да се предотвратят. И аз като теб след подобни усещания не мога да лежа и се опитвам да спя полуседнала. Това може би се дължи на самите усещания, един вид нещо страшно ти се случва и ти не можеш просто да си лежиш. Освен това симптоми от рода на замайване, гадене и т.н. значително се засилват в легнало положение. Това, което забелязвам при мен е, че тези ПА, както и другите често нямат връзка с някакво напрежение или стрес т.е. появяват се от нищото.
Активен
night
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 2

Профил
« Отговор #2 -: Април 14, 2009, 01:47:19 »

ru , явно това е някакво усещане за безпомощност, което пробужда страх, не мислиш ли? Знаеш ли като сънувам някакъв кошмар и се събудя, страхът който съм изпитала в съня преминава в страх да не получа паническа атака. До тези изводи стигнах,докато будувам. Имам си и часове, които ме правят по-тревожна. Това е около 2 часа и около 4 сутринта. При теб има ли някаква закономерност?
Активен
ru
Full Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 122

Профил
« Отговор #3 -: Април 14, 2009, 02:23:59 »

Да ти кажа честно не намирам никаква закономерност. Може би ми убягва или просто няма такава. При всички положения и аз смятам, че часовете между 2 и 4 са нещо като пикови за такива неща. В интерес на истината има и други заболявания, за които съм чела, че нощните кризи са обикновено около 3 през нощта. До сега не ми се е случвало кошмар на сън да прерастне в ПА, когато се събудя, но никога не е късно.
Активен
toni_d
Full Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 197

Профил Ел. поща
« Отговор #4 -: Януари 08, 2010, 01:29:24 »

Здравейте на всички.Страдам от панически атаки от доста години. В последно верме преживях доста стресиращи ситуации, които ги  изостриха.
Моя въпрос е:
доста често ме събуждат през нощта. Обикновено си лягам спокойно. Но се събуждам с болки в лявата ръка и болка в гръдния кош и ужасно усещане за страх.Трудно заспивам без болкоуспокояващи. Не мога да си легна отново, затова се опитвам да довърша съня в креслото, защото не мога да спя хоризонтално след като паническата атака ме събуди. Има ли други хора които получават ПА през нощта и изпитват ли подобни усещания и болки?

купи си нов по-удобен матрак може там да е проблема. иначе болките си ги обяснявам с силното сърцебиенеот паническият страх или просто спих в така поза в която се натискашръката и гръдният кош и организма ти се събужда от болките, организма сам се защитава и те събужда, както е когато ти е студено или топло или ти се ходи до тоалетна, не е изключен варианта, просто пробвай да спиш някъде другаде пак в легло
Активен
Страници: [1]
  Изпечатай  

Отиди на:  

Реклами

* EU Directive

* Сподели във Facebook
Споделете

* ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО 2017

* Следвайте ни във Фейсбук

* МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА
    hyperlink МАГНИТНИТЕ БУРИ СЕГА
МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА

* ХОРОСКОПИ 2017
    hyperlink
ХОРОСКОПИ НА ВСИЧКИ ЗОДИИ ЗА 2017

* КОГА ЛЕКАРЯТ ЩЕ ВИ ПОСТАВИ ДИАГНОЗА "ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО"?

* ЗАЩО ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА НЯМА ДА ПОЛУЧИТЕ ИНФАРКТ?

* КАК ДА РАЗБЕРА КАКВА Е ПРИЧИНАТА ЗА ПАНИЧЕСКОТО МИ РАЗСТРОЙСТВО?

ЛАБИРИНТИТЪТ Е ВИНОВНИК ЗА ПАНИЧЕСКОТО РАЗСТРОЙСТВО

КАКВО Е СОЦИАЛНА ФОБИЯ?

* ХИПОГЛИКЕМИЯ ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА