evropea.com - форум за паническо разстройство
Май 25, 2022, 01:53:33 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

Картички за Нова година

Начало   Forum   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
* Посетители
Dot Online Guests : 4
Dot Online Users : 0
Dot Hidden Users : 0
Dot Total Users : 4

Рекламите

* НОВИНИ ЗА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КАК РОДИТЕЛИТЕ ДА ПРЕДПАЗЯТ ДЕЦАТА СИ ОТ РАЗВИТИЕТО НА СТРАХОВЕ
//-->

* АРТТЕРАПИЯ НА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КОИ ХОРА СА ПРЕДРАЗПОЛОЖЕНИ КЪМ ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

Спонсорирана връзка

Реклама

* Последно  мнение от форума
xx Re:Умора в слънчевия сплит
[Паническо разстройство]
Ari
Февруари 23, 2021, 06:26:18

Спонсорирани връзки

Страници: [1] 2 3 4
  Изпечатай  
Автор Тема: Мисля, че би ни било от полза да се запознаем :)  (Прочетена 6711 пъти)
sadbuttrue
Newbie
*

Рейтинг: 0
Неактивен Неактивен

Публикации: 6

Профил
« -: Юли 29, 2009, 04:45:24 »

Имам чувството, че живея в някакъв ад. Понякога ми се иска да умра, за да приключи всичко. Мисля, че никога повече няма да съм нормална и дори вече съм забравила какво беше усещането да си нормален. Само на 21 съм и ако цял живот ще трябва да търпя това... не знам... предпочитам да... .
Не знам откъде ми дойде това на главата, но то съсипва целия ми живот- училище, работа, приятели, отношения със семейството, с партньора... и дори най-обикновеното ежедневие.
Иска ми се да се запозная с други в същото положение предполагам, че ще ни бъде полезно Smiley
Между другото по принцип съм си съвсем нормална, не се плашете   Grin просто никой не знае какво ми е отвътре  Cry
Активен

Close your eyes and forget your name
Step outside yourself and let your thoughts drain
As you go insane...go insane
...Slayer...!
Dimcho
Sr. Member

Рейтинг: 3
Неактивен Неактивен

Публикации: 343

Профил
« Отговор #1 -: Юли 29, 2009, 06:03:12 »

Здравей,   sadbuttrue! не бъди тъжна, всички изживяваме този ад, и съм дълбоко убеден, че има свършек на тези страдания.Зная, че има моменти, когато думите не помагат. Има моменти, когато чувстваш, че повече не можеш да направиш една крачка. Зная за моментите, когато се страхуваш още от мига на събуждането. Но това са само моменти, които ни правят по-силни и горди от самите нас, от факта ,че успяваме да прежвеем това насилствено усещане.В най-трудните ми моменти, съм си повтарял, че силата на самото усещане не е равносилна на силата на поражението въхру психиката   ми и това много ми е помагала. Няма да забравя една паническа криза която преживях извън къщи и нямах сила да се прибера у нас. Седнах на тротоара на едно кафе, докато пиех един сок да се освежа, видях едно куцукащо куче, което едва ходеше. Едно дете го погали и то затича, да затича след него, забрави болката и се затича след детето. Така сме и ние, трябва да ни понякога малко подкрепа, за да продължим и аз ти я давам макар и по виртуален път, sadbuttrue! Приеми я!
Активен
poopo
Jr. Member
**

Неактивен Неактивен

Публикации: 67

Профил
« Отговор #2 -: Юли 29, 2009, 08:37:40 »

Всички сме така sadbuttrue.Разликата между нас е, че едни само се оплакват, докато други намират сили да се борят, и да дават кураж и на другите. Smiley
Активен

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш - това значи да те е страх и въпреки това да имаш воля да продължиш.
nana
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 9

Профил
« Отговор #3 -: Юли 30, 2009, 08:46:44 »

Zdrasti,az sashto ponqkoga si mislq gluposti, no barzo gi otminavam i prodaljavam napred. Kakvo ti e tochno, ta mislish, che jivotat ti se provalq Undecided
Активен
sadbuttrue
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 6

Профил
« Отговор #4 -: Юли 31, 2009, 03:32:19 »

Просто постоянно мисля за това да не ми стане пак зле. А то се случва- понякога всеки ден, понякога няколко пъти седмично. Всеки най- малък стрес го изживявам много тежко, а няма как да няма стрес в живота. Просто аз не мога да се справя с него и това ми пречи. Избягвам да говоря за това с близките ми, все пак никой не е длъжен да търпи и да се съобразява с моето... състояние. Но всичко е вътре в мен. Толкова искам да съм си както преди. Има ли някой, който да се е справил с това? Просто това непрекъснато състояние на тревожност и пристъпи на паника ме убива. Дори ме е страх да стоя сама вкъщи, но се оравям някак. В момента съм сама. Е, с котката ми Smiley
Искам всичко това да приключи. Това ми е най-голямата мечта. Спрях да пия антидепресантите, защото доколкото разбрах те помагат само докато ги пиеш, а после става по-зле.
Активен

Close your eyes and forget your name
Step outside yourself and let your thoughts drain
As you go insane...go insane
...Slayer...!
Ari
Sr. Member

Рейтинг: 1
Неактивен Неактивен

Публикации: 265

Профил
« Отговор #5 -: Август 02, 2009, 11:05:48 »

Здравей, sadbuttrue! Не бива да спираш антидепресантите, когато изпитваш това напрежение, те помагат в такива случаи. Помагат човек да не си създава нови страхове, когато е в по-остра фаза на ПР. Съветът ми е да се консултираш с лекаря си и да продължиш терапията.
А що се отнася до това как  да се преодолеят страховете, това става само и единствено като човек се излага на тях. Поне аз така ги побеждавам.
Активен
emili77
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 4

Профил Ел. поща
« Отговор #6 -: Август 06, 2009, 02:12:04 »

Ще се радвам ако се запозная с хора като мен.Имам ПР от една година. Ходя на терапия, също и пия антидепресанти.Може да ми пишете на e-mail:  il.iv77@abv.а също може и по скайп да си говорим. Живея в Пловдив.
Активен
поля
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 3

Профил
« Отговор #7 -: Август 06, 2009, 04:23:24 »

Здравейте и от мен.Бях на антидепресанти спрях ги преди 3 месеца.Пих ги 2 години и ставах все по зле не ходих на работа само в къщи се чуствах на сигурно място. Разбрах че повече не ми помагат сега съм по добре.Само едно замайване имам от време на време но не се предавам.Започнах да гледам живота от хубавата страна.Така че не се предавайте няма да се оставяме на болестите да ни унищожат
Активен
Student_21
Full Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 199

Профил Ел. поща
« Отговор #8 -: Август 10, 2010, 02:53:34 »

Здравейте и от мен. Страдам от паническо разстройство от 6 месеца. Който желае, може да осъществи комуникация с мен на е-mail: student_21@mail.bg  Ще се радвам да се запознаем и да споделим опит.
Активен
reni1506
Full Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 162

Профил Ел. поща
« Отговор #9 -: Август 10, 2010, 08:53:08 »

А има ли някой от Стара Загора?
Активен
toni_d
Full Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 197

Профил Ел. поща
« Отговор #10 -: Август 15, 2010, 05:23:03 »

Здравейте и от мен. Страдам от паническо разстройство от 6 месеца. Който желае, може да осъществи комуникация с мен на е-mail: student_21@mail.bg  Ще се радвам да се запознаем и да споделим опит.
как се получи така че от 6 месеца имаш па, каква е причината?
Активен
Mari
Sr. Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 464

" Усмихвай се.Това е безплатна терапия.

Профил
« Отговор #11 -: Август 15, 2010, 07:06:03 »

О-оо Тони ,ти пак ли си тук? Smiley
Активен
toni_d
Full Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 197

Профил Ел. поща
« Отговор #12 -: Август 18, 2010, 05:23:08 »

О-оо Тони ,ти пак ли си тук? Smiley
и аз те обичам
« Последна редакция: Август 18, 2010, 05:26:50 от toni_d » Активен
dolcetopolina
Sr. Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 386

Профил
« Отговор #13 -: Август 18, 2010, 07:01:56 »

Трябва да си направим общ чат в скайп  Tongue
Активен
Mari
Sr. Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 464

" Усмихвай се.Това е безплатна терапия.

Профил
« Отговор #14 -: Август 18, 2010, 07:03:23 »

Съгласна съм.........
Активен
Страници: [1] 2 3 4
  Изпечатай  

Отиди на:  

Реклами

* EU Directive

* Сподели във Facebook
Споделете

* ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО 2017

* Следвайте ни във Фейсбук

* МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА
    hyperlink МАГНИТНИТЕ БУРИ СЕГА
МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА

* ХОРОСКОПИ 2017
    hyperlink
ХОРОСКОПИ НА ВСИЧКИ ЗОДИИ ЗА 2017

* КОГА ЛЕКАРЯТ ЩЕ ВИ ПОСТАВИ ДИАГНОЗА "ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО"?

* ЗАЩО ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА НЯМА ДА ПОЛУЧИТЕ ИНФАРКТ?

* КАК ДА РАЗБЕРА КАКВА Е ПРИЧИНАТА ЗА ПАНИЧЕСКОТО МИ РАЗСТРОЙСТВО?

ЛАБИРИНТИТЪТ Е ВИНОВНИК ЗА ПАНИЧЕСКОТО РАЗСТРОЙСТВО

КАКВО Е СОЦИАЛНА ФОБИЯ?

* ХИПОГЛИКЕМИЯ ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА