evropea.com - форум за паническо разстройство
Февруари 01, 2023, 12:02:30 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

Картички за Нова година

Начало   Forum   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
* Посетители
Dot Online Guests : 4
Dot Online Users : 0
Dot Hidden Users : 0
Dot Total Users : 4

Рекламите

* НОВИНИ ЗА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КАК РОДИТЕЛИТЕ ДА ПРЕДПАЗЯТ ДЕЦАТА СИ ОТ РАЗВИТИЕТО НА СТРАХОВЕ
//-->

* АРТТЕРАПИЯ НА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КОИ ХОРА СА ПРЕДРАЗПОЛОЖЕНИ КЪМ ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

Спонсорирана връзка

Реклама

* Последно  мнение от форума
xx Re:Въпроси към г-н Тодоров!
[Паническо разстройство]
dulo681
Декември 06, 2022, 07:21:41

Спонсорирани връзки

Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: Нуждая се от помощ! Схващане на ръцете по време на ПА  (Прочетена 8386 пъти)
Marinita7
Newbie
*

Рейтинг: 0
Неактивен Неактивен

Публикации: 8

Профил
« -: Юли 04, 2009, 02:22:00 »

Аз съм НОВА.Моля да ми помогнете. Имам ПР от 2 години но досега не ми се бяха схващали мускулите на ръцете от лакътя до рамото по време на ПА. Днес се уплаших много, плаках повече от час и сега се престраших да напиша  във форума. СТрахувам се, че може трайно да ми се схванат ръцете. МЪЧА се да се успокоя по някакъв начин. Дали е възможно да се случи трайно да остане схващането?
Активен
ru
Full Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 122

Профил
« Отговор #1 -: Юли 04, 2009, 03:24:02 »

Здравей, Маринита! Аз съм с ПР от много години и до днес има симптоми, които не съм развила, а и не е задължително. От друга страна, понякога чувствам неща, които не съм усещала друг път. Пиша ти всичко това, за да се опитам да те успокоя по някакъв начин. Не се тревожи за схващането, не може да остане завинаги. Освен това е твърде възможно повече никога да не го изпиташ. Всички физически оплаквания, които получаваме по време на ПА се дължат на действието на адреналина и от такава гледна точка са съвсем нормални. Друг е въпросът, че адреналина не се излива в тялото ни при реална заплаха, а когато си поиска или когато ние го отключим неволно с мислите и емоциите си. Щом от 2 години си така, ти верояно си изчела доста по темата, така че може би знаеш това. Моят съвет към теб е: Не се страхувай, нищо лошо не може да ти се случи.И още нещо - потърси специализирана помощ и се опитай да пребориш чудовището докато е време. Колкото по-рано, толкова по -добре. Не разрешавай ПР да обърка живота ти! Желая ти успех!
Активен
Marinita7
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #2 -: Юли 04, 2009, 07:20:09 »

благодаря ти, ru! Уж зная, че това е от ПА, но сякаш не съм убедена. Мисля си страховити неща, че ще ми се схванат ръцете и кракаат и това ще стане някъде навън и няма да мога да се прибера. Все се слушвам  в тялото си как работи.Но изтръпването на ръцете беше ужасно, нямах никаква чувствителност и мускулите им не ме слушаха.Това ме изплаши допълнително. Казах си край сега вече не мога да движа ръцете си, тоя страх ще ме парализира напълно и ще ме довърши.При всяка ПА очаквам нещо пагубно да ми се случи.Въперки че знам, че тези страхове са фалшиви, не зная как да се  справя с тях.Очаяна съм.
Активен
angel
Jr. Member
**

Неактивен Неактивен

Публикации: 54

Профил
« Отговор #3 -: Юли 04, 2009, 09:35:19 »

Здравей Marinita 7!

На мен също ми се е случвало да ми се схванат ръцете и веднъж дори и краката и бяхме на едно заведение на морето.Тогава още не знаех че имам ПР , но се чувствах зле.Също много се изплаших и не знаех какво ми е. Дори исках моя приятел да извика линейка.Беше нещо ужасно. Прибрахме се в хотела и като се поуспокоих, ръцете ми се отпуснаха.Случвало ми се е и веднъж като бях на изпит и тогава започнах сама  да се успокоявам .Казвам си ,че всичко е наред и чакам да се върна в нормално състояние. Не се притеснявай и не мисли, че това ще ти се случва постоянно. На мен ми се е случвало около 2-3 пъти.опитай се да не мислиш за това което ти се е случило и давай напред. Това е нещо което ти не искаш да се случва, но и трудно контролираш. Аз лично се радвам че съществува този форум, в който може да си помагаме и да се подкрепяме. Сега разбирам че не само аз имам такива проблеми и не се чувствам толкова различна и странна.
Активен
Marinita7
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #4 -: Юли 05, 2009, 11:36:32 »

благодаря ти, angel за подкрепата. Наистина е добре когато човек сподели и вижда, че не е сам. Някак си става по-спокоен и уверен ,че може да се справи. Съгласна съм с теб, че по този начин не се чувстваме толкова странни и различни. Поздрави!
Активен
rosi
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #5 -: Юли 21, 2009, 10:40:37 »

Здравей,не се тревожи за ръцете ,няма да останат така.Друг е въпроса ,дали имаш друго заболяване напр;шипове, плексит?!и това да те води до паника.
защо не  пробваш с гимнастика в такъв момент раздвижвай ,много помага, или масажирай ,а може да потапяш ръцете посменно в топла и после в студена вода, и така няколко пъти. поздрав и успех.
Активен
Marinita7
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #6 -: Юли 23, 2009, 11:31:11 »

Благодаря ти, rosi! Забелязвам, че ръцете ми се схващат само по време на силния страх и това ме кара да си мисля, че няма някаква физиологична причина за схващането, което ме успокоява...
Активен
poopo
Jr. Member
**

Неактивен Неактивен

Публикации: 67

Профил
« Отговор #7 -: Юли 23, 2009, 01:46:21 »

Ако това ще те успокои - по време на ПА кръвта се насочва към сърцето, за да подготви организма за "борба" или "бягство" т.е. към важните органи.От там идва изтръпването на ръцете и краката, което в никакъв случай не е животозастрашаващо, по скоро ние му се плашим и придаваме голямо значение. Много е важно, да сме наясно със симптомите съпътстващи една ПА.Момента в който ние знаем, че всичко което ни се случва е заради адреналина който се излива в тялото, и че това не застрашава живота ни, ние го приемаме и не се плашим от тези симптоми, а когато не се плашим, те отзвучават  и ПА спира.
Активен

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш - това значи да те е страх и въпреки това да имаш воля да продължиш.
Mari
Sr. Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 464

" Усмихвай се.Това е безплатна терапия.

Профил
« Отговор #8 -: Август 24, 2009, 09:51:02 »

А някой получавал ли е,изтръпване на ръцете,краката и главата?На мен от една седмица ми е така,и в корема ми едно нервно,замаяно,ми е,задушава ме,и ми става горещо през 5 минути.
Активен
Lita
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 7

Профил
« Отговор #9 -: Август 24, 2009, 03:00:40 »

Привет мили хора.Днес и аз реших да се включа.Започвам точно с тази тема защото при мен първата ПА беше с мощно схващане на ръцете и краката.Когато дойде лекар ,се оказа ,че съм получила "акушерска ръка".Много се бях стреснала и доста четох по въпроса. При мен тези атаки почнаха преди 10години и досега пия антидепресанти за да мога да водя нормален живот.
Активен
illy_83
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 13

Профил
« Отговор #10 -: Август 24, 2009, 05:15:17 »

Здравей Mari,
обръщам се към теб с надеждата да те успокоя поне малко. При мен това беше "най-лошият" период - със схващания в цялото тяло (не си усещах крайниците, а в главата ми имах чуството, че се излива нещо горещо, стягаше ме врата и гърлото, устните ми потръпваха неволно)..и още куп странни симптоми, които ми бяха непознати и ме изкарваха извън контрол. Не знам дали има общо, но в този период тъкмо започвах хапчетата (пия Ципралекс и до днес), та някои лекъри казаха, че са странични ефекти, а други - че е поредната ми криза.
Сега, само след 3 месеца лечение се чувствам добре, даже много добре..Smiley) Ако мога да помогна на някого с нещо - да пише!
Желая на ВСИЧКИ здраве и любов!
Активен
Страници: [1]
  Изпечатай  

Отиди на:  

Реклами

* EU Directive

* Сподели във Facebook
Споделете

* ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО 2017

* Следвайте ни във Фейсбук

* МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА
    hyperlink МАГНИТНИТЕ БУРИ СЕГА
МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА

* ХОРОСКОПИ 2017
    hyperlink
ХОРОСКОПИ НА ВСИЧКИ ЗОДИИ ЗА 2017

* КОГА ЛЕКАРЯТ ЩЕ ВИ ПОСТАВИ ДИАГНОЗА "ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО"?

* ЗАЩО ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА НЯМА ДА ПОЛУЧИТЕ ИНФАРКТ?

* КАК ДА РАЗБЕРА КАКВА Е ПРИЧИНАТА ЗА ПАНИЧЕСКОТО МИ РАЗСТРОЙСТВО?

ЛАБИРИНТИТЪТ Е ВИНОВНИК ЗА ПАНИЧЕСКОТО РАЗСТРОЙСТВО

КАКВО Е СОЦИАЛНА ФОБИЯ?

* ХИПОГЛИКЕМИЯ ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА