evropea.com - форум за паническо разстройство
Май 21, 2022, 05:22:29 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

Картички за Нова година

Начало   Forum   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
* Посетители
Dot Online Guests : 3
Dot Online Users : 0
Dot Hidden Users : 0
Dot Total Users : 3

Рекламите

* НОВИНИ ЗА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КАК РОДИТЕЛИТЕ ДА ПРЕДПАЗЯТ ДЕЦАТА СИ ОТ РАЗВИТИЕТО НА СТРАХОВЕ
//-->

* АРТТЕРАПИЯ НА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КОИ ХОРА СА ПРЕДРАЗПОЛОЖЕНИ КЪМ ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

Спонсорирана връзка

Реклама

* Последно  мнение от форума
xx Re:Умора в слънчевия сплит
[Паническо разстройство]
Ari
Февруари 23, 2021, 06:26:18

Спонсорирани връзки

Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: Паническо разстройства и жегата...?  (Прочетена 1631 пъти)
iv_i
Newbie
*

Рейтинг: 0
Неактивен Неактивен

Публикации: 4

Профил
« -: Юни 12, 2009, 07:24:41 »

Здравейте на всички!Моя кошмар започна преди около година без никакви индикации за това което щеше да последва.Малко преди този ден бях петърпяла коремна операция,но за мен си остава загадка дали има връзка с това(ако някой има поглед на нещата нека сподели).Пия си кафето с децата и съпруга ми и за секунда ми се завъртат очите-казвам си паднало ми е кръвното(което по принцип е ниско)и решаваме да се прибираме.При ставане усетих замайване на главата сякаш ще изпадна в безсъзнание,а краката ми се свличаха,схванаха ми ръцете(акушерска ръка),схвана ми се лицето,душях се...единственото което казвах-до колкото ми се разбираше =4е умирам ...и така се 4увствах.Дойде линейка и с диазепам4ето се поуспокоиха нещата.След консулт с ендокринолог(оказа се 4е имам проблеми и с щитовидната жлеза,която ве4е е добре)и невролог и с преписан солфанакс който пих нередовно и  малко(не осъзнавах проблема,а и нямам информация)се успокоиха нещата за по4ти 3-4 месеца до следващата...и следващата...коя след коя по-4есто...Сега съм на ципралекс 10mg X 1tabl и ве4ер на 1/2 xanax.В на4алото си позволявах да пия безкофеиново кафе-и него махнах.На вас влияе ли ви кафето?И за капак времето навън е ад,мен така или ина4е си ме души а изляза ли навън е направо кошмар.Как се справяте с топлите дни,с душенето...Какво става ако при лека криза не изпиеш преписаното ти успокоително... Huh? Huh? Huh? Huh?   
Активен
Ari
Sr. Member

Рейтинг: 1
Неактивен Неактивен

Публикации: 265

Профил
« Отговор #1 -: Юни 12, 2009, 08:11:38 »

Здравей, iv_i! Не се притеснявай, няма нищо страшно, ако не си изпиеш лекарството при криза. Това да не те притеснява. Жегата ни мори всичките. В следобедните часове, когаот е много топло, гледай да не излизаш много навън. Постепенно ще се аклиматизираме и няма така остро да реагираме на топлината.
Искам да ти кажа, че има и други хора, които са развили ПР след операция. Лекарите твърдят, че това е силен стрес и може да отключи паническите атаки.Поздрави!
Активен
iv_i
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 4

Профил
« Отговор #2 -: Юни 12, 2009, 09:02:38 »

;)Мерси много и на теб успех и горе главата
Активен
olq
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 9

Профил Ел. поща
« Отговор #3 -: Юни 21, 2009, 01:21:08 »

Zdravei, jegata ima golqmo vlianie  za PR ne si li zabelqzala 4e kogato ima6 kriza  i otide6 pred klimatika ili nqkude na hladno ne6tata
 sa po-dobre ?Ot samoto na4alo kogato zapo4na ujasa  sama  si izmislih na4in za preudolqvane na krizite vlizah v banqta  oblivah se sus studena voda i surcebieneto namalqva daje iz4ezva .Mnogo 6te se radvam ako  i na nqkoi drug pomogne tova  Smiley
Активен
kasanena
Full Member

Рейтинг: 2
Неактивен Неактивен

Публикации: 123

Профил
« Отговор #4 -: Юни 21, 2009, 01:34:47 »

Здравей,olq! Аз също съм се спасявала със студен душ. Случвало ми се е да поставям дори главата си под чешмата и студината струя ми е облекчавала симптомите. Така че, аз също бих препоръчала това като начин за спирана на ПА. Хладкият душ върши чудеса.
Активен
Страници: [1]
  Изпечатай  

Отиди на:  

Реклами

* EU Directive

* Сподели във Facebook
Споделете

* ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО 2017

* Следвайте ни във Фейсбук

* МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА
    hyperlink МАГНИТНИТЕ БУРИ СЕГА
МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА

* ХОРОСКОПИ 2017
    hyperlink
ХОРОСКОПИ НА ВСИЧКИ ЗОДИИ ЗА 2017

* КОГА ЛЕКАРЯТ ЩЕ ВИ ПОСТАВИ ДИАГНОЗА "ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО"?

* ЗАЩО ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА НЯМА ДА ПОЛУЧИТЕ ИНФАРКТ?

* КАК ДА РАЗБЕРА КАКВА Е ПРИЧИНАТА ЗА ПАНИЧЕСКОТО МИ РАЗСТРОЙСТВО?

ЛАБИРИНТИТЪТ Е ВИНОВНИК ЗА ПАНИЧЕСКОТО РАЗСТРОЙСТВО

КАКВО Е СОЦИАЛНА ФОБИЯ?

* ХИПОГЛИКЕМИЯ ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА