evropea.com - форум за паническо разстройство
Август 15, 2022, 04:38:12 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

Картички за Нова година

Начало   Forum   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
* Посетители
Dot Online Guests : 3
Dot Online Users : 0
Dot Hidden Users : 0
Dot Total Users : 3

Рекламите

* НОВИНИ ЗА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КАК РОДИТЕЛИТЕ ДА ПРЕДПАЗЯТ ДЕЦАТА СИ ОТ РАЗВИТИЕТО НА СТРАХОВЕ
//-->

* АРТТЕРАПИЯ НА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КОИ ХОРА СА ПРЕДРАЗПОЛОЖЕНИ КЪМ ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

Спонсорирана връзка

Реклама

* Последно  мнение от форума
xx Re:Умора в слънчевия сплит
[Паническо разстройство]
Ari
Февруари 23, 2021, 06:26:18

Спонсорирани връзки

Страници: [1] 2
  Изпечатай  
Автор Тема: Какво причинява замайването при ПР?  (Прочетена 6495 пъти)
kasanena
Full Member

Рейтинг: 2
Неактивен Неактивен

Публикации: 123

Профил
« -: Юни 01, 2009, 07:37:31 »

Днес открих следната закономерност, когато си помисля нещо, което буди страх у мен, следва замайването. Досега не го бях свързвала по този начин. За мен това е много важно защото самото замайване идваше сякаш без причина. Сега вече зная, че притеснителните мисли предизвикват и замайването. Нямате представа колко  съм щастлива от това разкритие. Направи ми впечатление, че коагто ходя и разсъждавам на ум за някакъв проблек, когато мисълта ми го свърже с нещо застрашително, следва "политане" в някакава посока. Исках да го споделя и с вас.
Активен
poopo
Jr. Member
**

Рейтинг: 0
Неактивен Неактивен

Публикации: 67

Профил
« Отговор #1 -: Юни 02, 2009, 09:00:31 »

Замайването идва от адреналина.Предполагам че си чела и предишните ми постове.Притеснителна мисъл- адреналин- неприятни симптоми.Този порочен кръг може да се разчупи единственно с промяна в мисленето.Толкова е погрешно ПР да се лекува с антидепресенти, защото те са на ппринципа на обратното захващане на серотонина, който уж е в малки количества в мозъка, а проблемът всъщност е в голямото количество адреналин в организма ни.Но никой не ви лекува за намаляване на адреналина.Поради тази причина пиенето на лекарства при ПР не води до излекуване, а само до временно намаляване на симптомите и то не при всеки.Единственият начин за справяне е промяна в мисленето, позитивното мислене, променя биохимията в нашият мозък, намалява неприятните симптоми и страховете, чувството за нереалност и др.И помнете !!!!! Не гледайте на себе си като на болни хора, вие не сте болни , просто сте много тревожни и страхливи, нещо което винаги може да се промени.
Активен

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш - това значи да те е страх и въпреки това да имаш воля да продължиш.
didkata
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 15

Профил
« Отговор #2 -: Юни 09, 2009, 12:32:38 »

absolutno e taka poopo...az dnes s gordost moga da kaja 4e se izlekuvah ot tova sustoqnie...lekarite i psiholozite bqha do vreme razberete sami trqbva da si pomognete 4ustvam se mnogo dobre sama prevazmognah vsi4ko...stegnete se i mislete samo pozitivno...6te se izlekuvate ako sami go pojelaete,kogato mislite 4e tova nikoga nqma da stane prosto vlo6avate sastoqnieto si...uspeh na vsichki
Активен
polita
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 9

Профил
« Отговор #3 -: Юни 09, 2009, 01:09:30 »

Zdraveite ,naistina anti depresantite ne lekuvat napalno,no ne sam saglasna 4e ne pomagat te pomagat no nemogat da te izlekuvat napalno poopo e prav s pozitivnite misli kogato 4ovek razbere kakvo to4no mu se slu4va i otkrie pri4inata tova e znak 4e ne e jivql palnocenno i trqbva da se zamisli za napred i da si promeni misleneto ПР si ima i svoite pliusove az li4no sam 6tastliva 4e mi se e slu4ilo za6toto po tozi na4in sam osaznala mnogo ne6ta Sega naistina osaznavam 4e 4ovek sam si upravlqva jivota moga da vi prepora4am edna kniga naistina nqma da sajelqvate 4e ste q pro4eli mnogo polezni saveti ima koito nqma nikak da sa vi izli6ni :-*Knigata se kazva Tainite na privli4aneto/Sandra An Teilar molq pi6ete mi Kiss
Активен
Student_21
Full Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 199

Профил Ел. поща
« Отговор #4 -: Декември 17, 2010, 07:45:49 »

Както знаем, един от симптомите на завишеното количество адреналин е замайването. С притеснителните ни мисли, ние отделяме осезаемо по-голямо количество адреналин и оттам идват неприятните усещания. Възможно ли е според вас от това замайване човек да падне на земята или да загуби равновесие, да политне в някаква посока като върви и т.н? Бързам да уточня, че даденото лице има напълно здрав вестибуларен апарат и проблемът в случая не е провокиран от вестибуларен синдром, синдром на Мениер и др. подобни състояния, а конкретно от адреналина и ПР?
Активен
Шашмагюл
Hero Member

Рейтинг: -16
Неактивен Неактивен

Публикации: 2962

Профил
« Отговор #5 -: Декември 18, 2010, 04:00:48 »

-
« Последна редакция: Декември 23, 2012, 04:38:27 от DG » Активен

Гледам на карти,кафе,виждам аурата,летя през простраството и времето,хвърям боб,лея куршум,ТЕС-ам.
Нека Силата бъде с нас!
Cheesy
Бъди оптимист! Дори в психиатрията!
"г-жа DG" АПРОПО, ПО - ДОБРЕ ДЯВОЛИТА ЖЕНА, ОТКОЛКОТО БОЖЕСТВЕНО ЛУДА! Cheesy
Шашмагюл
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #6 -: Декември 18, 2010, 04:03:10 »

-
« Последна редакция: Декември 23, 2012, 04:38:37 от DG » Активен

Гледам на карти,кафе,виждам аурата,летя през простраството и времето,хвърям боб,лея куршум,ТЕС-ам.
Нека Силата бъде с нас!
Cheesy
didi
Full Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 144

Профил
« Отговор #7 -: Декември 18, 2010, 08:52:59 »

DG радвам се за теб,че си се забавлявала истински цяла нощ.Като гледам в колко си писала предполагам,че сега спиш,но ще ми е интересно как ще се чувстваш като се събудиш Grin Grin ;DПри мен ако прекаля с винцето....сутринта ме стяга шапката Roll Eyes/боли ме глава Shocked/Дане се шашнете под прекаля имам в предвид две чашки :)а не бутилка Grin Grin Grin
Активен
Шашмагюл
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #8 -: Декември 20, 2010, 06:25:58 »

--
« Последна редакция: Декември 23, 2012, 04:39:14 от DG » Активен

Нека Силата бъде с нас!
Cheesy
Шашмагюл
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #9 -: Декември 23, 2010, 05:23:54 »

--
« Последна редакция: Декември 23, 2012, 04:38:49 от DG » Активен

Нека Силата бъде с нас!
Cheesy
dani29
Jr. Member
**

Неактивен Неактивен

Публикации: 67

Профил Ел. поща
« Отговор #10 -: Декември 23, 2010, 12:48:01 »

при почти постоянен  световъртеж единствено ми помага да легна за 10 мин. но какво да правя и как да си спирам мислите когато се налага да изляза но така ми се вие главата че се държа за всичко около мен и все едно сега прохождам.Много ми е трудно в такава ситуация да мисля позитивно.Как го правите и как ви се получава?
Активен
vesi2003
Sr. Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 313

Профил
« Отговор #11 -: Декември 23, 2010, 08:37:25 »

При мен замайването става изведнъж,както си седя или ходя,получавам силен световъртеж за секунди,после трябва да се успокоя малко и всичко се оправя.Интересно ми е как чувстваща се добре и изведнъж се появява това замайване,нищо не подозираща?Другия вариант,който се среща по често е занасането на една страна(ляво или дясно).Когато ходя ми се случва постоянно,но съм свикнала много с това чувство.От какво се получава,незнам,само знам,че не е от кръвното налягане или вестибуларния апарат,защото са проверени.
Активен
Шашмагюл
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #12 -: Януари 03, 2011, 06:24:21 »

-
« Последна редакция: Декември 23, 2012, 04:39:00 от DG » Активен

Нека Силата бъде с нас!
Cheesy
Cristo
Sr. Member

Рейтинг: 1
Неактивен Неактивен

Публикации: 256

Victory

Профил
« Отговор #13 -: Март 20, 2011, 08:32:02 »

"Замайването идва от адреналина.Предполагам че си чела и предишните ми постове.Притеснителна мисъл- адреналин- неприятни симптоми"
Ето една конкретна био-физиологична причина. Повишеното количество адреналин причинява замайването. Наистина, тук трябва да се насочим към намаляване на адреналина, а не към обратното захващане на серотонина. Има ли такива медикаменти?
Активен
Cristo
Sr. Member

Рейтинг: 1
Неактивен Неактивен

Публикации: 256

Victory

Профил
« Отговор #14 -: Март 20, 2011, 08:46:53 »

Адреналинът е хормон, който се отделя от надбъбречните жлези или, по-точно, от средната част на надбъбречните жлези, която покрива бъбрека и чиято главна квартира се намира в симпатикусовата нервна система. Благодарение на тази система ние можем да се изправим срещу множеството ограничения, наложени от заобикалящата ни среда. Схематично погледнато, тя управлява спешните състояния, докато парасимпатикусовата нервна система се занимава с текущите дела, необходими за доброто функциониране на нашия организъм /например храносмилане/.

Следователно ние разполагаме с отлично средство за противодействие срещу външните атаки като стреса, страха, усилието или емоцията.

Функцията на термостат

Адреналинът се задейства точно тогава: стресът отключва неговото отделяне от надбъбречните жлези. Неговата мисия е да мобилизира съответните запаси от енергия, за да приспособи тялото към стреса. По време на занимание със спорт, под негово въздействие, количеството кръв се увеличава, за да храни правилно мускулите. Активността на хранопровода намалява /за да не пречи на заниманието/, докато в същото време потенето се засилва, за да позволи на тялото да отстрани излишъка от натрупана енергия.

Човешкото тяло, което по принцип е много добре смазан механизъм, се саморегулира непрекъснато. Но понякога адреналинът може да стане капризен и тогава организмът прави засечки. Например при тумор в надбъбречните жлези адреналинът става хирерактивен. Най-честите прояви на това производство на адреналин /силна бледнина, под, гръдни спазми, пристъпи на тревожност/ се придружават тогава от много силно кръвно налягане.

Той изменя нашето поведение

Понякога също така производството на адреналин става безразборно без точна причина с мъчителни вторични последствия. И това е нормално. Полето на адреналина е толкова голямо, че неговото свръхпроизводство ще въздейства върху социалното и емоционално поведение. Доказателство за това е следният пример с една от производните на адреналина – норадреналина.

Норадреналинът влияе върху нашето състояние на будност. В случай на чест стрес той се произвежда в повишено количество. Резултатът, уви, е много разпространен: човек се върти цяла нощ в леглото, без да подозира и за миг, че това негово състояние се дължи на действието на този хормон.

В обратния случай системата може да се повреди. Тогава човек страда от състояние, наречено дневна сънливост, което е не по-малко неприятно от предходното.

С една дума, влиянието на адреналина и на неговите производни /които са по-малко известни, но също толкова активни/ върху нашето емоционално поведение, нашето храносмилане, върху физическия ни и интелектуален тонус, въобще върху целия ни живот, е много голямо. Ето защо ние трябва да са научим да го управляваме правилно, иначе нашето съществуване ще стане нетърпимо.

Активен
Страници: [1] 2
  Изпечатай  

Отиди на:  

Реклами

* EU Directive

* Сподели във Facebook
Споделете

* ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО 2017

* Следвайте ни във Фейсбук

* МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА
    hyperlink МАГНИТНИТЕ БУРИ СЕГА
МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА

* ХОРОСКОПИ 2017
    hyperlink
ХОРОСКОПИ НА ВСИЧКИ ЗОДИИ ЗА 2017

* КОГА ЛЕКАРЯТ ЩЕ ВИ ПОСТАВИ ДИАГНОЗА "ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО"?

* ЗАЩО ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА НЯМА ДА ПОЛУЧИТЕ ИНФАРКТ?

* КАК ДА РАЗБЕРА КАКВА Е ПРИЧИНАТА ЗА ПАНИЧЕСКОТО МИ РАЗСТРОЙСТВО?

ЛАБИРИНТИТЪТ Е ВИНОВНИК ЗА ПАНИЧЕСКОТО РАЗСТРОЙСТВО

КАКВО Е СОЦИАЛНА ФОБИЯ?

* ХИПОГЛИКЕМИЯ ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА