evropea.com - форум за паническо разстройство
Декември 04, 2021, 07:51:54 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

Картички за Нова година

Начало   Forum   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
* Посетители
Dot Online Guests : 2
Dot Online Users : 0
Dot Hidden Users : 0
Dot Total Users : 2

Рекламите

* НОВИНИ ЗА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КАК РОДИТЕЛИТЕ ДА ПРЕДПАЗЯТ ДЕЦАТА СИ ОТ РАЗВИТИЕТО НА СТРАХОВЕ
//-->

* АРТТЕРАПИЯ НА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КОИ ХОРА СА ПРЕДРАЗПОЛОЖЕНИ КЪМ ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

Спонсорирана връзка

Реклама

* Последно  мнение от форума
xx Re:Умора в слънчевия сплит
[Паническо разстройство]
Ari
Февруари 23, 2021, 06:26:18

Спонсорирани връзки

Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: За състоянието преди ПА  (Прочетена 2675 пъти)
dnil
Full Member

Рейтинг: 0
Неактивен Неактивен

Публикации: 101

Върнах си живота

Профил
« -: Май 21, 2009, 01:44:40 »

Бих искала да поговорим за състоянието ни непосредствено преди ПА. Сега това ме вълнува много и ще ви кажа защо. От известно време успявам да избегна самата паническа атака, но агонията ми не е по-малка. Когато усетя (по едно и също време всяка вечер), че ПА набира сила, опитвам всячески да я избегна - паля цигара, сипвам си чаша вино, опитвам се да мисля за друго, започвам да чистя или нещо подобно. Мисълта за ПА изчезва за 5 минути, изчезва и гадното състояние, но след малко пак се появява изневидалица и аз отново започвам да се боря с мисълта. И това продължава 2-3 часа докато не ми се приспи и не заспя. Успявам да избегна самия пристъп, но самото състояние през тези няколко часа също е един вид агония. Не съм на себе си, не съм контактна, съпругът ми иска да си говорим, да общуваме, а аз не мога. Понякога си мисля, че е по-добре пристъпа да дойде и отмине, защото ще е по-бързо, отколкото да агонизирам 3 часа в опити да избегна ПА.
Какво мислите? На вас случвало ли ви се е?
Активен

Който търси - намира!
Който желае - постига!
fen 1
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 40

Профил
« Отговор #1 -: Май 21, 2009, 03:03:02 »

здр,днил.искам да ти кажа,че правиш възможно най-неправилното в случая.колкото повече се опитваш да избегнеш ПА толкова повече тя те насища със страдание.ще ти дам няколко изпитани хватки от мен,които са ми препоръчани от терапевт.така 1:когато осетиш ,че ПА идва затвори очи,поеми дълбоко коремно вдишване през носа слад това издишай бавно за около 4-5 секунди и задръж без въздух 3-4сек.и така около 1-2 мин.като си повтаряш през цялото време "аз съм по-силна от теб и ти нищо не можеш да ми направиш'' или други окуражаващи фрази които ти сама си избереш.също така по време на атака се опитай да си спомниш 5-6 хубави моменти и ги превъртай през ума си докато дишаш.така ПА ще отмине без усетно,а те ще придобиеш повече смелост пред нея.В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ НЕ ИЗБЯГВАЙ СТРАХА-НАПРОТИВ!надявам се да съм бил полезен.успех
Активен
dnil
Full Member

Неактивен Неактивен

Върнах си живота

Профил
« Отговор #2 -: Май 23, 2009, 09:47:56 »

curtis 187, благодаря за съвета:)
Само, че тук изниква следващото нещо. Хубаво, ще дишам и ще мисля така както ти казваш, ама като спра съм добре няколко минути и после пак....Пак почвам да дишам и мисля и то пак същата работа - не съм контактна, не мога нищо да правя........
Активен

Който търси - намира!
Който желае - постига!
fen 1
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #3 -: Май 24, 2009, 11:38:57 »

здр,dnil! явно страхът те е завладял повечко Undecided. не се притеснявай всичко ще бъде наред Wink предполагам не посещаваш психотерапевт,а трябва.и аз самият дълго време не се решавах да отида,но само се мъчех.имал съм периоди когото съм се чавствал по-добре без особено изявени симптоми ,но те пак се връщаха.психотерапевтът ще ти даде насока как да се справяш със ПР ,да не се страхуваш от него и мн мн други полезни неща и съвети.и най-важното,че със него ще разнищете причините които предизвикват ПР.препоръчвам ти го за твое добро,за да намериш отново вътрешната си хармония,която ПР се опотва ден слет ден да унищожи
Активен
dnil
Full Member

Неактивен Неактивен

Върнах си живота

Профил
« Отговор #4 -: Май 24, 2009, 08:35:39 »

Мдам, в момента се настройвам да посетя най-после някой психотерапевт, но въобще не мога да се ориентирам. Ти би ли ми препоръчал. Мислех за Рали Димитров, но при него няма записване на час, а аз съм малко бебче и просто не мога да чакам с часове пред кабинета.
Активен

Който търси - намира!
Който желае - постига!
fen 1
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #5 -: Май 25, 2009, 05:48:33 »

www.bulgarian-psyhology.com посети този сайт
Активен
Boyana
Jr. Member
**

Неактивен Неактивен

Публикации: 90

Профил
« Отговор #6 -: Май 25, 2009, 10:08:19 »

И на мен ми се е случвало да се боря с идването на ПА, особено в началото. Сега е някак по-лесно, всъщност в последно време не съм имала ПА.Правя различни техники, които ми помагат,  и психотерапия. Психотерапията е доста приятно занимание помага ти да се погледнеш от страни.Ставаш някак по-силен ,когато изречеш слабостите си на глас, поне аз ги чувствам нещата така.
Активен
poopo
Jr. Member
**

Неактивен Неактивен

Публикации: 67

Профил
« Отговор #7 -: Май 26, 2009, 09:00:40 »

Страхотно!!!!!  Оказва се, че не е толкова трудно,  нали. А и най-важното - че всичко зависи от нас, да погледнем по нов начин на живота.Който променя себе си , променя света. В света няма нищо за оправяне, но в нас има много. Smiley
Активен

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш - това значи да те е страх и въпреки това да имаш воля да продължиш.
Boyana
Jr. Member
**

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #8 -: Май 26, 2009, 03:26:51 »

Poopo, здравей! Smiley никак не е трудно, само трябва малко дисциплина и смелост, всъщност в началото е трудно, но след една седмица нещата започват малко по-лесни ;)Все едно започваш да прохождаш наново ;)Сега тренирам да казвам стоп на "лошите" мисли. Те се появяват незабележимо и автоматично, но аз си казвам :"сега няма да мисля за това"  и гоня мисълта. Когато съм пренапрегната обаче, не ми се получава толкова лесно . Тази част изисква търпение Smiley. Разбрах, че е много важно човек да не се отчайва!
Активен
dnil
Full Member

Неактивен Неактивен

Върнах си живота

Профил
« Отговор #9 -: Май 29, 2009, 02:07:10 »

Boyana, и аз в момента съм така. наскоро четох книгата "Тайната" (гледала съм и филма). Та сега постоянно си повтарям, че се чувствам прекрасно, колко съм благодарна, че се чувствам спокойна и добре. Въобще, гледам да мисля единствено позитивно - спрях да гледам новини...2 вечери се чувствах добре, но вчера пак ме налегна тягостното настроение и подтисността. веднага започнах да чета пак книгата и ми се размина. Сега пак усещам, че съм неспокойна и че започвам да се потя и т.н и веднага седнах пред компютъра. а сега ще си пусна едназабавна игра и ще забравя за неприятното усещане.
Активен

Който търси - намира!
Който желае - постига!
Boyana
Jr. Member
**

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #10 -: Май 30, 2009, 09:31:11 »

Здравей,dnil! Сигурна съм, че си успяла да се справиш. Аз вчера късно вечерта се почувствах малко подтисната, но си рекох, че това е само усещане и не трябва да му отдавам толкова значение. И го спрях. Признавам си, обаче, че пуснах една сълза преди това Grin. Убедена съм, че полека-лека ще му намерим майсторлъка на това състояние Wink
Активен
Страници: [1]
  Изпечатай  

Отиди на:  

Реклами

* EU Directive

* Сподели във Facebook
Споделете

* ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО 2017

* Следвайте ни във Фейсбук

* МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА
    hyperlink МАГНИТНИТЕ БУРИ СЕГА
МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА

* ХОРОСКОПИ 2017
    hyperlink
ХОРОСКОПИ НА ВСИЧКИ ЗОДИИ ЗА 2017

* КОГА ЛЕКАРЯТ ЩЕ ВИ ПОСТАВИ ДИАГНОЗА "ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО"?

* ЗАЩО ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА НЯМА ДА ПОЛУЧИТЕ ИНФАРКТ?

* КАК ДА РАЗБЕРА КАКВА Е ПРИЧИНАТА ЗА ПАНИЧЕСКОТО МИ РАЗСТРОЙСТВО?

ЛАБИРИНТИТЪТ Е ВИНОВНИК ЗА ПАНИЧЕСКОТО РАЗСТРОЙСТВО

КАКВО Е СОЦИАЛНА ФОБИЯ?

* ХИПОГЛИКЕМИЯ ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА