evropea.com - форум за паническо разстройство
Декември 09, 2021, 12:33:57 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

Картички за Нова година

Начало   Forum   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
* Посетители
Dot Online Guests : 3
Dot Online Users : 0
Dot Hidden Users : 0
Dot Total Users : 3

Рекламите

* НОВИНИ ЗА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КАК РОДИТЕЛИТЕ ДА ПРЕДПАЗЯТ ДЕЦАТА СИ ОТ РАЗВИТИЕТО НА СТРАХОВЕ
//-->

* АРТТЕРАПИЯ НА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КОИ ХОРА СА ПРЕДРАЗПОЛОЖЕНИ КЪМ ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

Спонсорирана връзка

Реклама

* Последно  мнение от форума
xx Re:Умора в слънчевия сплит
[Паническо разстройство]
Ari
Февруари 23, 2021, 06:26:18

Спонсорирани връзки

Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: Пролапс на митралната клапа и паническо разстройство  (Прочетена 3704 пъти)
fiorina
Newbie
*

Рейтинг: 0
Неактивен Неактивен

Публикации: 21

Профил
« -: Май 07, 2009, 08:33:49 »

Здравейте. Искам да попитам дали някой има пролапс на митралната клапа и му е поставена и диагноза паническо разстройство?
Активен
ru
Full Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 122

Профил
« Отговор #1 -: Май 07, 2009, 08:47:14 »

Здравей, fiorina! Повече от 15 години живеех и с двете диагнози (не знам дали диагноза е точната дума). Когато получих първите ПА и обикалях по лекарските кабинети, кардиолози ми казаха, че имам пролапс и че това не било  кой знае какъв проблем. Било по рождение и не създавало особени проблеми, по-скоро да знам, че имам такава особеност. Никой не ми спомена, че често пролапса на сърцето може да провокира ПА, особено при жените. Това разбрах съвсем скоро от лекар, който реши, че може би именно пролапса е причина за ПА и отново ме прати на кардиолог, който да го потвърди. Този път обаче кардиолога категорично отрече да имам пролапс и аз съвсем се обърках. Това е нещо, което или го имаш, или го нямаш. То не може просто да изчезне. Към днешна дата аз не знам дали имам пролапс или не, защото не знам на кой да вярвам. За сметка на това със сигурност имам ПР. Единственото, което знам е, че наистина пролапса може да бъде причина за ПА. Можеш да се поровиш из нета и да почетеш допълнително по темата.
Приятен ден!
Активен
fiorina
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #2 -: Май 07, 2009, 03:50:34 »

Здравей, Ru! Искам да те попитам дали понякога изпитваш слабост и умора, да речем ако си изкачвала продължително време нещо много стръмно и изведнъж да почувстваш слабост и да почувстваш силно желание да хапнеш нещо и да вървиш сякаш плуваш? Не зная дали го описвам правилно. Питам те, защото на мен ми се случва да изживявам тези симптоми на 1-2 години веднъж и то през  пролетта, но са много силни и запомнящи се. Чудя се дали са от ПР или от пролапса?
Активен
ru
Full Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 122

Профил
« Отговор #3 -: Май 09, 2009, 05:52:52 »

Здравей отново! Да, често ми се случва да изпитвам усещанията, за които говориш. Дори доста често. При мен не съм забелязала някаква сезонност, но наистина като че ли през пролетта са най-изразени. Лесно се изморявам, дори от елементарни усилия. Имаше период, в който трудно се изкачвах до третия етаж и това съчетано с ужасна тежест в гърдите ме наведе на мисълта за сърдечен проблем. Както писах последия кардиолог каза, че нямам нищо органично като проблем. Аз лично бих отнесла тези оплаквания повече към ПР, отколкото към пролапса. По принцип казват, че пролапсите не създават особени проблеми, дори хората често не знаят, че ги имат. Естествено с напредване на възрастта могат да възникнат някои оплаквания, но сега едва ли. Въпреки това, както ти казах, точно те могат да са причина за ПА.
Активен
fiorina
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #4 -: Май 11, 2009, 09:39:50 »

Знаеш ли Ru, какво имам пред вид когато те попитах за симптомите. При мен, когато получавам симптомите за ПР, аз изпитвам страх от тях. При този симптом на прималяване и силна слабост, не усещам страх. Тоя симптом не предизвиква страх в мен. Той изключително рядко се появав може в една година да не се появи нито веднъж, дори, но е много запомнящ се. Чувствам голяма слабост и трудно се движа, но ако хапна нещо или след известно време той отминава от само себе си. Някъде в мрежата четох за някакво момиче с подобен симптом, което го получавало, когато изкачва стълбите бързо у дома си, то освен ПР имало и пролапс на митралната клапа. Прочетох, че пролапса със смущенията, които дава може да предизвика паническо разстройство от стреса на преживения симптом, това ме заинтригува и затова попитах. Благодаря ти за отговора!

Активен
Boyana
Jr. Member
**

Неактивен Неактивен

Публикации: 90

Профил
« Отговор #5 -: Май 12, 2009, 11:36:44 »

Вижте какво прочетох:

"Световната здравна общественост продължава да коментира новината , дошла от Великобритания, че последни проучвания сочат пряка връзка между паническите атаки и сърдечните болести. Хората, които са на възраст под 50 години и имат паническо разстройство,  са изложени на по-голям риск да развият сърдечно заболяване. При тях възможността е 44 процента по-голяма, сравнена с онези, които не страдат от паническо разстройство. Над 50 години възможността намалява до 11 на сто.
Учените все още не са крайни в преценките си, но  водещата изследването  д-р Кейт Уолтърс  казва, че  паническите атаки може би "отключват"  промени в нервната система , които повишават риска от  сърдечни атаки.
Да не забравяме, че всъщност паническите атаки могат да бъдат  следствие  и на пролапс на митралната клапа. Където те не са първоизточник на сърдечен проблем, а негово следствие.
Затова все още е трудно да се правят каквито и да е генерални изводи. Но учените в последните годни все повече и повече намират доказателства, които твърдят за наличието на пряка връзка между паническите атаки и сърдечните атаки.
Защото обаче хората под 50 годишна възраст са застрашени повече, отколкото тези над 50? Причината се крие в наличието на повече стрес при първата възрастова група. Стресът засилва паническите атаки,  а оттам и вероятните усложнения, които те могат  да доведат. 
Честото посещение на лекарските кабинети обаче намалява вероятността, болните от паническо разстройство  или други тревожни разстройства да умрат от  възможни усложнения на сърцето.Тъй като повечето от тях са под постоянен лекарски контрол.
Британската фондация за сърдечни заболявания е почти категорична в изводите си, че  съществува директна връзка между паническите атаки и  проблемите, свързани със сърдечната дейност. Нейният говорител твърди, че хората, които изпитват панически атаки, пушат повече, както и употребяват повече алкохол, за да намалят напрежението, поведение, което допълнително излага на риск сърцето.
Изследването на д-р Уолтърс сочи още един факт. Жените под 40 годишна възраст с паническо разстройство са изложени на по-голям риск да развият  инфаркт или друго сърдечно заболяване, отколкото мъжете на същата възраст.
И все пак трябва да заключим, че това са изводи направени върху  петдесетина хиляди души, имащи панически атаки. Тази група хора е твърде малка за да се правят генерални изводи.
Изследванията ще продължат."

Какво бихте казали по този въпрос?
Активен
rosarina1
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 4

Профил
« Отговор #6 -: Май 12, 2009, 12:26:58 »

Доста страшничко звучи...
Активен
fiorina
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #7 -: Май 12, 2009, 04:23:16 »

Бояна, сигурно има истина в това, след като хората са се занимавали с изследване  на проблема..То  и порлапса е сърдечен проблем и много хора развиват ПР, може да има някаква връзка между ПР и проблемите на сърцето, не зная.
Активен
Страници: [1]
  Изпечатай  

Отиди на:  

Реклами

* EU Directive

* Сподели във Facebook
Споделете

* ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО 2017

* Следвайте ни във Фейсбук

* МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА
    hyperlink МАГНИТНИТЕ БУРИ СЕГА
МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА

* ХОРОСКОПИ 2017
    hyperlink
ХОРОСКОПИ НА ВСИЧКИ ЗОДИИ ЗА 2017

* КОГА ЛЕКАРЯТ ЩЕ ВИ ПОСТАВИ ДИАГНОЗА "ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО"?

* ЗАЩО ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА НЯМА ДА ПОЛУЧИТЕ ИНФАРКТ?

* КАК ДА РАЗБЕРА КАКВА Е ПРИЧИНАТА ЗА ПАНИЧЕСКОТО МИ РАЗСТРОЙСТВО?

ЛАБИРИНТИТЪТ Е ВИНОВНИК ЗА ПАНИЧЕСКОТО РАЗСТРОЙСТВО

КАКВО Е СОЦИАЛНА ФОБИЯ?

* ХИПОГЛИКЕМИЯ ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА